Nově showroom v Praze otevřen každou středu až do 19:00.Nově showroom v Praze otevřen každou středu až do 19:00.

Postprodukční studio Goldcrest Post otevřelo nová pracoviště se systémy DaVinci Resolve – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

28. srpna 2014

Výrobce profesionální audiovizuální techniky Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupený společností Syntex, oznámil, že londýnské postprodukční studio Goldcrest Post otevřelo tři nová DI pracoviště vybavená špičkovými systémy
DaVinci Resolve.

Společnost Goldcrest, jejíž práce byla v minulosti oceněna Oscarem i cenou BAFTA, již využila tato pracoviště k barevným úpravám titulů Kingsman: The Secret Service, Inbetweeners 2, Breaking the Bank, či připravovaného dokumentu o Lanci Armstrongovi od Stephena Frearse. Pracoviště studia Goldcrest na Lexington Street je vybaveno nejnovější verzí produktu, DaVinci Resolve 11, a je jediným studiem v londýnské čtvrti Soho, které nabízí kompletní audiovizuální služby pro vysokorozpočtové filmy pod jednou střechou. Pracují zde přední koloristé, mj. i Adam Glasman, Rob Pizzey nebo Lee Clappison.

Hlavní pracoviště je vybaveno pracovní stanicí se čtyřmi GPU a systémem Linux, pomocné pracovní stanice jsou osazeny jednou GPU kartou a pracují se systémy Linux nebo Mac OS X. Dva hlavní sály nabízejí promítací plochu 10x6,5 metrů a nejnovější DCI projektory značky Barco. Pracovní stanice jsou připojeny k datovým úložištím San Media s velikostí 0,5 PB pro přehrávání a editaci několika 4K stop v reálném čase.

Dodavatel projektu, spol. Jigsaw24, navrhla linuxové konfigurace všech pracovních stanic. „
Takové řešení zaručovalo hardwarovou uniformitu celého studia, usnadnilo technickou podporu a interoperabilitu,“ uvedl Jamie Allan ze společnosti Jigsaw24. „Všechny online systémy jsou identické a zaručují přehrávání videa v reálném čase, bez nutnosti prováděné úpravy renderovat. Stanice jsou osazeny GPU řady NVIDIA Titan.

Pro zpracování vysokorozpočtových snímků musíme nabízet absolutní kvalitu,“ uvedl Laurent Treherne ze studia Goldcrest Post. „Nasazení systémů DaVinci v celém našem pracovním řetězci zvýšilo naši efektivitu a flexibilitu, protože můžeme používat centrální databázi a barevné korekce i online střih jsou realizovány prostřednictvím stejných souborů projektů, bez nutnosti renderingu nebo konverze.

Tato nová pracoviště ukazují, jakou přikládáme našemu vstupu do oblasti filmové postprodukce v Londýně důležitost. Pracují u nás ti nejlepší v oboru a museli jsme proto zaručit maximální možné estetické i technické kvality studia,“ vysvětlil Patrick Malone ze společnosti Goldcrest Post. „Naše dobré jméno na poli financování a distribuce filmů je nám vizitkou i v oblasti filmové postprodukce. Díky založení špičkového postprodukčního studia můžeme našim klientů nabídnout unikátní, integrované služby.

Blackmagic Design DaVinci Resolve

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.