PTZ kamery Panasonic podporují IP režie NewTek

Panasonic oznamuje podporu pro IP režijní celky založené na technologii Network Device Interface (NDI) společnosti NewTek (NewTek IP Series) a aplikaci NewTek Connect Pro. Software NewTek Connect Pro zprostředkovává komunikaci se síťovými zařízeními podporujícími protokol NDI v rámci běžné ethernetové sítě. Instalační kamery Panasonic jsou díky rozhraní NewTek Connect Pro v takové sítí rozpoznány jako zdroje videa. Technologie NewTek NDI umožňuje oboustranné sdílení video i audio zdrojů v rámci IP sítí a eliminuje tak nutnost pořízení drahé dedikované kabeláže.

Návštěvníci veletrhu
IBC 2016 byli svědky plné interoperability PTZ kamer Panasonic AW-HE130 s režijními systémy NewTek na stáncích obou společností. Spojení bylo realizováno pomocí běžné ethernetové infrastruktury výstavního centra!

Když jsme v minulosti demonstrovali streaming z PTZ kamer Panasonic, např. AW-HE130 nebo AW-HE40, přímo do systému TriCaster, otevřelo to mnohým zákazníkům oči. Ale po implementaci podpory technologie NDI díky rozhraní NewTek Connect Pro se možnosti celého systému zmnohonásobily,” uvedl Michael Bergeron, Senior Business Development Manager spol. Panasonic. „Diskutovali jsme se zákazníky, kteří se poohlížejí po video systémech založených na IP sítích. […] Požadavky se různí, ale většina požaduje IP systémy založené na jednoduchých gigabitových sítích. A my tuto technologii nyní majitelům PTZ kamer Panasonic nabízíme.

NewTek také rozšířil možnosti technologie NDI díky druhé verzi vývojářského balíku, která bude vydána v posledním kvartálu letošního roku. NDI SDK dovoluje implementovat podporu pro IP video v rámci studií i do nových softwarových produktů. Druhá verze přináší vyšší výkon, nezávislost na rozlišení, podporu pro video s 16 bity na kanál, 16 kanálů audia s floating point přesností, nové bezpečnostní prvky i vylepšenou podporu síťových protokolů.

Panasonic NewTek IP Series PTZ AW-HE130 AW-HE40