Seriál „Knockout Carnival“ natáčen kamerou Blackmagic Cinema Camera – Tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

1. srpna, 2013

Společnost Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupená firmou Syntex, oznámila, že singapurská společnost Hoods Inc. Productions používá digitální filmové kamery Blackmagic Cinema Camera při tvorbě populárního seriálu „Knockout Carnival“, který je nejdéle vysílaným týdenním pořadem o umění v Singapuru.

Seriál seznamuje diváky s novinkami, vyučuje umění a pořádá soutěže pro děti, mládež a rodiny. Tvůrci pořadu si vybrali kameru Blackmagic Cinema Camera pro její vynikající obrazovou kvalitu a snadnost, s jakou ji mohli zařadit do svých výrobních řetězců. Díky sehranému štábu a kameře Blackmagic Cinema Camera je jeden díl seriálu natočen do dvou dnů, při záznamu v 10-bitovém formátu Apple ProRes 422 prostřednictvím interního SSD rekordéru. To zaručuje bezproblémové zpracování hrubých záběrů na postprodukčním pracovišti.

Možnost použít formát Apple ProRes 422 nám ušetří spoustu času při následném zpracování natočených záběrů. Střihač může okamžitě začít pracovat. Není nutné záběry nabírat či dokonce digitalizovat, což je pro naše termíny – vytváříme 52 dílů ročně – rozhodující,“ uvedla produkce seriálu. „Veškerý originální a konvertovaný materiál musíme archivovat, díky kameře Blackmagic Cinema Camera tak ušetříme spoustu času a diskového prostoru.

Blackmagic Cinema Camera

Všechny klipy můžeme snadno přehrávat, není nutné instalovat dodatečné kodeky nebo specializované programy pro přehrávání videa. Při editaci nevznikají žádné problémy s přehráváním. V porovnání s naším dřívějším kamerovým vybavením šetříme čas, diskový prostor, a v neposlední řadě i peníze. Vše funguje perfektně.

K náhledu je používán externí LCD monitor s SDI vstupem. Štáb navíc monitoruje i zvuk a vlnové průběhy signálu s přiloženým programem Blackmagic UltraScope, který získává data prostřednictvím rozhraní Thunderbolt. Kameraman Tan Yean Loon chválí kameru Blackmagic Cinema Camera pro její jednoduchost: „Nejraději mám snadnost použití kamery. Nasadím objektiv, vložím SSD disk, upravím vyvážení bílé, clonu, zaostřím a může se natáčet. Jednoduché rozvržení ovládací nabídky je vynikající.

O kameře Blackmagic Cinema Camera
Revoluční digitální filmová kamera Blackmagic Cinema Camera nabízí 13 clonových čísel dynamického rozsahu, velký 2,5K senzor, integrovaný SSD rekordér se sběrnicí schopnou pojmout datové toky formátů CinemaDNG RAW, ProRes a DNxHD, zabudovaný dotykový LCD displej s možností přímého zadávání metadat, symetrické audio vstupy realizované prostřednictvím 1/4“ TRS konektorů a přepínatelné mezi mikrofonní a linkovou úrovní, vysokorychlostní rozhraní Thunderbolt, 3Gb/s HD-SDI výstup a chlazený snímač pro minimální obrazový šum. Je nabízena ve variantách s EF bajonetem (pro objektivy EF a ZE včetně elektronického ovládání clony) nebo s pasivním bajonetem MFT (Micro Four Thirds).

Blackmagic Cinema Camera byla navržena pro bezchybnou spolupráci se střihovým software, např. s aplikacemi Final Cut Pro X a Avid Media Composer. Na rozdíl od jiných kamer – které často používají specializované souborové formáty nekompatibilní s populárními střihovými programy, což značně komplikuje následnou postprodukci natočených záběrů – nepoužívá Blackmagic Cinema Camera proprietární kodek, pouze prověřené a otevřené standardy. RAW soubory jsou ukládány do formátu CinemaDNG, HD video pak do formátů ProRes a DNxHD, které jsou kompatibilní s programy Final Cut Pro X, Avid Media Composer a dalšími.

Tělo kamery Blackmagic Cinema Camera je vyrobeno z hliníkové slitiny a je nejen velmi pevné, ale i atraktivně vypadající. Celý design kamery byl navíc podřízen požadavkům pro maximální přenositelnost a nízkou váhu.

Dostupnost
Kamera Blackmagic Cinema Camera je již dostupná na českém i slovenském trhu, a to ve verzích EF i MFT.

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.