Software DaVinci Resolve nasazen při postprodukci hry „Call of Duty®: Black Ops II“ - Tisková zpráva

Software DaVinci Resolve nasazen při postprodukci hry „Call of Duty®: Black Ops II“

 

20. února 2013

 

Software DaVinci Resolve společnosti Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupenou firmou Syntex, byl použit při barevných úpravách videí pro herní hit Call of Duty®: Black Ops II. Postprodukčních prací se zhostilo studio Company 3 – specializující se na zpracování videí pro herní průmysl, ve spolupráci s vývojářem Treyarch a s vydavatelem hry, korporací Activision. Software Resolve byl použit v kombinaci s proprietárními softwarovými nástroji studia Company 3 pro dosažení maximální, filmové obrazové kvality.

 

Jsme velice potěšeni, že byl software Resolve použit při tvorbě tak významného titulu, jakým je Call of Duty: Black Ops II. Moderní hry jako Call of Duty® mohou nyní využívat stejné, osvědčené techniky po léta používané při postprodukci filmů,“ řekl Malte Wagener, viceprezident herní sekce studia Company 3. „A v postprodukční fázi jsou barevné korekce jedním z nejdůležitějších úkonů. Nabízíme vydavatelům a vývojářům možnost stylizovat vizuální stránku hry stejným způsobem, jakým jsou stylizovány filmy. Takový vzhled se pak stane nedílnou a hráči snadno rozpoznatelnou součástí značky.

 

DaVinci Resolve je nejpokročilejším barevným korektorem na trhu a je standardem při profesionální postprodukci filmů, televizních seriálů, reklamních spotů i herních titulů.


DaVinci Resolve System

O produktu DaVinci Resolve
DaVinci Resolve společnosti Blackmagic Design je špičkovým řešením pro barevné korekce videa na platformách Mac OS X, Windows a Linux. Software DaVinci Resolve podporuje více funkcí pro barevné korekce v reálném čase, než jakýkoliv jiný systém, protože není limitován výkonem počítače na kterém je spuštěn. Tuto výkonnostní bariéru překonává pomocí akcelerace výpočtů prostřednictvím GPU pro výpočty v reálném čase, a to i u velmi komplexních projektů. DaVinci Resolve nabízí fantastický výkon při nízkých nákladech, výkon je navíc škálovatelný přidáním dalších GPU jednotek pro práci se 4K rozlišením, stereoskopickým videem, či real-time práci s RAW soubory kamer Blackmagic Cinema Camera, ARRI, RED a Sony F65, F55 či F5. DaVinci Resolve je kompatibilní se systémy Mac, Windows a Linux. Bezplatná verze DaVinci Resolve Lite běží na platformách Mac OS X a Windows.

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese
www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

ACTIVISION, CALL OF DUTY a CALL OF DUTY BLACK OPS jsou ochranné známky společnosti Activision Publishing, Inc. Veškeré ostatní ochranné známky nebo obchodní jména jsou majetkem jejich příslušných držitelů.


Datum: 20. 02. 2013, Kategorie: Novinky