Reklamní spot „SuperGood“ solečnosti McDonalds natočen pomocí kamery Blackmagic Pocket Cinema Camera – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

20. března 2014

Společnost Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupená firmou Syntex, oznámila, že její kamera
Pocket Cinema Camera byla použita během natáčení nových reklamních spotů „SuperGood“ značky McDonalds' produkovaných společností Stern Advertising. Režie a kamery se ujal Joe Murray z kalifornské produkční firmy Native Sons Films, ke konverzi záběrů a barevným korekcím byl použit software DaVinci Resolve 10.

Námětem reklam byly záběry z pohledu zákazníků řetězce McDonalds'. Tento přístup nejen značně usnadnil zobrazení produktů a loga řetězce, ale také umožnil vtáhnout diváky více do děje,“ vysvětlil Joe Murray. „Na obsahu i dramatizaci záběrů jsme úzce spolupracovali s produkční společností Stern Advertising.

Kamera Pocket Cinema Camera byla vybrána pro svou malou hmotnost, kompaktní provedení a vynikající obrazovou kvalitu RAW záběrů s 13 clonovými čísly dynamického rozsahu. Díky svým miniaturním rozměrům mohla být snadno upevněna na přední část motocyklové helmy!

Naši kameroví operátoři se pohybovali na bicyklech, skateboardech, spěchali na schůzku a tančili na plážích. Základním motivem byl pohyb a proto zde rozměry kamery hrály stěžejní roli,“ dodal Joe Murray. „V reklamách jsme neangažovali profesionální herce, což značně zvýšilo přirozenost záběrů. Na skateboardech se pohybovali skuteční skateboardisté pro maximálně autentický dojem. Podstatně méně skladný DSLR fotoaparát by nám neumožnil zachytit takto přirozený pohyb.

Také jsem si přál, aby záběry působily jako přirozený pohled lidského oka, což při výběru kamery kladlo vysoké nároky na obrazovou kvalitu přístroje. Namísto přeostřeného obrazu, vysoké komprese nebo obrazové distorze jsem se snažil docílit přirozených záběrů s širokým úhlem pohledu a vysokou kvalitou obrazu. Nemohl jsem si vybrat lepší kameru,“ dodal.

Ostré světlo zrcadlící se v oknech budov, sluneční paprsky proplétající se kolem mostních pilířů nebo noční scény s ohništěm na pláži – většina záběrů se vyznačovala extrémním kontrastním poměrem; široký dynamický rozsah kamery byl pro zachycení detailů nezbytností. „
Některé záběry byly natočeny na DSLR přístroje a kvalitativní rozdíl zde byl skutečně markantní. Fotoaparáty nebyly schopny zachytit takové množství detailů ve světlých i tmavých částech spektra, zatímco Pocket Cinema Camera si s těmito scénami poradila s lehkostí, bez ořezů. Široký dynamický rozsah přístroje Pocket Cinema Camera byl zkrátka nezbytnou vlastností. I při nočních záběrech zachytila kamera veškeré detaily ve stínech i prokreslené plameny ohniště.

K postprodukci nativních souborů z přístroje Pocket Cinema Camera byl použit špičkový software DaVinci Resolve 10. „
Možnost pracovat v aplikaci DaVinci Resolve přímo s RAW kodekem kamery je obrovskou výhodou v porovnáním s tradiční H.264 kompresí digitálních fotoaparátů – pokud jsou záběry správně naexponovány, můžete pracovat s obrovským dynamickým rozsahem. DaVinci Resolve byl vždy můj oblíbený nástroj a neumím si představit, že bych používal jiný software!Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese
www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu
www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.