Software DaVinci Resolve použit na natáčecích lokacích fimu „The Secret Service“ – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

9. května 2014

Společnost Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupená firmou Syntex, oznámila, že britská firma On Set Tech (O.S.T.) Ltd. vyvinula inovativní systém pro správu barev založený na programu
DaVinci Resolve 10. Systém byl vytvořen specificky pro potřeby natáčení filmu „The Secret Service“ režiséra Matthew Vaughna, jehož premiéra je plánována na březen roku 2015.

Zakladatel a ředitel společnosti O.S.T., Joshua Callis-Smith, si kladl za cíl vytvořit systém, který by zaručil barevnou kontinuitu celého produkčního i postprodukčního procesu, od náhledu během natáčení až po střih a tvorbu vizuálních efektů. Stěžejním stavebním prvkem tohoto systému byly nové funkce aplikace DaVinci Resolve pro barevné korekce v reálném čase.

Výstupy z až čtyř kamer byly nabírány prostřednictvím produktů Blackmagic Design
UltraStudio 4K připojených k routeru Compact Videohub, který umožnil přepínání zdrojových kamer pro dedikované pracoviště s programem DaVinci Resolve. Živé video bylo následně upraveno prostřednictvím náhledových LUT profilů a zobrazeno na monitorech pomocí produktu HDLink Pro. Pracoviště pro barevné korekce bylo vybaveno také několika monitory Blackmagic Design SmartScope Duo pro kontrolu vlnového průběhu signálu z aplikace DaVinci Resolve nebo z kamer. Kontrolní náhled z aplikace Resolve byl realizován také za použití náhledových karet UltraStudio Mini Monitor a OLED displejů.

Pracoviště využívá rovněž možností diskové jednotky Blackmagic Design
MultiDock pro přenos dat z SSD disků natočených různými typy kamer, mj. i modelem Blackmagic Cinema Camera. Každý natáčecí den je zpracováno cca 2,5 terabajtů dat!

Software DaVinci Resolve 10 nám umožnil provést předběžné primární i sekundární barevné korekce vyžádané kameramanem, přímo na natáčecích lokacích,“ uvedl Joshua Callis-Smith. „Pro každý záběr jsme vytvořili upravený statický snímek, který sloužil jako reference pro postprodukci. Díky tomu se například vizuální efekty vytvářejí v barevném kontextu a tedy podstatně přesněji. Možnost aplikovat sekundární korekce značně usnadnila spolupráci mezi osvětlovači, kameramanem a postprodukcí.

Blackmagic Design DaVinci Resolve

Fotografie pro tisk

Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese
www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu
www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.