Panasonic uvedl kompaktní rekordér AG-UMR20 a miniaturní kameru AG-UCK20

Panasonic zahájil dodávky nové generace systému „POVCAM” sestávajícího z kompaktního videorekordéru AG-UMR20 a miniaturní 4K kamerové hlavy AG-UCK20. Kombinace dovoluje pořizovat vysoce kvalitní 4K záběry při minimální celkové váze a rozměrech systému. Nově je nabízeno nejen 4K rozlišení, ale také pokročilé funkce pro bezdrátové dálkové ovládání a IP streaming.

Rekordér UMR20 nabízí záznam UHD/FHD videa na SD karty s kvalitní kompresí a díky svému kapesnímu provedení nalezne uplatnění ve všech segmentech video produkce, od záznamu sportovních a trikových záběrů až po zdravotní a bezpečnostní aplikace. Díky integrovanému 3G-SDI vstupu/výstupu lze zaznamenávat HD video (až 1080p50/60) z libovolné profesionální kamery, v kombinaci s kamerovou hlavou UCK20 je možné natáčet také 4K materiál (2160p25/30). Díky malé váze (225 g), miniaturnímu tělu (115 x 37 x 57 mm) a čtyřem 3mm montážním závitům lze rekordér používat prakticky kdekoliv. Dvojice slotů pro SD karty dovoluje zaznamenávat video nepřetržitě, ovládání usnadní také 3,5” dotykový LCD displej s 12 uživatelsky konfigurovatelnými tlačítky a zobrazením vlnového průběhu signálu i vektorskopu. Rekordér UMR20 nabízí též bezdrátové dálkové ovládání a streaming videa do IP sítí nebo přenos materiálu na FTP server. Technologie pro dálkové ovládání a streaming byla převzata z profesionálních instalačních kamer Panasonic, včetně webového rozhraní pro vzdálený monitoring, konfiguraci a ovládání.

Velice kompaktní kamerová hlava
UCK20 je osazena širokoúhlým 20x zoomem, který pokrývá rozsah ohniskových vzdáleností 29,5 612 mm (35mm ekv.).Funkce Intelligent Zoom (i.Zoom) dovoluje rozšířit zoom – až 30x v HD rozlišení (22x ve 4K) při zachování vysoké obrazové kvality. Kamera je vybavena také výkonným optickým systémem pro stabilizaci obrazu (OIS), který je účinný v HD i 4K režimech. Při natáčení v HD rozlišení je aktivní také elektronický, pětiosý systém stabilizace obrazu. Model UCK20 disponuje systémem barevných korekcí v 16 osách a optickým ND filtrem s manuálním přepínáním (1/4, 1/16, 1/64). Nechybí ani množství dalších profesionálních funkcí, např. Slow Shutter a Synchro Scan, Scan Reverse (horizontální/vertikální inverze obrazu), Dynamic Range Stretch, nastavení zisku/clony, režim proměnlivého vyvážení bílé a řada dalších funkcí pro úpravu obrazu (nastavení úrovně detailů pleti, barevná teplota apod.). Ohniskovou vzdálenost, zaostření a clonu kamery lze nastavit dálkově pomocí IP ovladače, další nastavení kamery lze provádět i pomocí PC/tabletu. Kameru je možné ovládat také pomocí dotykového displeje rekoréru UMR20.

Kameru i rekordér lze propojit pomocí volitelné kabeláže s délkou 3 resp. 20 metrů. Cena produktů UMR20 a UCK20 bude cca 2395 resp. 1995 USD bez DPH.

Panasonic AG-UMR20 AG-UCK20

Datum: 10. 07. 2017, Kategorie: Novinky