Reklamní spot pro hodinky Garibaldi natočila kamera URSA Mini 4.6K – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

28. června 2017

Blackmagic Design, výrobce profesionální audiovizuální techniky, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex, oznámil, že studio
Luminary Visuals z Šanghaje vytvořilo nový reklamní spot pro značku hodinek Garibaldi, a to pomocí kamer URSA Mini 4.6K a programu DaVinci Resolve Studio pro barevné korekce a střih audia i videa.

Studio Luminary Visuals z Šanghaje pracovalo pro řadu renomovaných značek již v minulosti, např. pro Subway, MG Cars, Superdry, Bose a Hilton. Se společností Garibaldi Watch úspěšně spolupracovali také na Kickstarter kampani a jediným kreativním omezením během tvorby nového reklamního spotu tak byl malý rozpočet.

Blackmagic Design URSA Mini 4.6K Garibaldi Watch

Chtěli, abychom demonstrovali všestrannost značky, jak hodinky Garibaldi vyhovují všem stylům i profesím. Již během přípravných prací jsem se rozhodl pro filmové podání reklamy a rozhodl jsem se také použít nové editační techniky,uvedl Alessio Avezzano, kreativní ředitel studia Luminary Visuals. „Měli jsme opravdu malý rozpočet, ale i tak jsme cílili na maximální kvalitu výsledných záběrů. S kamerami URSA Mini 4.6K byla radost pracovat, cena za pronájem byla rovněž příznivá,vysvětlil Avezzano.

Avezzano
protkal celý spot řadou detailních makro záběrů vzniklých přiblížením z celků, které ukazují, kdo je nositelem hodinek. A pro tvorbu tohoto efektu bylo třeba dvou kamer.Jedna z kamer URSA Mini 4.6K byla osazena objektivy s ohniskem 35 mm resp. 85 mm, druhá kamera byla vybavena 100mm objektivem. Během akce byl herec požádán o znehybnění a v tuto chvíli byl vytvořen makro záběr pomocí 100mm objektivu.

Blackmagic Design URSA Mini 4.6K Garibaldi Watch

Zaznamenávalo se do formátu
ProRes 422: „Kamera URSA Mini 4.6K zaznamenává video do řady formátů, od RAW až po různé varianty ProResu. 4.6K ProRes 422 formát byl pro tento projekt ideální, protože jsem během střihu materiálu potřeboval zvětšovat obraz, aniž by utrpěla obrazová kvalita. Jinak obvykle natáčím v režimu 2K Prores 444, který je také zárukou skvělého obrazu, dodal Avezzano.

Vše jsme museli natočit během jediného dne a na jedenácti lokacích, což znamenalo rychlé přesuny Šanghají od šesté hodiny raní do západu slunce. Díky kompaktním rozměrům kamery URSA Mini 4.6K bylo takové tempo zvladatelné.

Blackmagic Design URSA Mini 4.6K Garibaldi Watch

Barevné úpravy byly provedeny v aplikaci DaVinci Resolve Studio: „Kamera URSA Mini 4.6K a program DaVinci Resolve jsou pro sebe přímo stvořené, spolupráce obou je dokonalá,uvedl dále Alessio Avezzano. „Po zkušenostech s kamerou získaných během práce na spotu Garibaldi jsem si filmový vzhled kamery URSA Mini 4.6K zamiloval. V minulosti jsme vlastnili a používali mnohem dražší přístroje. Ale u modelu URSA Mini 4.6K jsem si uvědomil, o jak skvělou investici se jedná. A nyní jsem hrdým majitelem kamery. Díky tomu si nebudu muset často půjčovat větší kamery a přesto dosáhnu na skvělou obrazovou kvalitu při minimálních nákladech.

#ALLDAYDENIM from GARIBALDI Watch Co. on Vimeo.


Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 28. 06. 2017, Kategorie: Novinky