Software DaVinci Resolve použit k barevným úpravám filmu „X-Men: Days of Future Past“ – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

5. června 2014

Výrobce profesionální videotechniky
Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex, oznámil, že jeho software DaVinci Resolve byl použit studiem EC3 k průběžným barevným úpravám denních prací během natáčení filmového hitu „X-Men: Days of Future Past“ i k finálním úpravám filmu. EC3, dceřinná společnost korporace Deluxe Entertainment Services Group, nabízí služby postprodukčních studií EFILM a Company 3 k barevným úpravám filmových záběrů přímo na natáčecích lokacích.

Ve filmu, režírovaném Bryanem Singerem a natočeném Newtonem Thomasem Sigelem, ASC, se setkávají postavy z původní trilogie „X-Man“ se svými mladšími protějšky z filmu „X-Men: First Class“. Během natáčení spolupracoval kolorista Adrian DeLude s kameramanem Siegelem. Jejich pracovištěm byl specializovaný postprodukční vůz společnosti EC3 s projekční místností a kompletní sadou nástrojů pro barevné úpravy filmu. Hlavním nástrojem pro zpracování denních prací byl DaVinciu Resolve, jehož prostřednictvím se realizovaly komplexní barevné korekce, včetně klíčování a sekundárních korekcí.

Je neobvyklé provádět takto komplexní sekundární korekce denních prací,“ uvedl DeLude, „Byli jsme umístěni blízko natáčecích lokací a kameraman mohl snadno kontrolovat naší práci během oběda a po skončení natáčení. A navíc jsme často pracovali ve 3D!

Sigel, který při své práci vždy s oblibou využíval nové fotochemické i digitální procesy, byl nadšen možností experimentovat se vzhledem záběrů prakticky přímo během natáčení. Klíčem k této technologii byl software DaVinci Resolve a operátor Adrian DeLude. „
Tom [Sigel] využíval těchto obrazových možností k definování vzhledu a okamžitému vyjádření svých nápadů. Má opravdu hluboké znalosti možností programu DaVinci Resolve,“ dodal DeLude. „Byly to opravdu intenzivní úpravy srovnatelné s finálními barevnými korekcemi. Na jediný záběr jsem používal přibližně 11 efektů.

Kolorista Stephen Nakamura, který je dlouholetým spolupracovníkem Newtona Thomase Sigela, realizoval finální barevné úpravy filmu, rovněž pomocí aplikace DaVinci Resolve. A přestože se v této fázi projektu přepracovalo množství úprav původně realizovaných během natáčení, hodnotil Nakamura přínos těchto přípravných prací velice kladně: „
Upravené denní práce pro nás byly vodítkem a pro kameramana vynikající možností, jak si utříbit myšlenky. Díky tomu šlo během finálních úprav vše velice hladce.

DaVinci Resolve

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 05. 06. 2014, Kategorie: Novinky