Režie řady ATEM použity během fotbalového Mistrovství světa U17 2013 – Tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

27. listopadu, 2013

Společnost Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupená firmou Syntex, oznámila, že její produkt
ATEM Production Studio 4K byl nasazen při odbavování živého vysílání zápasů juniorského fotbalového Mistrovství světa U17 2013 ve Spojených arabských emirátech.

Dodavatelem audiovizuální techniky, včetně poradenství a technické podpory, byla společnost Pulse Middle East. Všech 52 zápasů mistrovství bylo na každém stadiónu snímáno 12 HD kamerami. HD-SDI signál byl následně zpracováván v dedikovaných přenosových vozech a odesílán – v podobě čtyř separátních video stop – na pracoviště s režií ATEM Production Studio 4K a ovládacím panelem
ATEM 1 M/E Broadcast Panel, odkud byl promítán na obrazovky stadionu.

První video stopa obsahovala záběry hráčů, druhá pak záběry hlediště a diváků. Režie na stadionu následně vytvářela obsah promítaný na obřích LED obrazovkách v 16:9 a 650i50,“ vysvětlil Rami Haber ze společnosti Pulse Middle East. Další dvě stopy byly určeny komentátorů a promítány na menších obrazovkách.

Ačkoliv toto mistrovství nebylo vysíláno v Ultra HD 4K, technika zůstane ve vybavení jednotlivých stadionů a bylo proto nutné, aby podporovala SD, HD, ale i moderní 4K formáty,“ dodal Rami Haber.

Blackmagic UltraStudio 4K

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 27. 11. 2013, Kategorie: Novinky