RECENZE FOREVALA W60

RECENZE FOREVALA W60

 

Dnes se podíváme nejen na SMALLRIG FOREVALA W60 wireless microphone, ale i na to co je v krabici, jaká je jeho konstrukce a to nejdůležitější, jestli ten zvuk stojí za to nebo ne.

Máme tyhle nabušený dvoukanálový mikrofony, které se hodí nejen pro moderátory a jejich hosty, ale i pro vloggery.

Začneme hned s krabicí. V ní se nachází nabíjecí pouzdro a v něm dva vysílače a jeden přijímač. Dále se tu najdeme dvě větrné clony, takže když budete natáčet venku nebo ve větrnostních podmínkách, určitě si je nasaďte, protože to eliminuje zvuk větru ve vaší audio nahrávce. K setu dostanete navic propojovací kabely k telefonům na usb-c a lightning. Kabel dostanete taky na kamery s příjemným vakem sloužící jako obal na vybavení; USB-C kabel na nabíjení.

Obrovská výhoda, jsou magnety k mikrofonu, abyste je mohli připnout kamkoliv na člověka nebo na jiné plochy. Dobíjet můžete přímo pomocí USB-C portu nebo nabíjecího pouzdra, a to přes usb-c nebo vestavěný usb-A kabel. Celý set vydrží až 8 hodin na jedno nabití a zhruba hodinu a půl trvá nabíjení.

Když se podíváme na konstrukci; mikrofony jsou velmi lehké, složené z plastu, hliníku a LCD displejů, které jsou jasné, krásně čitelné a plné užitečných informací. Obrovskou výhodou tohoto mikrofonu a jeho displeje je, že displej zhasne při natáčení, aby nezářil do kamery. Mikrofony na sobě mají USB-C port, kterým se dají nabíjet. Dále na něm najdeme zapnout/vypnout tlačítko, které musíte pro aktivaci dlouho držet a zároveň tímto tlačítkem můžete i mikrofon mutnou jedním zmáčknutím.

Sada mikrofonů nabízí chytré párování Plug-and-Play, což je praktický nástroj, který při prvním nastaveni můžete použít k připojení vysílačů k přijímači jedním kliknutím. Mikrofony mají úchyt na klopový systém nebo právě na magnety, o kterých jsem psali výše.

Teď se pojďme podívat na přijímač. Ten má na sobě také LCD displej, dva otočné ovladače pro nastavení hlasitosti, klopový systém pro uchycení, který můžete nasadit také do sáňek blesku, a USB-C port pro nabíjení. Sluchátkový výstup vám umožní kontrolovat kvalitu zvuku z mikrofonů přímo při natáčení.

Celkově by tato sada měla dosáhnout až do 100 metrů bez překážek. A jak je na tom tento set po zvukové stránce? Naše první pocity byli nadšení, protože audio bez úprav zní velice dobře na to, že to jsou mikrofony v low budget sekci. Obě jednotky vysílačů mají režim low-cut filtru, který odstraňuje nízkofrekvenční hluk na pozadí pod 200 Hz, způsobený například třením o oděv nebo poryvy větru. Hlasitost můžete nastavit od 0 do 10 dB pomocí stříbrných koleček na horní straně přijímače.

Tento mikrofon je super volbou pro vlogery, rozhovory, tvůrce, kteří mají větší plány a nadějné producenty, kteří chtějí hodně muziky za málo peněz. Mikrofon se dá připojit snad ke všemu od mobilů, notebooků, tabletů, počítačů po kamery, sportovních kamery a audio rekordéry.

Cena tohoto setu začíná už od 5 500 Kč a zakoupit jej můžete ZDE.

Datum: 28. 02. 2023, Kategorie: Blog