Postprodukce na Oscara nominovaného filmu „Mustang” provedena v programu DaVinci Resolve Studio – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

14
. března 2016

Výrobce profesionální audiovizuální techniky Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex,
oznámil, že francouzský snímek „Mustang”, nominovaný na Cenu Akademie v kategorii Nejlepší cizojazyčný film, byl editován a barevně upraven v aplikaci DaVinci Resolve Studio.

Děj filmu se odehrává v severním Turecku a popisuje těžké dospívání pěti mladých sester, včetně jejich domácího vězení a plánování nucených sňatků. „Příběh, vyprávěny z ženské perspektivy očima nejmladší ze sester, mne okamžitě upoutal,” uvedl Yov Moor, kolorista filmu. Krom barevných úprav, včetně sekundárních korekcí s maskami a technologiemi pro sledování pohybu, použil Moor DaVinci Resolve také k částečné editaci materiálu. Díky tomu mohla být postprodukce snímku „Mustang” dokončena za pouhých pět dní.

Velice užitečnou vlastností programu je jeho komplexní sada nástrojů zahrnující funkce pro barevné korekce i střih videa,vysvětlil Yov Moor. „Mohl jsem snadno a rychle upravovat např. prolínačky nebo zkoušet nové nápady, aniž by bylo nutné odesílat záběry na střihové pracoviště a čekat na jejich přepracování.

Na počátku barevných úprav byly instrukce od kameramana (David Chizallet) a režiséra snímku (Deniz Gamze Ergüven) vysvětlující plánované vyznění každého záběru:

Dívčí hrdinky snímku Mustang jsou neustále v pohybu, plné života. Mé korekce se soustředily na zvýraznění této živoucí energie prostřednictvím barev,” dodal Moor. „Termín pěti dní na dokončení filmu je skutečná výzva, zejména v případě, kdy je látka filmu natolik delikátní. Naštěstí je práce v aplikaci DaVinci Resolve naprosto intuitivní.

Blackmagic DaVinci Resolve Studio

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 14. 03. 2016, Kategorie: Novinky