Rocková formace Imagine Dragons spustila vlastní kanál na webu Twitch pomocí produktů Blackmagic Design – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

3
. srpna 2015

Výrobce profesionální audiovizuální techniky Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex, oznámil, že
rocková skupina Imagine Dragons spustila kanál na portálu Twitch s pomocí produktů Blackmagic Pocket Cinema Camera, ATEM 1 M/E Production Studio 4K a Blackmagic Design Mini Converter HDMI to SDI.

Populární komunitní platforma Twitch pro hráče počítačových a konzolových her dovoluje streamovat videa s herní tematikou. Skupina Imagine Dragons využije svůj nový kanál na webu Twitch k interakci se svými fanoušky: k diskuzím o kapele a hudbě, k hraní oblíbených herních titulů, např. „League of Legends” a k vysílání hudebních představení.

Turner Pope,
projektový manažer účtu kapely Imagine Dragons, vytvořil pro streamování videa sestavu zahrnující režii ATEM 1 M/E Production Studio 4K vestavěnou do přepravního kufru, který lze snadno přepravovat během celosvětovém turné skupiny. Režie odbavuje signál z herních laptopů Razor Blade (čtyři slouží k hraní League of Legends a jeden ke komunikaci s fanoušky), členy kapely pak natáčí dvojice kamer Pocket Cinema Camera. Signál z kamer a z mikrofonů rovněž odbavuje režie ATEM 1 M/E Production Studio 4K.

Turner Pope
ovládá režii pomocí aplikace ATEM Software Control ze svého laptopu a využívá funkci SuperSource pro kompozici záběrů z kamer a z herních počítačů. Díky tomu mohou diváci vidět najednou jak záběry kapely, tak členy Imagine Dragons během hraní League of Legends. Streamování na server Twitch obstarává software Telestream Wirecast.

Dát celý systém s režií ATEM a kamerami Pocket Cinema Camera dohromady byla opravdu hračka,uvedl Turner Pope. „Vše se pohodlně vejde do přepravního kufru! Kamery jsou velice kompaktní a poskytují skvělý obraz. Ani nemusím používat SD karty, prostě je jen připojím k režii.

Kapela hledala další způsob, jak být blíže svým fanouškům a platforma Twitch jim nabízí unikátní možnost, jak toho docílit, aniž by vše bylo jen o hudbě. Produkty značky Blackmagic jsou skutečně špičkové a dovolují nám zprostředkovat fanouškům ten nejlepší zážitek.

První vysílání z účtu kapely
Imagine Dragons proběhlo 1. července. Formace byla právě v Bostonu, na jedné ze zastávek svého turné Smoke + Mirrors.

Blackmagic Pocket Cinema Camera

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.