Reklama na řetězec restaurací Friendly's natočena kamerou Blackmagic Cinema Camera

15. května 2013

Korporace Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupená firmou Syntex, oznámila, že její digitální filmová kamera Blackmagic Cinema Camera byla použita při tvorbě série reklamních spotů „Build Your Own Burger“ pro řetězec restaurací Friendly's. Produkce se ujala společnost Thornberg & Forester (T&F). Čtyři nové reklamy jsou určeny pro distribuci na stránkách www.Friendlys.com a na sociálních médiích. Na výrobě spotů se podílel také nejvyspělejší barevný korektor DaVinci Resolve od Blackmagic Design.

Ústředním motivem každé z reklam je zákazník společnosti Friendly's prozrazující ingredience svého oblíbeného hamburgeru. Režisér a zakládající společník firmy T&F, Justin Meredith, byl k tvorbě spotu pověřen nezávislou reklamní agenturou Allen & Gerritsen’s (a&g). Celou kampaň bylo navíc třeba dokončit v extrémně krátkém termínu.

Jakkoliv je scénář spotů jednoduchý, museli jsme natočit 87 záběrů za dva dny a právě zde se projevily pravé výhody kamery Blackmagic Cinema Camera,“ uvedl Meredith. „Snadnost použití a zaměření kamery na maximální intuitivnost natáčení jsou pro mne hlavními devizami. Blackmagic Cinema Camera se zaměřuje na to nejdůležitější: obrazovou kvalitu.

Blackmagic Cinema Camera Friendly's Campaign

Mým úkolem bylo pořídit co nejkvalitnější záběry. Nemohl jsem uvěřit, jakou obrazovou kvalitu kamera poskytuje, při své ceně a snadnosti použití,“ doplnil Meredith. „Kameru stačilo zapnout, vložit SSD disk a začít natáčet. Přístroj byl také připojen k laptopu pro kontrolu signálu prostřednictvím software Blackmagic Design UltraScope. Následně byly v programu Resolve zkonvertovány zdrojové soubory do formátu ProRes vhodného pro střih. Po sestřihu byla do aplikace Resolve importována střihová soupiska a provedeny barevné úpravy zdrojového materiálu. Byl to perfektně fungující pracovní řetězec.

Justin Meredith byl zodpovědný také za barevné úpravy záběrů, kde se významně uplatnil software DaVinci Resolve 9 a jeho nástroje pro sledování pohybu. Spoty jsou tvořeny převážně detailními záběry obličejů, bylo proto třeba zvýraznit oční partie pro maximální kontakt herců s divákem. Funkce pro 3D sledování pohybu mohou umístit nástroje typu Power Window na libovolnou část obrazu a minimalizovat tak nutnost tvorby barevných klíčů. Dle Justina Mereditha přinesl DaVinci Resolve a jeho technologie pro sledování pohybu značné ušetření práce. Celý projekt tak bylo možné dokončit včas a splnit veškeré požadavky zadavatelů.

Klient byl naprosto unesen kvalitou výstupu kamery Blackmagic Cinema Camera i programu DaVinci Resolve,” prozradil Meredith. „Na dnešním trhu musí být společnost T&F maximálně flexibilní, musí disponovat všemi nástroji nutnými k dokončení zakázky. Díky snadnosti použití a dostupnosti nástrojů společnosti Blackmagic Design se můžeme pouštět do libovolných projektů a přitom být soběstační, což šetří čas i peníze.

Blackmagic Cinema Camera Friendly's Campaign

O kameře Blackmagic Cinema Camera
Revoluční digitální filmová kamera Blackmagic Cinema Camera nabízí 13 clonových čísel dynamického rozsahu, velký 2,5K senzor, integrovaný SSD rekordér se sběrnicí schopnou pojmout datové toky formátů CinemaDNG RAW, ProRes a DNxHD, zabudovaný dotykový LCD displej s možností přímého zadávání metadat, symetrické audio vstupy realizované prostřednictvím 1/4“ TRS konektorů a přepínatelné mezi mikrofonní a linkovou úrovní, vysokorychlostní rozhraní Thunderbolt, 3Gb/s HD-SDI výstup a chlazený snímač pro minimální obrazový šum. Je nabízena ve variantách s EF bajonetem (pro objektivy EF a ZE včetně elektronického ovládání clony) nebo s pasivním bajonetem MFT (Micro Four Thirds).

Blackmagic Cinema Camera byla navržena pro bezchybnou spolupráci se střihovým software, např. s aplikacemi Final Cut Pro X a Avid Media Composer. Na rozdíl od jiných kamer – které často používají specializované souborové formáty nekompatibilní s populárními střihovými programy, což značně komplikuje následnou postprodukci natočených záběrů – nepoužívá Blackmagic Cinema Camera proprietární kodek, pouze prověřené a otevřené standardy. RAW soubory jsou ukládány do formátu CinemaDNG, HD video pak do formátů ProRes a DNxHD, které jsou kompatibilní s programy Final Cut Pro X, Avid Media Composer a dalšími.

Tělo kamery Blackmagic Cinema Camera je vyrobeno z hliníkové slitiny a je nejen velmi pevné, ale i atraktivně vypadající. Celý design kamery byl navíc podřízen požadavkům pro maximální přenositelnost a nízkou váhu.

Klíčové vlastnosti kamery Blackmagic Cinema Camera:

  • 2,5K snímač pro dokonalý obraz a snadnou postprodukci

  • Dynamický rozsah 13 clonových čísel umožňuje pořizovat dokonalé záběry ve filmové kvalitě.

  • Integrovaný SSD port dovoluje zaznamenávat RAW sekvence s vysokým datovým tokem nebo dlouhé komprimované video záběry.

  • Otevřené souborové formáty kompatibilní s populárním střihovým software. Např. 12bitové RAW soubory CinemaDNG, Apple ProRes a Avid DNxHD. Žádné proprietární kodeky.

  • Žádná speciální rozhraní. Standardní 1/4“ TRS mikrofonní/linkové vstupy, 3Gb/s HD-SDI BNC konektory, sluchátkový výstup, Thunderbolt rozhraní, dálkové ovládání LANC a standardní konektor pro napájení 12-30VDC.

  • Kapacitní dotykový LCD displej pro nastavení parametrů kamery a zadávání metadat.

  • Dvě verze. Model EF kompatibilní s EF nebo ZE objektivy a model MFT pro použití s objektivy typu Micro Four Thirds nebo s jinými (např. PL) prostřednictvím adaptérů.

  • Podporuje 2,5K a 1080 HD rozlišení při snímkovacích frekvencích 24, 25, 29,97 a 30 fps.

  • Thunderbolt port umožňuje přímý záznam z kamery do pracovní stanice pomocí přiloženého programu Media Express a živé sledování vlnových průběhů signálu díky aplikaci Blackmagic UltraScope.

  • Balení obsahuje plnou verzi software DaVinci Resolve 9.x pro barevné korekce.

Dostupnost
Kamera Blackmagic Cinema Camera je již dostupná na českém i slovenském trhu, za cenu 66.959 Kč, resp. 2.495 EUR bez DPH.

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 15. 05. 2013, Kategorie: Novinky