RECENZE HOLLYLAND MARS 4K

RECENZE HOLLYLAND MARS 4K

Natáčíte s dronem, kamerovými rameny na autě, nebo jen chcete sledovat obraz z kamery na dálku bez nutnosti použít kabely? Tak přesně pro vás je tu HollyLand Mars 4K.

Dnes se podíváme na nový bezdrátový vysílač od HollyLandu jménem Mars 4K.

Tato řada už má dlouhou historii, co je ale jiné? Určitě jste si všimli, že tu máme design, který jde zase o krok vpřed, ale stále je podobný svým předchůdcům.

Přijímač i vysílač mají téměř identický design, ale vysílač má na sobě červený znak 4K a přijímač zase modrý znak 4K. Pojďme se podívat co je v krabici! Po rozbalení uvidíme jako první samozřejmě návod; poté už přijímač i vysílač, Cold Shoe, tedy sáňky, náhradní anténu a redukci z USB A na USB C. Nechybí nám tu ani napájecí adaptér s redukci na evropskou zásuvku.

HollyLand Mars 4K má velmi pevnou konstrukci s celokovovým pláštěm a typickým designem ve stylu HollyLand. Mars 4K má nové antény, které ještě ostatní Hollyland zařízení nemají. Oproti minulým anténám jsou kratší a pevnější. Vysílač má na sobě HDMI vstup, SDI vstup a vstup pro napájení přes kabel. Na přijímači máme jeden HDMI výstup, SDI výstup a také vstup pro napájení přes kabel. V krabici dostaneme jen jednu nabíječku, a to na přijímač, protože se předpokládá, že vysílač budete mít na baterie. Naštěstí jde Mars 4K napájet i bateriemi NP-F, nebo USB-C. Na druhé straně máme barevný LCD displej pro snadné nastavování parametrů, tlačítko pro pohyb na displeji, tlačítko zapnout/vypnout a nabíjecí port USB-C. Mars 4K má tři módy a to: Balance mode, speed mode a HD mode. Ze začátku, když vidíte displej, tak vám připadá jako černobílý, ale když stisknete tlačítko pro ovládání displeje, přejdete do barevného menu s tím, že displej je ve vysokém rozlišení a proto nevadí, že je o malinko menší než Mars 400s, což je předchozí model. Zespodu máme závit na přišroubování cold shoe, tedy sáněk, které jsou dodávány v balení, a které jdou také připevnit na přední část pomocí jiného příslušenství, abyste mohli vysílač připevnit vodorovně.

Používání Mars 4K je opravdu jednoduché. Stačí obě zařízení připojit k napájení buď přes baterii nebo nabíječkou a poté připojit buď HDMI nebo SDI kabel jak do přijímače tak vysílače. Poté oba přístroje zapněte. Přijímač i vysílač by se měli automaticky spárovat. Doba pro zapnutí, spárování a začátek přenos videa se pohybuje okolo 35 sekund.

HollyLand Mars 4K má funkci chytrého vyhledávání kanálů, takže Vám automaticky pomůže vybrat kanál, který je nejvhodnější. Samozřejmě výběr kanálu může být i manuálně na vás a co je u těchto produktů super, že když změníte kanál na jednom zařízení, druhé se samo přizpůsobí během několika vteřin. HollyLand uvádí maximální vzdálenost pro přenos 150 metrů, což je o 30 metrů více než u předchozího modelu. Tato vzdálenost se ale může lišit uvnitř s překážkami nebo zdmi. Mars 4K je kompatibilní s aplikací HollyView i s novým Mars M1 monitorem. Tato aplikace je hodně jednoduchá, přehledná a můžete ji použít jako monitor.

Toto zařízení jde také připojit k jednomu hardwarovému přijímači a až dvěma chytrým zařízením současně. Nebo to také jde na čtyři chytrá zařízení současně. HollyLand Mars 4K má ultra nízkou latenci a to 60 milisekund. SDI vstup má různé rozlišení videa a to od 720p do 4K a snímková frekvence zde může být až 60 snímků za sekundu. U 4K můžeme dosáhnout až 30 snímků za sekundu. Není divu, že se jmenují Mars 4K, protože toto je první vysílač videa od HollyLandu, který zvládne 4K. HDMI je schopné vysílat přenos ve 4K a 25 nebo 30 snímcích za sekundu. SDI jen ve fullhd, ale vzato v 50 nebo 60 snímcích za sekundu. Je tu ale vyjímka a to, že když budete mít vstup HDMI se 4K a na přijímači výstup SDI, tak vám z toho bohužel vyleze 1080p, protože přes SDI kabel z tohoto zařízení prostě a jednoduše 4K nedostanete.

HollyLand Mars 4K je za nás skvělý video vysílač, který je vhodný pro malou produkci a nabízí několik skvělých vylepšení oproti dřívějším řadám. Tím největším vylepšením je určitě 4K, což u ostatních řad zatím není a v dnešní době, kdy je skoro vše ve 4K je toto už nutnost u všech podobných produktů. Určitě vás zajímá taky cena.

Tuto sadu můžete pořídit už od 18 900 Kč ZDE.

Datum: 28. 02. 2023, Kategorie: Blog