Produkty Blackmagic Cinema Camera a DaVinci Resolve pomohly na svět reklamní znělce pro FOX Sports 1 – Tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

27. srpna 2013

Korporace Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupená firmou Syntex, oznámila, že její produkty Blackmagic Cinema Camera a DaVinci Resolve byly použity při výrobě znělky „Happy Days Are Here Again” pro novou americkou televizní stanici FOX Sports 1.

Nový kanál FOX Sports 1 zahájil činnost 17. srpna letošního roku a přináší sportovní zpravodajství ze závodů NASCAR, z basketbalových a fotbalových utkání, ale i studiové pořady jako FOX Football Daily nebo FOX Sports LIVE.

Režie znělky se ujal Joseph Kahn ze společnosti HSI Productions ve spolupráci s experty na letecké záběry Mi6 Films a wollwerthfilms. Reklama obsahuje letecké záběry z automobilových závodů NASCAR na okruhu Charlotte Motor Speedway. Společnost wollwerthfilms dodala špičkový, dálkově ovládaný létající rig vybavený digitální filmovou kamerou Blackmagic Cinema Camera.

Režisér Joseph Kahn požadoval dramatický úvodní záběr odhalující závodiště a hlediště s mávajícími diváky,“ prozradil majitel wollwerthfilms, Stephen Wollwerth. „Podařilo se nám také pořídit dlouhý záběr, kdy se kamera ve vysoké rychlosti přiblíží nízko nad okruh přesně ve chvíli, kdy na něm projíždějí závodní vozy.

Pro pořízení těchto dramatických záběrů použil Stephen Wollwerth kameru Blackmagic Cinema Camera uchycenou v rameni 3X Pro v3 od PhotoShip One, které bylo dále připevněno k proprietární létající platformě. Na helikoptéře byl navíc uchycen převodník Blackmagic Design
Mini Converter SDI to Analog, který konvertoval digitální video výstupy na analogový signál, bezdrátově vysílaný k pozemnímu stanovišti, kde probíhal monitoring natáčených záběrů.Požadovali jsme vysokou obrazovou kvalitu, plně srovnatelnou s ostatními profesionálními kamerami použitými při natáčení, a přístroj Blackmagic Cinema Camera ani v tomto ohledu nezklamal,“ dodal Wollwerth. „Záběry byly natáčeny ve formátu CinemaDNG RAW při rozlišení 2,5K pro optimální obrazovou kvalitu a zachování vysokého dynamického rozsahu. I obrazový technik si velice pochvaloval 13 clonových čísel dynamického rozsahu.

Koloristé, supervizoři postprodukce a majitelé společnosti A GRADE Jeremy a Bryan Scibelliovi asistovali režisérovi při správě obrazových dat, transkódování záběrů a náhledu denních prací. K tomuto účelu byl použit software pro barevné korekce DaVinci Resolve od Blackmagic Design.

Používali jsme kombinaci aplikací Resolve a Resolve Lite a pokud jde například o správu dat, nemůžeme si tyto produkty vynachválit. Schopnost programu Resolve přidávat rozličná metadata a zachovat je pro pozdější postprodukci je neocenitelná, zvláště pokud jde o několik dní trvající natáčení využívající více kamer a různé lokace,“ prohlásil Scibelli. „Resolve je cenově dostupný, rychlý i výkonný a snadno si poradil s různými druhy médií z rozličných kamer. V tomto ohledu nemá konkurenci.

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.