Panasonic LUMIX S5 Kit (S5 + R2060)

Nový LUMIX S5 + objektiv Sigma 45mm f/2,8 DG DN jako dárek pouze do 30. 9. 2020!
V rámci časově omezené nabídky můžete získat nový LUMIX S5 (https://www.syntex.cz/panasonic-lumix-s5) s objektivem Sigma 45mm f/2,8 DG DN v ceně (standardně 12.553 bez DPH)! Nabídka platí pouze při zakoupení modelu LUMIX S5 do 30. září 2020 nebo do vyprodání zásob. Pro získání objektivu bude nutné vyplnit dotazník/registraci na webu výrobce (konkrétní adresa bude zveřejněna 1. 10.) v termínu od 1. – 31. října 2020, a také poskytnout kopii faktury a fotografii sériového čísla/čárového kódu zakoupeného přístroje S5. Objektiv obdržíte do 28 dní ode dne, kdy Panasonic provede ověření vaší registrace.

Více informací

Dárek zdarma v ceně 15 189 Kč: Sigma 45mm f/2.8 DG DN (L-Mount)
59 991 Kč s DPH 49 579 Kč bez DPH
-+
Dostupnost
ještě nedostupné
Výrobce
Doprava zdarma při nákupu tohoto produktu
Kód zboží:
DC-S5KE-K
Přidat do porovnání
Popis produktu

Popis produktu

Nový LUMIX S5 + objektiv Sigma 45mm f/2,8 DG DN jako dárek pouze do 30. 9. 2020!
V rámci časově omezené nabídky můžete získat nový LUMIX S5 (https://www.syntex.cz/panasonic-lumix-s5) s objektivem Sigma 45mm f/2,8 DG DN v ceně (standardně 12.553 bez DPH)! Nabídka platí pouze při zakoupení modelu LUMIX S5 do 30. září 2020 nebo do vyprodání zásob. Pro získání objektivu bude nutné vyplnit dotazník/registraci na webu výrobce (konkrétní adresa bude zveřejněna 1. 10.) v termínu od 1. – 31. října 2020, a také poskytnout kopii faktury a fotografii sériového čísla/čárového kódu zakoupeného přístroje S5. Objektiv obdržíte do 28 dní ode dne, kdy Panasonic provede ověření vaší registrace.

Nová (9/2020) hybridní Full-Frame bezzrcadlovka LUMIX S5 s L-Mount bajonetem nabízí špičkový výkon v režimu fotografování i videa, vynikající mobilitu -- kterou ocení ambiciózní fotografové i nároční videotvůrci, vč. technologie Dual Native ISO, dynamického rozsahu 14+ EV, funkcí V-Log a LUT Assist, interního záznamu 4K v 10bitové 4:2:2 kvalitě z celé plochy snímače, významně vylepšeného AF systému pro foto i video (detekce tváře/očí/hlavy/těla/zvířat) se superrychlým AF-S ostřením 0,08s, podpory časového kódu, 5osé duální stabilizace s účinkem až 6,5EV optimalizované pro foto i video, dvou slotů pro SD karty (UHS II, UHS I), napájení i nabíjení za provozu přes USB-C, Wi-Fi a Bluetooth rozhraní ad. Kit S5 + R2060. V prodeji od 9/2020.

LUMIX S5, nejnovější člen rodiny LUMIX S s bajonetem L-Mount, nabízí 10bitový interní záznam ve 4K rychlostí 60p/50p s barevným vzorkováním 4:2:0 a 30p/25p se vzorkováním až 4:2:2, též v kvalitě 4K. Tento model podporuje i externí 10bitový záznam v 60p/50p se vzorkováním 4:2:2 ve 4K po HDMI rozhraní. Pro 8bitový záznam ve 4K rychlostí 30/25 fps se vzorkováním 4:2:0 není stanoven žádný časový limit!

