Software Grass Valley EDIUS 7 pomohl stvořit nový 3D dokument „Our Restless Planet“ pro JPL – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

26. června 2014

Bruce Austin ze společnosti Bruce Austin Productions Inc. (BAPI) a Dan Harris z Eight Ball Pictures a Stereoscope LLC, použili videostřihový software
EDIUS 7 během tvorby stereoskopického dokumentárního snímku „Our Restless Planet“ pro návštěvnické centrum „JPL Earth Science Visitor Center“ agentury NASA. Snímek přibližuje působení hurikánů, zemětřesení a koloběhu vody na naší planetě. Špičkový střihový software EDIUS 7 pro Windows dodává českým i slovenským zákazníkům společnost Syntex.

Snímek uvidí tisíce návštěvníků JPL a proto jsme na něj patřičně hrdí,“ uvedl režisér Bruce Austin ze spol. BAPI. „Díky aplikaci EDIUS proběhlo vše naprosto hladce. Na časové ose jsme kombinovali různé formáty i rozlišení a přesto jsme mohli pracovat v reálném čase, bez počítání, což celý proces střihu značně zjednodušilo a urychlilo. Na film jsme opravdu pyšní a neumíme si představit, že bychom jej byli schopni vytvořit v jiném střihovém systému.

Snímek „Our Restless Planet“ sestává ze stereoskopických záběrů pořízených kamerami značky RED a z archivní stopáže dodané laboratořemi JPL, zkonvertované do 3D. Bruce Austin dále vytvořil původní záběry pomocí různých 3D kamer, včetně modelů Sony TD300 a Panasonic 3DP1 i Z10000. Vrstvení počítačových animací a jejich barevné klíčování bylo realizováno přímo v programu EDIUS.

EDIUS mi umožnil pracovat v reálném čase s plným 3D náhledem,“ dodal Dan Harris, zodpovědný rovněž za režii a střih filmu. „Mé předchozí zkušenosti s jinými střihovými aplikacemi byly negativně poznamenány především díky transkódování a značnému zpomalení celého procesu sestřihu. Ať už pracuji ve 2D nebo 3D, je pro mne EDIUS jasně na špici střihových nástrojů současného trhu.

EDIUS 7 společnosti Grass Valley je univerzální střihový software používaný ve všech oblastech zpracování videa – od tvorby zpravodajských relací až po výrobu dokumentárních nebo zábavních pořadů ve 4K. Program je nativní 64-bitovou aplikací pro systémy Windows 7 a Windows 8, díky čemuž beze zbytku využívá operační paměť pracovních stanic a zvládá pracovat s vrstveným videem, stereoskopickými pořady, vícekamerovými záběry i se 4K materiálem.

Grass Valley EDIUS 7

O společnosti Grass Valley
Grass Valley, dceřinná společnost firmy Belden Inc., dodává ucelené řetězce nástrojů pro zpracování videopořadů a distribuci televizního obsahu. Díky jejím moderním, inovativním technologiím si uživatelé z řad televizních studií udržují náskok před konkurencí. Značka Grass Valley, původem z kanadského Montrealu, využívá kolektivní technologickou základnu firem Grass Valley Group a Miranda Technologies. Více informací o společnosti Grass Valley naleznete na webových stránkách new.grassvalley.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.