Software DaVinci Resolve Studio zajistil komplexní zpracování barev snímku „Kingsman: The Golden Circle” – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

26
. září 2017

Blackmagic Design, výrobce profesionální audiovizuální techniky, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex,
oznámil, že software DaVinci Resolve Studio byl používán během natáčení i postprodukce nového filmu „Kingsman: The Golden Circle” společnosti 20th Century Fox. Joshua Callis-Smith byl zodpovědný za barevné úpravy během natáčení, finální barevné úpravy SDR/HDR materiálu zajistilo studio Goldcrest Post. Za kamerou druhého dílu filmové adaptace komiksu Kingsman stál opět George Richmond, za barevné úpravy během natáčení zodpovídal Joshua Callis-Smith, barevnou postprodukci pak zajistil opět Rob Pizzey za studia Goldcrest. Stejní specialisté se podepsali také pod první film „Kingsman: The Secret Service” z roku 2014.

Naším cílem bylo zachovat estetiku prvního filmu,” uvedl Joshua Callis-Smith, „ale s prvky, které by byly unikátní pro toto pokračování”. „Navázali jsme na zkušenost s programem Resolve, použitým i u prvního filmu Kingsman: náhled materiálu se realizoval na 25” OLED monitoru, který byl zkalibrován s kolorovacím pracovištěm studia Goldcrest. Smart Videohub přenášel signál k video operátorovi, který se následně postaral o jeho distribuci všem členům produkčního týmu.

Blackmagic Design DaVinci Resolve Studio Kingsman: The Golden Circle

DIT pracoviště bylo vybaveno také záznamovou a náhledovou kartou Blackmagic UltraStudio 4K a několika náhledovými monitory SmartScope Duo 4K. První barevné úpravy byly realizovány v programu DaVinci Resolve pomocí LUT korekcí, které předem vytvořil Rob Pizzey.

„Kingsman: The Golden Circle”
byl, v porovnání s „Kingsman: The Secret Service”, v mnoha ohledech ambicióznějších projektem s náročnějšími efekty a nutností vytvářet také distribuční verzi v HDR formátu: „Spolu s několika různými HDR verzemi, včetně promítací varianty Dolby Vision a domácí HDR10, je ve filmu velké množství efektových sekvencí. Se vším si Resolve hravě poradil,” uvedl Rob Pizzey.

Blackmagic Design DaVinci Resolve Studio Kingsman: The Golden Circle

Nabírání a střih materiálu provedl Daniel Tomlinson ze studia Goldcrest, opět v programu Resolve Studio. To značně zefektivnilo střih a tvorbu vizuálních efektů: „Práce s RAW materiálem byla maximálně flexibilní. Stejně jako všechny ostatní verze projektu, i HDR varianta byla odvozena od základní verze časové osy – k jakékoliv části projektu je možné se snadno vrátit a provést specifické úpravy pro HDR,” uvedl dále Rob Pizzey. „Barevné úpravy pro HDR verzi nejsou jen o reprodukci REC 709 varianty na HDR monitoru. Vše se odvíjí od toho, jak byl materiál natočen. U The Golden Circle jsme si díky širokému dynamickému rozsahu mohli dovolit citlivě otevřít kontrastní poměr. Pokud pracujete v rukavičkách, výsledek může být fantastický.

Naše pracovní postupy se od prvního filmu zcela jistě vyvinuly, ale jeden díl skládačky je stále stejný – DaVinci Resolve. Software Resolve byl úhelným kamenem našeho postprodukčního řetězce. Zajistil konzistentní barevné podání, od natáčení až po distribuci,” dodal Rob Pizzey.

Blackmagic Design DaVinci Resolve Studio Kingsman: The Golden Circle

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Blackmagic Design DaVinci Resolve Studio Kingsman: The Golden Circle

Datum: 26. 09. 2017, Kategorie: Novinky