Srdcem bezzrcadlovky LUMIX S5 je 24M FF CMOS snímač, který se může pochlubit širokým dynamickým rozsahem a vysokou citlivostí. Technologie Dual Native ISO významně zlepšuje obrazovou kvalitu, jak u jasných scén, tak v přítmí při použití extrémních citlivostí až ISO 51200. Výjimečná technologie Panasonic pro odvádění tepla je zárukou stabilního a dlouhého záznamu videa. LUMIX S5 nabízí dynamický rozsah více než 14 EV, tj. stejný, jako mají digitální filmové kamery, a také profil V-Log / V-Gamut, převzaté z řady VariCam. K dispozici je také celá řada formátů a režimů záznamu, včetně anamorfního, zpomaleného a zrychleného záběru a časosběrného snímání ve 4K rychlostí 60p a 4K HDR.

Velkou výhodou modelu LUMIX S5 je také inovované rychlé a přesné automatické ostření v režimu foto i video. Díky inovacím u ostřících funkcí s detekcí typu objektu a jeho částí v reálném čase, je přístroj rychleji a přesněji sledpvat lidské oko, obličej, hlavu či tělo. Řada LUMIX S je dále vybavena technologií stabilizace obrazu Dual I.S.2, která je kombinací Body I.S. (pětiosé stabilizace obrazu v těle fotoaparátu) a O.I.S. (dvouosé optické stabilizace obrazu v objektivu). Tato stabilizace velmi účinně kompenzuje rozmazání obrazu, a umožňuje tak pracovat s až
o 6,5EV delším časem expozice. Robustní a utěsněná konstrukce odolná proti stříkající vodě a prachu je zárukou vysoké spolehlivosti, což ocení zejména nároční fotografové a kameramani.

Pro více možností fotografování a záznamu je k dispozici režim focení v rozlišení 96M High Resolution Mode (JPEG/RAW), funkce Live View Composite a režim HLG Photo. Díky vysoké energetické účinnosti a nové vysokokapacitní 2200mAh baterii dokáže tento model zachytit přibližně 470 snímků (při aktivovaném režimu LVF) / 1500 snímků (v úsporném režimu Power Save LVF). Nechybí ani možnost nabíjení a napájení za provozu přes USB-C konektor.

LUMIX S5 disponuje dvěma sloty pro SD karty (UHS-IIx1 a UHS-I x1), podporou Wi-Fi 5GHz / 2,4GHz a Bluetooth 4.2.


Vysoká obrazová kvalita
LUMIX S5 je vybaven Full rame CMOS snímačem s rozlišením 24,2 megapixelů (35,6 mm x 23,8 mm). Může se pochlubit širokým dynamickým rozsahem a produkuje ostré snímky s mimořádnou čistotou a minimálním šumem -- a to při maximální citlivosti ISO 51200. Je to ideální fotoaparát pro použití zejména při zhoršených světelných podmínkách.

Model LUMIX S5 též disponuje technologií Dual Native ISO, která byla poprvé představena v řadě profesionálních filmových kamer Panasonic VariCam. Snímač s duální nativní citlivostí nabízí filmařům více kreativních možností, včetně natáčení v méně osvětleném prostředí. ISO pro režim Dual Native ISO u LUMIX S5 je 640 a 4000.

LUMIX S5 plně využívá potenciál svého snímače a nabízí režim High Resolution, který zcela věrně zachycuje i drobné detaily na fotografiích, které se ukládají jako krásné, vysoce realistické snímky ve formátu RAW i JPEG. Při pohybu snímače je díky stabilizaci v těle (Body I.S.) automaticky exponováno osm snímků, z nichž nejnovější verze procesoru Venus Engine skládá výslednou fotografii o velikosti 96 megapixelů (12 000 x 8 000 pixelů). Tento režim je vhodný pro fotografování krajiny, makra, produktové fotografie i uměleckou fotografii s jemnými detaily. Snímky v mimořádně vysokém rozlišení vyniknou zejména při fotografování krajiny či statických objektů se stativem.

