Routery Smart Videohub od Blackmagic Design v prodeji – Tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

14. dubna 2014

Společnost Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupená firmou Syntex, uvedla na trh novou rodinu videorouterů s unikátním rozhraním a podporou standardu 6G-SDI pro kombinovaný provoz SD, HD a Ultra HD rozlišení. Produkty
Smart Videohub jsou v prodeji za cenu 1045 EUR bez DPH u modelu 12x12 resp. 1475 EUR u verze 20x20.

Nová rodina profesionálních Ultra HD SDI videorouterů přináší první přepínače s integrovaným monitoringem videa a ovládacím rozhraním s otočným kontrolérem na čelním panelu. Díky podpoře nejnovější 6G-SDI technologie mohou uživatelé použít nové routery pro zpracování SD, HD i Ultra HD videa na jediném přepínači. I v případech, kdy bude na vstup routeru připojeno 20 různých televizních formátů, je možné jakýkoliv z těchto vstupů připojit na libovolné množství výstupů, simultánně.


Elegantní čelní panel přepínačů Smart Videohub je osazen veškerými ovládacími prvky routeru a LCD displejem pro náhled videa. Na čelním panelu lze nastavit jednotlivá spojení vstupů a výstupů pomocí tlačítek, případně prostřednictvím otočného ovladače. Displej zařízení zobrazuje uživatelsky nastavitelné a snadno čitelné názvy vstupů a výstupů nebo náhled živého videa připojeného na vstupy. Okamžitě po zvolení některého ze vstupů či výstupů je zobrazen živý náhled na LCD. Díky tomu mají uživatelé vždy dokonalý přehled o připojených zdrojích videa a mohou propojovat vstupy a výstupy pouze na základě náhledu videa!

Routery Smart Videohub podporují nový, pokročilý standard 6G-SDI pro přenos Ultra HD videa pomocí jediného kabelu při zachování kompatibility s normami SD a HD-SDI. Díky tomu mohou uživatelé pracovat s téměř libovolným moderním formátem videa pomocí stabilního a robustního SDI rozhraní. Díky nízké ceně a novým, inovativním funkcím routerů Smart Videohub je mohou s výhodou využít i studia, která stále pracují pouze v SD a HD rozlišeních a na příchod Ultra HD normy se teprve připravují.

Nové modely nahrazují SD/HD produkty Micro Videohub a Smart Videohub. Nové verze nabízejí nižší pořizovací cenu, podporu moderních 6G-SDI a Ultra HD standardů a obsahují zabudovaný napájecí zdroj. Protože jsou routery této velikosti často využívány i na menších pracovištích, obsahují nové modely ovládací prvky umístěné přímo na čelním panelu a nevyžadují tak externí ovládací zařízení.

Již nějakou dobu jsme se chystali na modernizaci naší řady kompaktních videorouterů a nové produkty Smart Videohub jsou výsledkem tohoto snažení,“ uvedl ředitel firmy Blackmagic Design, Grant Petty. „Nabízejí řadu přelomových nových funkcí, včetně podpory technologie 6G-SDI pro zpracování SD, HD a Ultra HD videa najednou, skvělý design s integrovanými ovládacími prvky na čelním panelu a v neposlední řadě i nižší cenu.

Blackmagic Smart Videohub 4K

Klíčové funkce produktů Smart Videohub
V prodeji ve dvou verzích Smart Videohub 12x12 a Smart Videohub 20x20.
– Obsahují rozhraní 6G-SDI s automatickým přepínáním SD, HD a Ultra HD formátů.
– Integrované ovládací prvky pro přímou volbu spojení a procházení vstupů/výstupů pomocí otočného ovladače.
– Zabudovaný LCD displej pro zobrazení názvů vstupů/výstupů nebo živého videa.
– Tlačítka Take a Clear pro validaci spojení.
– Porty typu Ethernet a RS-422 pro dálkové ovládání routerů.
– Podporují ovládací software od Blackmagic Design pro systémy Windows a Mac OS X.
– Podporují hardwarové ovládací panely Blackmagic Smart Control a Master Control.
– Integrovaný napájecí zdroj pro napětí 110 – 240V
~.
– Kompaktní šasi výšky 1U pro stabilní instalace i na cesty.

Dostupnost
Smart Videohub 12x12 je v prodeji za 1045 EUR Smart Videohub 20x20 za 1475 EUR bez PDH.

Fotografie pro tisk

Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese
www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu
www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz
www.syntex.cz.

Datum: 14. 04. 2014, Kategorie: Novinky