Revoluční Blackmagic Duplicator 4K v prodeji – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

20. dubna 2016

Blackmagic Design, výrobce profesionální audiovizuální techniky, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex,
uvedl nový produkt Blackmagic Duplicator 4K dovolující zaznamenávat Ultra HD pořady na levné SD karty a distribuovat je návštěvníkům kulturních nebo sportovních akcí přímo na místě, těsně po skončení přenosu. Zařízení integruje 25 slotů pro SD karty, 12G-SDI rozhraní a enkodér videa do formátu H.265. Blackmagic Duplicator 4K představuje ideální cestu, jak snadno a rychle distribuovat Ultra HD pořady ve formátu kompatibilním s 4K televizemi nebo počítači se systémem Windows 10.

Produkt
Blackmagic Duplicator 4K je již v prodeji za 2105 EUR bez DPH a je aktuálně vystavován na NAB 2016, u stánku společnosti Blackmagic Design (#SL217).

Nový Blackmagic Duplicator 4K dovolí producentům kulturních a sportovních akcí zvýšit ziskovost živých přenosů prodejem záznamů přímo na místě, všem návštěvníkům akce. Uživatelé mohou prodávat záznamy koncertů, divadelních představení, sportovních utkání, konferencí, seminářů apod.

Blackmagic Duplicator 4K
zaznamenává video do formátu H.265, který je novým standardem pro distribuci Ultra HD obsahu, a ukládá jej na standardní SD karty. Integrovaný hardwarový enkodér H.265 videa produkuje Ultra HD záznam vynikající kvality i v režimu vysoké snímkové frekvence 2160p60. Obrazová kvalita je ve srovnání se starším kodekem H.264 vyšší a vytvářená videa mají dostatečně nízký datový tok pro bezproblémové přehrávání médií přímo z SD karty. Díky kodeku H.265 jsou produkované Ultra HD soubory jen o něco větší, než HD videa kódovaná pomocí staršího standardu H.264.

Díky 25 integrovaným slotům pro SD karty dovoluje Blackmagic Duplicator 4K distribuovat videa prostřednictvím běžně dostupných, malých, levných a rychlých médií. Na karty lze zaznamenávat video v SD, HD a Ultra HD normách až do rozlišení 2160p60 a snadno je číst na počítačích se systémem Windows 10 nebo v Ultra HD televizích, prostřednictvím USB adaptéru.

Vysoce efektivní H.265 enkodér je schopen zaznamenat hodinový Ultra HD pořad na levnou 8GB SD kartu. Karty lze také snadno opatřovat vlastními potisky, neprodané karty lze samozřejmě stejně snadno smazat a použít pro další akci. Na rozdíl od diskových formátů á la Blu-ray si diváci nemusí pořizovat nákladné vybavení pro přehrávání pořadů. Blackmagic Duplicator 4K představuje snadnou, vysoce kompatibilní a nenákladnou cestu, jak distribuovat Ultra HD obsah k divákům, již dnes!

Ovládací prvky na čelním panelu slouží k maximálně snadné obsluze: šest velkých, podsvícených tlačítek je určených ke spuštění/zastavení záznamu, procházení menu apod. Tlačítko „Lock” chrání probíhající záznam před nechtěným přerušením, zatímco tlačítko „Append” sloučí různé záznamy do jednoho souboru. Tlačítko Append usnadní záznam akcí, které mají přestávky a v konečném důsledku také zjednoduší přehrávání záznamu díky nutnosti přehrát pouze jediný soubor.

Model Blackmagic Duplicator 4K je vybaven 12G-SDI rozhraním a je kompatibilní se všemi SD, HD, a Ultra HD normami až do formátu 2160p60. Pro distribuci záznamu z velkých akcí lze zřetězit několik Duplicatorů pomocí průchozího SDI vstupu a funkcí pro dálkové ovládání prostřednictvím rozhraní RS-422. Uživatelé tak mohou vytvářet velké množství kopií SD karet najednou, v reálném čase. Jakmile je záznam spuštěn nebo přerušen na prvním Duplicatoru, ostatní zařízení v řetězci jej následují. Produkt je rovněž vybaven slotem typu SFP pro volitelný optický SDI modul, který dovolí provozovat podstatně delší kabeláž.

Blackmagic Duplicator 4K

Klíčové funkce produktu
Blackmagic Duplicator 4K
Simultánní záznam videa na 25 SD karet najednou.

Enkódování videa do formátu H.265 v reálném čase.
12G-SDI průchozí vstup a rozhraní RS-422 pro dálkové ovládání.
P
oužívá standardní formáty kompatibilní s počítači a Ultra HD televizory.
Z
aznamenává formáty SD, HD a Ultra HD až do 2160p60.
Možnost řetězení Duplicatorů 4K pro simultánní tvorbu velkého množství kopií.
Snadné ovládání díky přehlednému čelnímu panelu.
Univerzální napájení ze strojů střídavého napětí
110V 240V.

Dostupnost a cena
Blackmagic Duplicator 4K
je již v prodeji za 2105 EUR bez DPH.

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 20. 04. 2016, Kategorie: Novinky