Sci-fi thriller „Hero Punk“ natáčen kamerou Blackmagic Cinema Camera – Tisková zpráva

Sci-fi thriller „Hero Punk“ natáčen kamerou Blackmagic Cinema Camera

8. března 2013

Korporace Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupená firmou Syntex, oznámila, že se nový celovečerní snímek „Hero Punk“ scénáristy a režiséra Kanena Flowerse a producentů Scruffy.TV natáčel pomocí revoluční digitální filmové kamery Blackmagic Cinema Camera.


Hero Punk“ je sci-fi thriller odehrávající se v antiutopické budoucnosti roku 2042 o boji vládních orgánů proti obyvatelům s nadlidskými schopnosti. Protože se většina natáčení realizuje pomocí zelených klíčovacích pozadí s plochou 100 metrů čtverečních, musel štáb vyznačit hranice virtuálních lokací prostřednictvím značek a pozorně plánovat umístění herců a světel, aby byla zaručena celistvost kompozice při pozdější postprodukci záběrů.

Po několika zkušebních natáčecích dnech jsme usoudili, že potřebujeme kameru, která bude schopna bez zkreslení a přesně zaznamenat sytost zeleného pozadí i všechny sledovací značky a zároveň bude schopna plnit naše požadavky na maximální přenositelnost. Pro některé záběry potřebujeme prostě jen vzít kameru, SSD disky a točit,“ uvedl Kanen Flowers. „Museli jsme také velmi dobře plánovat rozpočet a pamatovat na fakt, že potřebujeme dvě kamery na týdny natáčení.

Blackmagic Cinema Camera Hero Punk

Flowers spolu s kameramany Paulem Del Vecchiem a Patrickem Johnsonem nakonec zvolili kameru Blackmagic Cinema Camera díky jejímu širokému dynamickému rozsahu 13 clonových čísel, 2,5K senzoru s vysokým rozlišením, integrovanému SSD rekordéru, podpoře otevřených souborových formátů a kompaktnímu tělu. Díky natáčení v 10bitovém barevném prostoru a formátu ProRes 442 byl štáb schopen dokonale zachytit sledovací značky a osvětlení herců, což zaručí perfektní výsledky při pozdější postprodukci.


Obě kamery byly stejně nastaveny a scéna nasvětlena tak, aby došlo k minimální barevné interferenci s klíčovacím pozadím. Díky širokému dynamickému rozsahu kamery jsme schopni dobarvit záběry v postprodukci a dosáhnout také lepších výsledků při klíčování,“ prozradil Flowers. „Kamera Blackmagic Cinema Camera dokonale splnila naše požadavky. ProRes je vynikající kodek a možnost odpojit z kamery SSD disk s ProRes soubory a jednoduše jej překopírovat na počítač střihového pracoviště je fantastická. Dokonce jsme prováděli hrubý střih přímo na place a tvořili základní kompozice, abychom se lépe orientovali v celém projektu.

Snadnost použití kamery a její flexibilita byly hlavními devizami, které umožnily štábu soustředit se na výkony herců, režijní záměr a příběh. Přestože štáb natočil až 10 stran scénáře za den, byl schopen neustále experimentovat se záběry a natáčet např. ze závěsů nad herci, z netradičně umístěné jízdy i z ruky.

V jedné scéně jsme natáčeli z ramen ve velmi úzkém prostoru kuchyně. Tato scéna by bez kamery Blackmagic Cinema Camera nebyla realizovatelná. Byly to velmi dynamické záběry, pro které se DSLR fotoaparáty nehodí a jiné kamery by byly příliš neskladné,“ uvedl dále Flowers. „S kamerou Blackmagic Cinema Camera můžete pracovat jako s digitální zrcadlovkou, ale získáte obrazovou kvalitu profesionální filmové kamery. Navíc je velmi intuitivní, naučil jsem se s ní pracovat za jediný den. Díky tomu jsme mohli volně experimentovat se záběry, snadno se dopracovat ke kýženému vizuálnímu výrazu a natočit tak film přesně podle našich představ.

