Panasonic oznamuje AVC-Ultra plug-iny pro Avid Media Composer

Panasonic oznamuje AVC-Ultra plug-iny pro Avid Media Composer
Společnost Panasonic oznámila plug-iny AVC-ULTRA pro Avid Media Composer 6.5 ve verzích Mac i Windows. Korporace Avid a Panasonic spolupracují již od roku 2004 na vytvoření navazujících pracovních procesů se soubory, napojenými na vývoj SSD formátu P2. Nejnovější balík doplňující software Avid nabízí řadu nástrojů pro pracovní proces s kodeky AVC-ULTRA, včetně AVC-Proxy, AVC-Intra a AVC-LongG.

AVC-ULTRA společnosti Panasonic nabízí vysokou kvalitu i nízký bitový tok záznamu v 10bitovém 4:2:2 Full HD, pokrývající nejrůznější potřeby uživatelů, od masteringu po přenos. AVC-Proxy kóduje data paralelně s produkčními formáty s vyšší šířkou pásma, což umožňuje rychlou a efektivní offline editaci při bitových tocích od 3,5 megabitu do pouhých 800 kilobitů za sekundu. AVC-Intra dnes podporuje plně integrovanou produkci, s nativním pracovním tokem z kamery přes near-line a offline editaci až po konečné vysílání, přenos a mastering. AVC-LongG, formát navržený pro aplikace, u nichž je důležitá velikost souboru, nabízí 10bitový záznam 4:2:2 v porovnání s MPEG-2 s mnohem menšími soubory, což šetří náklady na úložiště a čas přenosu, při zachování nebo zlepšení kvality obrazu.

Panasonic AVC-Ultra P2

Plug-in AJ-PS001 aktivuje funkci AVC-Proxy Re-Link, která umožňuje import dat AVC-Proxy a nativní editaci. Editované sekvence jsou poté automaticky znovu spojeny s příslušnými klipy ve vysokém rozlišení. Pracovní tok s proxy daty zrychluje přenos souborů a snižuje nároky na úložiště, což je ideální řešení pro rychlé zprávy, dlouhé dokumenty a reality show přenosy. AJ-PS002 aktivuje funkci AVC-Intra Export, která umožňuje export klipů AVC-Intra 100/50. AJ-PS002 provede export z karty P2 nebo zadané složky na pevném disku, podporuje také klipy rozdělené na více médií. Plug-iny AJ-PS001 a AJ-PS002 budou dostupné v červnu 2013 za cenu 190 a 140 € bez DPH (4.940 a 3.640 Kč).

AJ-PS003 aktivuje funkci AVC-LongG Export, nabízející volbu ze čtyř velikostí souboru, s datovými toky 6 až 50 Mbps. AJ-PS004 aktivuje funkci AVC-LongG Import, která umožní import klipů P2 AVC-LongG a jejich nativní editaci na časové ose, což podporuje plynulou integraci kamer AVC-ULTRA se softwarem Avid Media Composer. Plug-iny AJ-PS003 a AJ-PS004 budou dostupné v říjnu 2013 za cenu 140 a 95 € bez DPH (3640 a 2470 Kč).