Samyang MF 14mm F2.8 MK2 Nikon F

Samyang MF 14mm F2.8 MK2 je novou generací oblíbeného širokoúhlého manuálního objektivu s ostrou kresbou v celé ploše obrazu i při zcela otevřené cloně. Díky širokému úhlu záběru (115,7˚) jde o ideální nástroj pro fotografování/natáčení krajin, interiérů, astrofotografii apod. V prodeji ve verzích pro bajonety Canon EF, Nikon F, Sony E, Fujifilm X, Canon M…

Více informací

11 190 Kč s DPH 9 248 Kč bez DPH
-+
Dostupnost
1-2 dny
Popis produktu

Popis produktu

Samyang MF 14mm F2.8 MK2 je novou generací oblíbeného širokoúhlého manuálního objektivu s ostrou kresbou v celé ploše obrazu i při zcela otevřené cloně. Díky širokému úhlu záběru (115,7˚) jde o ideální nástroj pro fotografování/natáčení krajin, interiérů, astrofotografii apod. V prodeji ve verzích pro bajonety Canon EF, Nikon F, Sony E, Fujifilm X, Canon M a MFT.

Nová verze MK2 má stejnou optickou konstrukci jako původní model, nově ale nabízí odolnost proti vlivům počasí, nový ostřící prstenec pro lepší uchopení a přepínač dovolující volně nastavit clonu. Nově lze také uzamknout ostřící prstenec (např. pro časosběrné záběry nebo astrofoto).

Focus Lock a De-click
Objektiv Samyang MF 14mm F2.8 MK2 nabízí dvě zcela nové funkce: „Focus Lock“ a „De-click“ dovolující uzamknout ostřící prstenec resp. přepnout prstenec clony z režimu „Click“ na „Free“. První funkce zajistí přesnost a opakovatelnost nastavení zaostření, což je nezbytné např. při časosběrném fotografování nebo při fotografování hvězdné oblohy. Nastavení prstence clony „Free“ dovoluje plynulé nastavení clony pro přesné ovládání expozice.

Konstrukční změny
Verze MK2 nabízí clonu složenou z devíti lamel pro hladké vykreslení obrazu mimo hloubku ostrosti, a také nový texturovaný povrch ostřícího prstence pro dobré uchopení. Nově bylo při konstrukci objektivu využito také těsnění proti vlhku a dešti v oblasti bajonetu pro bezpečnější provoz za špatných povětrnostních podmínek.

Model MF 14mm F2.8 MK2 je složen ze 14 čoček v 10 skupinách vč. tří s vysokým indexem lomu (HR), jedné asférické (ASP), jedné hybridní asférické (H-ASP) a dvou typu ED. Optická konstrukce objektivu spolu s ochranným povrchem Ultra Multi Coating (UMC) předního elementu zajišťují ostrý obraz s minimem barevných vad, minimální ostřící vzdálenost 0,28 m a úhel záběru 115,7˚.

 

Parametry

Parametry

Výrobce: Samyang
Kategorie: Objektivy

Hlavní parametry

BajonetNikon F
Světelnost (f)2.8
Ohnisková vzdálenost14mm
PŘÍSLUŠENSTVÍ (1)

Baterie, nabíjení, zdroje

SmallRig EN-EL14 Camera Battery and Charger Kit 3819

Skladem > 5 ks
bez DPH 862 Kč 1 043 Kč