S funkcí kompenzace pohybu lze tento režim použít při focení z ruky a lze jej také použít v situacích, kdy jsou v kompozici i pohybující se objekty. LUMIX S5 integruje stabilizaci v těle fotoaparátu Body I.S. (Image Stabilizer) pro silnou korekci třesu a nechtěných pohybů ruky. Společnost Panasonic vyvinula algoritmus, který přesně odečítá informace o chvění získané z gyroskopu, obrazového snímače a akcelerometru. Díky tomu je třes lépe detekován a kompenzován, a je tak možné pracovat s o 6,5 clon. čísel delším časem expozice. Díky kombinaci Body I.S. (5osá stabilizace) a optické stabilizace obrazu (O.I.S., 2osá stabilizace) v objektivech řady LUMIX S, je duální stabilizace (Dual I.S. 2) schopná kompenzovat 6,5 clonových čísel. To se velmi hodí při práci s teleobjektivem a při méně ideálních podmínkách: za horšího světla, nebo když držíte přístroj jen jednou rukou. Pětiosá stabilizace funguje v režimu foto i video, včetně záznamu ve 4K. Body I.S. kompenzuje pohyb přístroje i když je osazen objektivem bez optické stabilizace.

Díky nové funkci Live View Composite fotoaparát uvolní závěrku v určených intervalech expozice a kombinuje části s vysokým jasem do jednoho snímku. Zatímco při fotografování v režimu B (Bulb) se sčítá celkový jas každého následujícího snímku, v Live View Composite fotoaparát detekuje pouze cílový objekt, jasné části obrazu a uživatel je může dle vlastního uvážení spojit v živém náhledu. To je užitečné pro snímání záběrů ohňostrojů nebo hvězd na noční obloze, kde pozadí nepotřebuje zvýšení zisku.

Záznam videa
Řada LUMIX, průkopník hybridních bezzrcadlových fotoaparátů a kamer, nabízí nejširší výběr modelů schopných záznamu 10bitového videa ve 4K. Jako nejnovější člen této rodiny umí LUMIX S5 10bitový interního záznam ve 4K rychlostí 60/50 sn/s barevným vzorkováním 4: 2: 0 a 30/25
sn/s barevným vzorkováním 4:2:2, též ve 4K kvalitě a do délky až 30 minut. Pro 8-bitový záznam ve 4K není stanoven žádný časový limit.

LUMIX S5 nabízí dynamický rozsah více než 14 EV, tedy téměř stejný jako filmové kamery Panasonic. Díky tomu je schopen věrně reprodukovat scény s extrémním rozsahem jasu a stínů. Schopnost zachytit přesné barvy a věrné pleťové tóny je pro každého filmaře nutností.

LUMIX S5 disponuje renomovanou kolorimetrií filmových kamer VariCam a nabízí vysoký dynamický rozsah a široké barevné spektrum. Speciální režim V-Log vykresluje velmi plochý obraz s širokým dynamickým rozsahem pro snadnou postprodukci. CMOS snímač modelu LUMIX S5 dosahuje širokého barevného rozsahu V-Gamut, který je širší než gamut BT.2020.

K LUMIX S5 je zdarma ke stažení 35 LUT korekcí pro filmové kamery VariCam. Je snadné sladit barevný tón se záběry zaznamenanými ve V-Logu S1H / S1 a V-Log L u GH5 / GH5S. K dispozici jsou také praktické měřící nástroje, jako je Waveform Monitor a V-Log View Assist.

Režim Slow & Quick Motion nabízí impozantní zpomalené a zrychlené záběry ve 4K (1-60 sn/s, 30x zrychlení až 2,5x zpomalení) či v FHD (1-180 sn/s, 60x zrychlení až 7,5x zpomalení). V tomto režimu je také možné použít automatické ostření (AF).

K dispozici je také video režim HDR (High Dynamic Range) v rozlišení 4K. LUMIX S5 zaznamenává video s určenou křivkou gama kompatibilní s ITU-R BT.2100 a uživatel si nyní může vybrat v nabídce Photo Style možnost Hybrid Log Gamma (HLG). Režim HLG Photo nabízí širší dynamický rozsah pro reprodukci světla a stínů s přirozenějším kontrastem. Fotografie v HLG lze kromě JPEG / RAW ukládat též ve formátu HSP v plném rozlišení (5.888 x 3.312 v poměru stran 16: 9).

Pro plynulejší sekvenční snímání je zde funkce 6K FOTO5, která zachytí ty nejcennější momentky rychlostí 30 obr/s tak, že vybere tu nejlepší fotografii z celé série 6K (v poměru stran 4: 3 nebo 3:2). Výsledný snímek ve vysokém rozlišení má velikost přibližně 18 MP.

