Pořadatelé hudebního festivalu Pickathon se spoléhají na produkty Blackmagic Studio Camera a ATEM Production Studio 4K – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

29. září 2014

Výrobce profesionální audiovizuální techniky Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupený společností Syntex, oznámil, že pořadatelé hudebního festivalu Pickathon použili pět kamer
Blackmagic Studio Camera, šest režií řady ATEM a další produkty značky Blackmagic Design pro živé vysílání z festivalu. Třídenní Pickathon se konal počátkem srpna v americkém Portlandu a nabídl přes 50 interpretů na sedmi pódiích.

Nejen, že je festival Pickathon unikátní svou lokací – jedno z pódií se nachází v lesích a je vytvořeno z větvoví – stejně neotřelé je i zpracování jeho živého vysílání. Producent Ryan Stiles koordinoval práci 68 profesionálů a 223 dobrovolníků, kteří připravovali 44 hodin živého vysílání internetovým posluchačům. Díky tomu si mohly festival vychutnat desítky tisíc diváků.

Přenosový vůz zaparkovaný nedaleko hlavního pódia byl vybaven režií
ATEM 1 M/E Production Studio 4K s ovládacím pultem ATEM 1 M/E Broadcast Panel. Tato režie byla srdcem produkčního celku a zpracovávala přenosy ze všech pódií a také sestřihaný obsah ze tří pracovních stanic.

Režie ATEM nám umožnily zpracovat celé vysílání ve dříve nepředstavitelném rozsahu. Potřebovali jsme stabilitu a univerzální systém, který nabízí shodné rozhraní, ať už je režisér přítomen na jakémkoliv pódiu,“ uvedl Ryan Stiles. „To bylo obzvlášť důležité. Jednou z potíží festivalu Pickathon je totiž fakt, že nejsme produkční skupina, která by spolupracovala i po zbylou část roku. Přicházíme z různých částí branže a je proto absolutně nezbytné, aby každý pochopil techniku během pěti minut a mohl se plně soustředit na kreativní část natáčení. A přesně k tomu jsou režie ATEM a kamery Blackmagic Studio Camera jako stvořeny.

Když jsem připravoval letošní ročník, zvolil jsem kamery Blackmagic Studio Camera nejen pro jejich funkce, ale i pro jejich vynikající mobilitu,“ dodal Stiles. „Při natáčení naživo se nechci zabývat vnořenými nabídkami, ovládání modelů Studio Camera mi přijde ideální. I barevné korekce fungovaly skvěle. Pro postprodukci jsme natáčeli bez korekcí, v živém provozu jsme ovšem kolorovací funkce využili beze zbytku. Koncem prvního dne si každý operátor kamery pochvaloval. Nebojím se model Blackmagic Studio Camera označit za budoucnost multikamerové živé produkce.

Krom kamer a hlavních režií používali pořadatelé množství další techniky značky Blackmagic Design, včetně produktů ATEM Production Studio 4K, ATEM 1 M/E Production Switcher, tří režií ATEM Television Studio, šesti převodníků ATEM Camera Converter a tří ATEM Studio Converter, HyperDeck Studio Pro a několika SSD rekordérů HyperDeck Shuttle a dvou H.264 Pro Recorder. O konverzi signálu se staralo 13 kusů převodníků řady Mini Converter, přenos dat zajišťoval více než kilometr optické kabeláže. Kamera
Blackmagic Production Camera 4K byla použita k natáčení rozhovorů s muzikanty.

Je to již šestnáctý ročník festivalu Pickathon. Původní myšlenkou bylo vytvořit hudební festival pro opravdové fandy muziky. Tomu bylo podřízeno vše, od místa konání až po komunitní rozhodování,“ dodal Stiles. „Osobně produkuji festival již šestým rokem a vždy se snažíme posouvat laťku o něco výš, jak pro návštěvníky, tak pro diváky online. A proto se spoléháme na techniku značky Blackmagic Design.

Blackmagic Studio Camera

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.