Režisér, producent a scénárista John Ridley natáčí s kamerou URSA Mini 4K – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

1
. listopadu 2016

Blackmagic Design, výrobce profesionální audiovizuální techniky, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex, oznámil,
že Cenou Akademie oceněný scénárista, režisér a producent John Ridley („12 Years a Slave”), používá digitální filmovou kameru URSA Mini 4K pro realizaci několika filmových a televizních projektů, včetně seriálu „Guerrilla”, který se aktuálně natáčí v Londýně.

Pro spontánní filmařský styl Johna Ridleyho je model URSA Mini 4K naprosto ideální: „Moje dosavadní zkušenost s kamerou URSA Mini 4K byla fantastická,” prohlásil. „Je to neuvěřitelně všestranný přístroj, který lze použít v jakékoliv fázi produkce a mnoha různými způsoby.

Například během previzualizace mohl Ridley používat kameru URSA Mini 4K pro akční natáčení bez přípravy, především díky jejímu intuitivnímu uživatelskému rozhraní. „Dost pro mne znamená natáčení před natáčením, ale v minulosti nebylo mnoho kamer, které by nabízely odolnost profesionálních modelů a zároveň nebyly brzdou kreativity,” vysvětlil. „A také jsem nechtěl velkou kameru, kterou bych neustále vláčel s sebou a doufal, že pro ni najdu využití. URSA Mini nemá označení 'Mini' v názvu náhodou. I ty nejdokonalejší nástroje, které ve vás rozdmýchají jiskru kreativity, jsou k ničemu, pokud je nemáte po ruce.

I v roli režiséra filmových a televizních projektů sáhne
John Ridley často sám po kameře, aby mohl natočit doplňující záběry. „Díky jeho snadné použitelnosti a malým rozměrům jsem model URSA Mini 4K často sám použil v roli B kamery. Mohl jsem se volně pohybovat s kamerou v ruce a natáčet další záběry, aniž by to nějak negativně ovlivnilo hlavní natáčecí proces,” vysvětli Ridley.

Ocenil též snadnost, s jakou lze kameru používat: V některých případech je existence druhého štábu luxusem, který si nemůžeme dovolit a právě zde se kamera URSA Mini 4K velice osvědčila. A ačkoliv nejsem primárně kameraman, podařilo se mi pořídit záběry, které bylo možné bez problémů integrovat s materiálem pořízeným hlavní kamerou.

Kamera je velice všestranná a snadno se přizpůsobí jakýmkoliv podmínkám, lze ji používat v ostrém světle i za šera. Během postprodukce materiálu vás nečekají žádná překvapení. Můžete jej upravit rychle, během minut, např. pro previzualizaci nebo jej pečlivě přeměnit v dokonalé záběry, které vyhoví i nejnáročnějším požadavkům. Nikdy jsem se v kameře nezklamal.

URSA Mini 4K je poctivá filmová kamera a za méně než rok se stala nedílnou součástí mého kreativního procesu. Těším se na další zkoušení zdánlivě nekonečného potenciálu tohoto přístroje,dodal John Ridley.

Blackmagic URSA Mini 4K

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.