Přední tvůrce hudebních videoklipů v Japonsku využívá kameru URSA Mini Pro 4.6K – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

11
. října 2017

Blackmagic Design, výrobce profesionální audiovizuální techniky, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex, oznámil,
že jeden z předních japonských kameramanů specializujících se na hudební videoklipy, Kej Ikeda, využívá při své tvorbě digitální filmovou kameru Blackmagic URSA Mini Pro 4.6K. S modelem URSA Mini Pro 4.6K natočil několik projektů pro významná hudební uskupení z Japonska, včetně populárních umělců KOTORI nebo Hysteric Panic. Ikeda natáčí a režíruje především hudební videa a záznamy z koncertů, ale je autorem i mnoha cenami ověnčených krátkých a dlouhometrážních filmů. Od založení vlastního studia ISAI se Ikeda stal uznávaným průkopníkem na poli vizuálního vyjádření hudby.

Blackmagic URSA Mini Pro 4.6K Kei Ikeda

Poprvé jsem model URSA Mini Pro použil pro videoklip 'Blue' hudebního tělesa KOTORI. Klient si původně přál natáčet na filmový materiál, což bylo ale z finančního hlediska neproveditelné. Museli jsme se poohlédnout po kameře, která by za přiměřenou cenu poskytla podobný obraz a volba padla právě na model URSA Mini Pro 4.6K. Natáčelo se do 3K rozlišení pomocí pevných objektivů a anamorfického adaptéru SLR Magic,” prozradil Ikeda. S postprodukcí pomohl software DaVinci Resolve.

Ve stejné době vznikal i videoklip pro Hysteric Panic -- opět pomocí modelu URSA Mini Pro a adaptéru SLR Magic -- a také video pro uskupení Pass Code: „
Používal jsem pevné objektivy Canon. U tohoto videa jsem primárně stál za kamerou, nebyl jsem zodpovědný za postprodukci materiálu. To byl jeden z důvodů, proč jsem natáčel do formátu ProRes, aby režisér mohl materiál snadno sestříhat a použít dodané LUT nastavení pro barevné úpravy. Osobně obvykle natáčím do formátu RAW, ale hodí se mít možnost použít ProRes, pokud nemám absolutní kontrolu nad celým projektem,” vysvětlil Ikeda.

Blackmagic URSA Mini Pro 4.6K Kei Ikeda

Tyto projekty znamenaly mé první seznámení s kamerou. Byl jsem velice překvapen obrazovou kvalitou a dynamickým rozsahem. Následně jsem kameru použil i pro další píseň od KOTORI, 'ROKUGATSU (June)'. Opět se používaly pevné objektivy Canon a natáčelo se do formátu RAW. [...] Následovalo několik dalších projektů. Kamera mi díky možnosti použít EF nebo PL objektivy poskytuje možnost přizpůsobit ji pro potřeby konkrétního projektu. Natáčel jsem také vyššími snímkovými frekvencemi, testoval jsem nekomprimovaný i komprimovaný RAW materiál. Komprimovaná RAW data poskytují velice pěkný obraz, téměř k nerozeznání od nekomprimovaného materiálu.

Blackmagic URSA Mini Pro 4.6K Kei Ikeda

V nedávné době použil kameru URSA Mini Pro také pro webovou reklamu: „
Reklamu jsem natočil s pomocí anamorfického objektivu Cooke. Se stejným klientem jsem pracoval již v minulosti, ovšem tehdy jsem použil jinou, podstatně dražší kameru. [...] Klient preferoval vzhled materiálu natočeného prostřednictvím modelu URSA Mini Pro a objektivu Cooke!

Výhodami kamery URSA Mini Pro jsou vysoká obrazová kvalita a široký dynamický rozsah. Také se s ní velice snadno pracuje. Není nutné ji vybavit velkým množstvím příslušenství, nepotřebuji tedy velký štáb nebo asistenta kamery. Používat kameru URSA Mini Pro je snadnost sama,” dodal Ikeda.

Blackmagic URSA Mini Pro 4.6K Kei IkedaFotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.