Pohádka o tom, jak se z EDIUSu 3D stal EDIUS 6.5

Byl jednou jeden EDIUS. Všichni ho měli rádi a spousta hodných bytostí v Střihozemi ho často používala. Nějakou tu vrásku i měl, ale hodný čaroděj z daleké země Japonské ho pravidelně opravoval. Nastala však chvíle, kdy měl čarovný EDIUS postoupit do další magické úrovně. Čaroděj chvíli nevěděl jak by svého učedníka povýšil a proto se rozhodl ho naučit navíc i 3D kouzlům a čárům.


Svým stříhavcům ho dal na vyzkoušení zdarma, dokonce už 8 verzí bylo ke stažení, funkce jako podpora souborů z RED kamer přibyla, velké množství kouzel pro stříhavce s 3D kamerami (nejen P2 a AVCHD) připravil, QuickTime verzi výborného HQ a HQX 10 bitového kodeku i pro kamarády z jablečné země doplnil, podporu Flash kodeku rozšířil, stabilizaci obrazu dodal a Layouter k lepšímu upravil. Dokonce i náhledové obrázky opět v časové ose zobrazuje (nejen první a poslední)

Poté se však rozhodl, že jméno EDIUS 3D není vzhledem k novým kouzlům pro všechny úplně správné a přejmenoval ho na EDIUS 6.5.

Grass "wizard" Valley EDIUS 6.5 FAQ

Za to vše stříhavci nové verze lační 5950 zlaťáků českých zaplatí nebo také 249 euro peněz, podle toho kde se svým pekelným PC strojem ulehají, ale při nákupu musí být opatrní - rozšíření pro něj nemusí fungovat - je nutné zeptat se na ministerstvu kouzel jestli si budou s novým Edou povídat.