Produkty DaVinci Resolve 10 a Teranex 2D pomohly na svět hudebnímu klipu „Team“ zpěvačky Lorde – Tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

8. ledna 2014

Korporace Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupená firmou Syntex, oznámila, že
kalifornské postprodukční studio Prehistoric Digital provedlo barevné korekce nového klipu „Team“ zpěvačky Lorde, prostřednictvím aplikace DaVinci Resolve 10. Studio dále použilo hardware Teranex 2D od Blackmagic Design k provedení konverze videa do mezinárodních standardů. První singl zpěvačky Lorde, „Royals“, se udržel na čele žebříčku Billboard Hot 100 po celých devět týdnů, zpěvačka rovněž získala několik nominací na ceny Grammy.

Předlouhou hudebnímu klipu „Team“ byl sen zpěvačky Lorde, režie se ujal režisér Young Replicant z Los Angeles. Natáčelo se v opuštěné budově Red Hook Grain Terminal v Brooklynu. Kevin Cannon, zakladatel a spolumajitel Prehistoric Digital, byl odpovědný za realizaci barevných úprav klipu.

Přesnost korekčních nástrojů v aplikaci DaVinci Resolve nám dovolila zachovat mysteriózní atmosféru klipu a odhalit jen nezbytně nutné množství detailů,“ uvedl Cannon. „K tomu byly hojně využívány funkce modulů Power Windows pro sledování pohybu. Rychlost a přesnost trackeru byly velkou výhodou. A možnost aplikace DaVinci Resolve 10 použít nekonečné množství oken na jeden korekční nód značně usnadnila správu masek.

Po dokončení natáčení vytvořili zaměstnanci studia Prehistoric několik různých verzí médií. První verze byla určena pro sestřih a převod anamorfického obrazu za asistence kameramana
Todda Banhazla. Následně byla vytvořena verze v rozlišení 2K a LogC formátu pro postprodukční pracoviště. Po dokončení střihových prací bylo video zpracováno v DaVinci Resolve 10 pomocí původních obrazových dat z kamery Arri Alexa. Software DaVinci Resolve byl integrální částí celého postprodukčního procesu.

Díky nedostatku času byly efektové i střihové úpravy prováděny zároveň s barevnými korekcemi. Kevin Cannon použil řadu nových online střihových nástrojů programu DaVinci Resolve 10 pro implementaci prováděných změn sestřihu. „Možnost měnit časování videa přímo v DaVinci Resolve 10 nám ušetřila moře času. Byla hojně využita např. ve scénách s motocyklem. Použili jsme také nové funkce pro práci se zvukem,“ dodal Cannon.

Vedle produktů DaVinci Resolve a DeckLink nebo UltraStudio použilo studio Prehistoric Digital také hardware Blackmagic Design Teranex 2D Processor pro konverzi standardů. Natáčelo se při snímkové frekvenci 23,98 fps, v tomto formátu byl vytvořen také finální master. Pro různé zahraniční trhy byly pomocí produktu Teranex vytvořeny verze s frekvencí 25 fps a 29,97 fps.O produktu DaVinci Resolve
DaVinci Resolve společnosti Blackmagic Design je špičkovým řešením pro barevné korekce videa na platformách Mac OS X, Windows a Linux. Software DaVinci Resolve podporuje více funkcí pro barevné korekce v reálném čase, než jakýkoliv jiný systém, protože není limitován výkonem počítače na kterém je spuštěn. Tuto výkonnostní bariéru překonává pomocí akcelerace výpočtů prostřednictvím GPU pro výpočty v reálném čase, a to i u velmi komplexních projektů. DaVinci Resolve nabízí fantastický výkon při nízkých nákladech, výkon je navíc škálovatelný přidáním dalších GPU jednotek pro práci se 4K rozlišením, stereoskopickým videem, či real-time práci s RAW soubory kamer Blackmagic Cinema Camera, ARRI, RED a Sony F65, F55 či F5. DaVinci Resolve je kompatibilní se systémy Mac, Windows a Linux. Bezplatná verze DaVinci Resolve Lite běží na platformách Mac OS X a Windows.

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 08. 01. 2014, Kategorie: Novinky