Prestižní plaveckou soutěž přenášela živě Micro Studio Camera 4K od Blackmagic Design – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

17.
prosince 2015

Výrobce profesionální audiovizuální techniky Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex, oznámil, že
přístroj Blackmagic Micro Studio Camera 4K byl jako součást robotického 3D kamerového systému DynamiCam nasazen během realizace živého přenosu z plaveckých závodů 2015 European Short Course Swimming Championship v Izraeli.

Model Micro Studio Camera byl součástí kamerového parku přenosového vozu produkční společnosti Mizmor HD Productions, která pořad zprostředkovala pro více než 20 televizních stanic, včetně BBC, RAI TV, MTVA, ORF, NOS, TVE a SVT.

Kamera
Blackmagic Micro Studio Camera 4K byla instalována v robotickém lanovém systému, který poskytoval záběry na plaveckou dráhu z ptačí perspektivy, dle požadavků sportovní asociace European Swimming Association. Rig – díky lehkému 360° stabilizátoru – poskytoval více kamerových úhlů, než běžné lanové systémy.

Micro Studio Camera fungovala absolutně perfektně,uvedl producent Ziv Bezalel ze společnosti Mizmor HD Productions. „Krom běžného natáčení z ptačí perspektivy nám celý kamerový rig poskytoval dostatek volnosti pro přesné sledování závodníků a to záběrům značně přidalo na atraktivitě.

Operátoři stabilizátoru a kamery museli na záběrech velice úzce spolupracovat. Značné usnadnění práce kamerového operátora představoval CCU software kamery Micro Studio Camera, který dovoloval dálkově ovládat clonu, rychlost závěrky, vyvážení bílé nebo zisk.

Dálkové ovládání kamer je v televizní branži absolutní nezbytnost, zejména v případech, kdy je pořad poskládán ze záběrů několika různých kamer, tak jak tomu bylo i v našem případě,dodal Ziv Bezalel. „Čím více parametrů můžeme nastavit, tím lepší je výsledný obraz. Software ATEM CCU dovoluje přizpůsobit i barevné podání záběrů pomocí parametrů lift, gamma nebo zisk. Díky tomu můžeme zaručit barevnou konzistenci s dalšími použitými kamerami.

Řada nových, miniaturních HD a Ultra HD kamer poskytuje fantastickou obrazovou kvalitu a je přímo předurčena pro použití v alternativních kamerových sestavách pro realizaci živých přenosů,uvedl Enosh Cassel z firmy DynamiCam. „Jakmile se nám Micro Studio Camera dostala do rukou, věděli jsme, že jde o ideální přístroj dovolující pořizovat vysoce kvalitní a přitom netradiční záběry. Tvůrcům živých sportovním přenosů se tak otevírají zcela nové kreativní možnosti.

Blackmagic Micro Studio Camera 4K

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 17. 12. 2015, Kategorie: Novinky