Produkty Micro Studio Camera 4K a Video Assist na turné „All the Hits” Eltona Johna – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

29. března 2016

Blackmagic Design, výrobce profesionální audiovizuální techniky, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex, oznámil, že produkty Micro Studio Camera 4K a Video Assist byly použity pro odbavení živého videa na turné „All the Hits” Sira Eltona Johna. Produkce používala také produkty Blackmagic Design Teranex Mini, UltraStudio Express a DaVinci Resolve Studio.

Legendární umělec Elton John se na poli populární hudby pohybuje téměř 50 let a je jedním z nejúspěšnějších interpretů všech dob. Na turné, které zahrnovalo Severní Ameriku, Evropu i Oceánii, zazněla řada hitů, včetně „Tiny Dancer” a „Your Song” nebo klasických skladeb „Candle in the Wind” a „Bennie and the Jets” z legendárního alba Goodbye Yellow Brick Road, které nedávno oslavilo čtyřicítku.

Videoprodukční tým byl složen z režiséra Johna Steera, technika Chrise Sobchacka a specialisty na automatizaci a LED osvětlení Larse Kristiansena. John Steer původně s produkty Micro Studio Camera 4K a Video Assist počítal pouze jako s reklamními nástroji pro tvorbu promo videí, nakonec došlo k jejich podstatně významnějšímu zapojení do celého produkčního procesu.

Přístroj Micro Studio Camera 4K jsem použil i jako POV kameru pro pořízení širšího spektra záběrů,” uvedl Steer. „A Video Assist mi pomohl zkontrolovat kvalitu signálu, např. na konci dlouhé kabeláže. Použil jsem jej také ve funkci ISO rekordéru.

Micro Studio Camera 4K je tak malá a všestranná. Je neuvěřitelné, jak lze kameru zmenšit bez negativních dopadů na obrazovou kvalitu. Je také skvělé, že má výměnné akumulátory. Navíc je snadné změnit např. barevnou teplotu nebo formát videa. I zabudovaný mikrofon je velice kvalitní. Rekordér Video Assist je také velice lehký a univerzální, můžete jej použít kdykoliv a kdekoliv. Turné nás zavedlo do sedmí zemí na Dálný východ, do Austrálie i Nového Zélandu a celá sestava se vždy velice osvědčila.

Součástí pódia byl také obrovský lustr s počítačem ovládaným LED osvětlením a prohnutá LED video stěna. Lustr byl středobodem pódia a doplňoval hudební produkci o synchronní světelnou show. Lars Kristiansen použil UltraStudio Express a dva převodníky Teranex Mini HDMI to 12G-SDI se Smart Panely pro zpracování záběrů z kamer a vysílání z mediálního serveru na video stěnu a lustr.

Zdvojený SDI výstup převodníků Teranex Mini byl velice užitečný, dovolil mi totiž distribuovat signál na video stěnu a lustr zároveň, nebylo tedy třeba použít distribuční zesilovač SDI signálu,” uvedl Lars Kristiansen. „Převodníky také prokázaly skvělou spolehlivost a snadnou ovladatelnost. Čelní maska Smart Panel poskytuje barevný náhled signálu a ovládací prvky pro snadnou změnu nastavení. Navíc jsou převodníky velice skladné a lze je snadno převážet po celém světě!

Veškerá videa, která vyžadovala postprodukční zpracování – např. projevy Eltona Johna pro publikum – zpracoval Chris Sobchack v aplikaci DaVinci Resolve Studio.

DaVinci Resolve Studio je naprosto nezbytný nástroj,uvedl Sobchack. „Použil jsem jej k sestřihu, změně velikosti nebo překódování videí. Byl nepostradatelný pro tvorbu video spotů v nepříznivých podmínkách, jeho nástroje pro barevné korekce jsou prostě dokonalé. Díky jeho snadnému ovládání a přehlednému rozhraní jsem mohl spot zpracovat za méně než 10 minut, v přeplněné tiskové kanceláři a na 15” MacBooku Pro. A to je prostě fantastické.

Micro Studio Camera 4K a Video Assist na turné „All the Hits” Eltona Johna

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 29. 03. 2016, Kategorie: Novinky