Film se nyní nachází ve fázi střihu a dokončování, významnou úlohu bude také hrát profesionální software pro barevné úpravy DaVinci Resolve od Blackmagic Design.

O kameře Blackmagic Cinema Camera
Revoluční digitální filmová kamera Blackmagic Cinema Camera nabízí 13 clonových čísel dynamického rozsahu, velký 2,5K senzor, integrovaný SSD rekordér se sběrnicí schopnou pojmout datové toky formátů CinemaDNG RAW, ProRes a DNxHD, zabudovaný dotykový LCD displej s možností přímého zadávání metadat, symetrické audio vstupy realizované prostřednictvím 1/4“ TRS konektorů a přepínatelné mezi mikrofonní a linkovou úrovní, vysokorychlostní rozhraní Thunderbolt, 3Gb/s HD-SDI výstup a chlazený snímač pro minimální obrazový šum. Je nabízena ve variantách s EF bajonetem (pro objektivy EF a ZE včetně elektronického ovládání clony) nebo s pasivním bajonetem MFT (Micro Four Thirds).

Blackmagic Cinema Camera byla navržena pro bezchybnou spolupráci se střihovým software, např. s aplikacemi Final Cut Pro X a Avid Media Composer. Na rozdíl od jiných kamer – které často používají specializované souborové formáty nekompatibilní s populárními střihovými programy, což značně komplikuje následnou postprodukci natočených záběrů – nepoužívá Blackmagic Cinema Camera proprietární kodek, pouze prověřené a otevřené standardy. RAW soubory jsou ukládány do formátu CinemaDNG, HD video pak do formátů ProRes a DNxHD, které jsou kompatibilní s programy Final Cut Pro X, Avid Media Composer a dalšími.Tělo kamery Blackmagic Cinema Camera je vyrobeno z hliníkové slitiny a je nejen velmi pevné, ale i atraktivně vypadající. Celý design kamery byl navíc podřízen požadavkům pro maximální přenositelnost a nízkou váhu.


Klíčové vlastnosti kamery Blackmagic Cinema Camera:

  • 2,5K snímač pro dokonalý obraz a snadnou postprodukci

  • Dynamický rozsah 13 clonových čísel umožňuje pořizovat dokonalé záběry ve filmové kvalitě.

  • Integrovaný SSD port dovoluje zaznamenávat RAW sekvence s vysokým datovým tokem nebo dlouhé komprimované video záběry.

  • Otevřené souborové formáty kompatibilní s populárním střihovým software. Např. 12bitové RAW soubory CinemaDNG, Apple ProRes a Avid DNxHD. Žádné proprietární kodeky.

  • Žádná speciální rozhraní. Standardní 1/4“ TRS mikrofonní/linkové vstupy, 3Gb/s HD-SDI BNC konektory, sluchátkový výstup, Thunderbolt rozhraní, dálkové ovládání LANC a standardní konektor pro napájení 12-30VDC.

  • Kapacitní dotykový LCD displej pro nastavení parametrů kamery a zadávání metadat.

  • Dvě verze. Model EF kompatibilní s EF nebo ZE objektivy a model MFT pro použití s objektivy typu Micro Four Thirds nebo s jinými (např. PL) prostřednictvím adaptérů.

  • Podporuje 2,5K a 1080 HD rozlišení při snímkovacích frekvencích 24, 25, 29,97 a 30 fps.

  • Thunderbolt port umožňuje přímý záznam z kamery do pracovní stanice pomocí přiloženého programu Media Express a živé sledování vlnových průběhů signálu díky aplikaci Blackmagic UltraScope.

  • Balení obsahuje plnou verzi software DaVinci Resolve 9.x pro barevné korekce.

 

Dostupnost
Kamera Blackmagic Cinema Camera je již dostupná na českém i slovenském trhu, za cenu 66.959 Kč, resp. 2.495 EUR bez DPH.


Fotografie pro tisk

Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese
www.blackmagicdesign.com/press/images, fotografie z natáčení zde.

O společnosti Blackmagic Design

Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex

Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.