Seriál „Modern Family“ barevně upraven ve studiu Modern VideoFilm pomocí aplikace DaVinci Resolve – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

20. srpna, 2014

Společnost Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupená firmou Syntex, oznámila, že oblíbený televizní seriál „Modern Family“ („Taková moderní rodinka“) společností
Twentieth Century Fox a ABC, je barevně upravován pomocí aplikace DaVinci Resolve. Barevné korekce realizuje studio Modern VideoFilm z Los Angeles, které se specializuje na postprodukci filmových a televizních projektů.

Komediální seriál „Modern Family“ sleduje osudy rodinného klanu Pritchettových a je vítězem čtyř ocenění Emmy v kategorii „Outstanding Comedy Series“ a ceny Golden Globe Award, rovněž za nejlepší komediální seriál.

Barevné úpravy takového seriálu jsou o to těžší, že musí být prakticky neviditelné, aby nenarušily jeho dokumentární styl. Naštěstí nabízí DaVinci Resolve všechny potřebné nástroje. Zjednodušeně řečeno se snažíme o dosažení vhodných kontrastních poměrů pro maximální čitelnost detailů ve tmavých partiích obrazu. Chceme, aby seriál působil filmově,“ uvedl Aidan Stanford, kolorista studia Modern VideoFilm.

Seriál „Modern Family“ má působit dokumentárně, organicky. Pro zvýraznění grimas protagonistů a jejich očí se používají masky a v čase animované parametry efektů.

Většinou používám korektor založený na křivkách. Opravdu se mi s ním dobře pracuje, šetří mi spoustu práce,“ doplnil Aidan Stanford. „Dalším velice efektivním nástrojem je interaktivní tracker aplikace DaVinci Resolve, který byl hojně používán v nedávném 'australském' dílunebo ve dvou finálních epizodách. Některé scény se odehrávají pozdě odpoledne a večer. Kameraman James Bagdonas si vyžádal maximální obrazovou čitelnost jednotlivých částí dne, obzvláště u finálního západu slunce.

Pro správné vykreslení nálady je důležitý každý detail, takže západ slunce nebo hra světla těsně před ním musí vyznít dokonale. A právě pro takové případy je systém pro sledování pohybu nedocenitelný. Byl jsem schopen dokonale izolovat objekty v popředí od horizontu,“ vysvětlil dále Stanford. „Software DaVinci Resolve se postaral o sledování pohybu i o animované barevné korekce vymaskovaných objektů.

V některých záběrech bylo nutné použít masku na obličeje všech herců, aby se udrželo barevné vyvážení pleťových tónů a oblohy a kompenzovaly změny přirozeného osvětlení během natáčení. A protože aplikace DaVinci Resolve dovoluje použít nekonečný počet korektorů, mohl jsem bez obav zdokonalovat každý záběr, jakkoliv složité úpravy vyžadoval.

I během náhledu korekcí před kreativním týmem seriálu byl Aidan Stanford schopen ihned zapracovat připomínky: pokud bylo nutné některou ze scén např. ztmavit, mohl změny snadno realizovat pomocí trackeru a animačních klíčů. Výpočet proběhl v reálném čase.

Rád porovnávám původní a upravené záběry tím, že deaktivuji korekce. Snadno mohu vypnout např. LUT korekce a rychlost, s jakou lze porovnávat změny s původním materiálem, je pro klienta obzvlášť důležitá. Jako kolorista se na software DaVinci Resolve mohu naprosto spolehnout a vím, že budu schopen provést každý kameramanův požadavek. Každý je s výsledkem spokojen!

Blackmagic Design DaVinci Resolve

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 20. 08. 2014, Kategorie: Novinky