Seriál Game of Thrones (Hra o trůny) barevně upraven v DaVinci Resolve Studio – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

30.
listopadu 2015

Výrobce profesionální audiovizuální techniky Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex,
oznámil, že kolorista Joe Finley z losangeleského studia Chainsaw barevně upravil pátou řadu seriálu Game of Thrones v aplikaci DaVinci Resolve Studio. Joe Finley realizuje barevné korekce pro fantasy seriál Game of Thrones stanice HBO již od roku 2012 a plánuje použít stejný nástroj i pro zpracování netrpělivě očekávané šesté řady, která bude mít premiéru v roce 2016.

Joe Finley experimentuje s barevnými paletami tak, aby divák vždy snadno rozpoznal, ve kterém ze sedmi království kontinentu Westeros se děj odehrává. Hojně využívá křivky, sekundární barevné korekce a klíčovací nástroje pro doladění jemných detailů. Díky náhledu v reálném čase může snadno testovat různé verze korekcí: „Resolve je velice rychlý, a i to je jeden z důvodů, proč jej tak rád používám. Pracuje v reálném čase, bez renderingu, což je pro testování a demonstraci různých verzí úprav velice užitečné,” uvedl Joe Finley.

Jemné barevné rozdíly jsou nezbytné pro rozlišení lokací a děje, celkový vzhled byl ale požadován filmově bohatý. „Ať už aktuální děj vyžaduje syté nebo naopak potlačené barvy, vždy se snažím natočenému materiálu vtisknout filmový vzhled. Snažíme se přiblížit vzhledu filmového materiálu, aniž by bylo nutné natáčet na skutečný celuloid. Pracuje se s logaritmickým barevným prostorem pro snazší zpracování světlých i tmavých částí obrazu,” dodal Finley. DaVinci Resolve nikdy neomezí vaši kreativitu!

DaVinci Resolve Game of Thrones HBO

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 30. 11. 2015, Kategorie: Novinky