První dánský Ultra HD přenosový vůz využívá ATEM Production Studio 4K – Tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

25. září 2013

Nově založená dánská televizní produkční společnost Nimb TV představila malý přenosový vůz s podporou standardu Ultra HD. Vůz je vybaven produkty značky Blackmagic Design – na českém a slovenském trhu zastoupené firmou Syntex – včetně zařízení
ATEM Production Studio 4K a Blackmagic Audio Monitor. Díky svým malým rozměrům může být přenosový vůz zaparkován prakticky kdekoliv.

Vůz, který pomohla vybavit společnost Stjernholm & Co, bude používán pro náročné, vícekamerové televizní i živé produkce ve 4K rozlišení, např. pro dánskou verzi pořadu The X Factor. Společnost Nimb TV používá produkt ATEM Production Studio 4K, který dokáže pracovat s SD, HD i Ultra HD 4K videem, např. s osmi kamerami, které firma rovněž vlastní. Režie ATEM Production Studio 4K bude použita spolu s hardwarovým ovládacím panelem
ATEM 1 M/E Broadcast Panel.

Díky 6G-SDI a HDMI 4K rozhraním produktu ATEM Production Studio 4K může společnost Nimb TV pracovat se zdroji Ultra HD signálu prostřednictvím jediného kabelu. Každý ze vstupů je navíc vybaven synchronizačním zařízením, lze tedy používat i zdroje signálu, které nemají genlock. Navíc režie disponuje HD-SDI výstupem s down-konverzí signálu, lze tedy pracovat s Ultra HD materiálem a simultánně vytvářet i HD signál.

ATEM Production Studio 4K

Nimb TV dále používá SSD rekordér
HyperDeck Studio Pro, o nabírání a přehrávání videa se stará produkt Blackmagic Design UltraStudio 4K. Pro vysoce kvalitní monitoring zvuku si společnost Nimb TV zvolila zařízení Blackmagic Audio Monitor s podporou 6G-SDI a Ultra HD standardů.

„Všimli jsme si produktů Blackmagic Design na NAB. Nabízejí špičkové funkce za příznivé ceny,“ uvedl spoluzakladatel Nimb TV, Niels Borup. „Nyní můžeme spolupracovat prakticky s kýmkoliv, od nezávislých filmařů až po státní televizi. Nabízíme flexibilní a spolehlivé řešení pro tvorbu Ultra HD 4K obsahu, kdekoliv.

Nimb TV tvoří nadšený produkční tým, který se chopil nových příležitostí,“ prohlásil ředitel Stjernholm & Co, Morten Stjernholm. „Režie ATEM Production Studio 4K od Blackmagic Design jim dovoluje vytvářet stejně kvalitní produkce, jaké byste čekali u největších přenosových vozů, malá velikost jejich řešení jim ovšem poskytuje značnou konkurenční výhodu. Díky podpoře Ultra HD 4K rozlišení jsou schopni produkovat vysílání maximální kvality.

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 25. 09. 2013, Kategorie: Novinky