Nově showroom v Praze otevřen každou středu až do 19:00.Nově showroom v Praze otevřen každou středu až do 19:00.

Panasonic spolupracuje se společností NewTek na dálkovém ovládání PTZ/studiových kamer z režijních řešení TriCaster a IP Series

Panasonic oznámil spolupráci se společností NewTek při vývoji aplikace NewTek AutoLink pro PTZ/studiové kamery Panasonic. Software umožňuje připojit kamery Panasonic s IP rozhraním k síti a detekovat jejich přítomnost v síťové infrastruktuře z režijních pracovišť NewTek TriCaster a NewTek IP Series Video Mix Engine. Po detekci kamery lze jejich signál okamžitě využít k natáčení, bez další konfigurace.

NewTek IP Series

NewTek AutoLink pro kamery Panasonic je plodem spolupráce společností NewTek a Panasonic: Panasonic dodal proprietární technologii pro detekci PTZ/studiových kamer připojených v síti, texaský výrobce NewTek pak implementoval podporu kamer v produktech TriCaster a IP Series. Mezi kompatibilní kamery patří instalační modely AW-HE130, AW-HE40 a AW-UE70, a také nová univerzální studiová 4K kamera AK-UB300 a studiový systém AK-HC5000. Podmínkou je podpora RTSP protokolu v rámci sítí Ethernet. Jakmile je kamera detekována na sítí, stane se ihned síťovým zdrojem videa pro pracoviště TriCaster nebo Video Mix Engine. Přenos videa je realizován pouze po výběru kamery jako zdroje videa, což šetří cennou datovou propustnost sítí a systémové prostředky.

NewTek AutoLink pro kamery Panasonic umožňuje také dálkové ovládání PTZ kamer přímo z produktů TriCaster a Video Mix Engine, včetně nastavení zoomu, orientace, zaostření nebo clony. Lze také ukládat a vyvolávat presety kamer, ať už z aplikace nebo z kompatibilního dálkového ovladače.

Panasonic AW-UE70