Rychlé a vysoce přesné automatické ostření
LUMIX S5 se může pochlubit velice rychlým a přesným autofokusem při fotografování i nahrávání videa. Kombinace technologie Contrast AF s technologií DFD (Depth From Defocus) zaostří na cíl přibližně za 0,08 s. Jako fotoaparát, který vyniká při fotografování při nízkém osvětlení, LUMIX S5
nabízí špičkovou detekci jasu -6 EV a funkci Low Light AF s vyšší citlivostí díky optimalizovanému vyladění senzoru. V kombinaci s objektivem řady LUMIX S mohou uživatelé plně využívat maximální rychlosti komunikace mezi snímačem a objektivem 480 sn/s.

LUMIX S5 v sobě též skrývá nejmodernější AI technologie, které detekují specifické objekty – lidi a rychle se pohybující zvířata, včetně psů, koček a ptáků. Krom lidského oka, obličeje a těla nyní detekce v reálném čase umí rozpoznat lidskou hlavu pro ještě přesnější zaostření. Fotoaparát neustále sleduje člověka, i když se pohybuje rychle, otáčí se zády k objektivu, naklání hlavu nebo se pohybuje ve větší vzdálenosti od objektivu. Vylepšení technologie DFD zlepšilo i výkon AFC, což také umožňuje uživatelům sledovat malé nebo rychle se pohybující objekty a zachytit je ostře, kdykoliv se stiskne spoušť.

Mobilita a ergonomie
LUMIX S5 se může pochlubit vynikající mobilitou, spolehlivostí v základních funkcích a rozšiřitelnosti. Aby obstál i v těch nejtěžších podmínkách, je jeho tělo vyrobeno z hořčíkové slitiny a je odolný proti stříkající vodě a prachu. Díky optimálnímu uspořádání komponentů rozvádějících teplo se jednotlivé části nepřehřívají, takže LUMIX S5 může nabídnout dlouhý záznam videa bez časového omezení.

LUMIX S5 má velký hledáček LVF (Live View Finder) s vysokým poměrem zvětšení (cca. 0,74x). Vysoce přesný a rychlý OLED displej s rozlišením 2 360tis. pixelů dosahuje vysoké rychlosti odezvy s minimálním časovým zpožděním (méně než 0,005 s).

3“ LCD selfie monitor s úhlopříčkou 3:2 s vysokým rozlišením 1 840 000 bodů je dotykově ovladatelný. Kompozici záběru v různých populárních poměrech stran, například 16:9, 4:3, 1:1, 4:5, 5:4 a 9:16, lze kontrolovat i během záznamu pomocí maskovacích rámečků. Díky výrazné indikaci nahrávání REC Frame Indicator budete vždy vidět, zda záznam probíhá či ne.

LUMIX S5 má dva sloty pro paměťové karty SD – jeden slot pro formát UHS-I a druhý vysokorychlostní vysokokapacitní UHS-II (Video Class 90). Baterii s vysokou hustotou energie lze dobít i pomocí rozhraní USB.

Kompatibilita s Bluetooth 4.2 (BLE: Bluetooth Low Energy) umožňuje konstantní spojení se smartphonem či tabletem s minimální spotřebou energie. Nastavení LUMIX S5 lze také kopírovat a bezdrátově přenášet na jiné fotoaparáty S5, pokud jich máte více. Kromě Wi-Fi 5GHz (IEEE802.11ac) fotoaparát podporuje i 2,4GHz (IEEE802.11b/g/n) normy a díky tomu nabízí bezpečné a stabilní připojení kdekoliv v terénu pro plynulé dálkové ovládání a vysokorychlostní přenos dat.

Volitelné doplňky, software
Pro LUMIX S5 se nabízí různé příslušenství, které zvyšuje použitelnost a pohodlí jeho ovládání. Adaptér pro externí mikrofony (DMW-XLR1) je zásuvný s konektory XLR pro záznam stereofonního zvuku ve vysoké kvalitě. S bateriovým vertikálním gripem (DMW-BGS5) vyfotíte přibližně 940 snímků (v režimu LVF) / 3000 snímků (v režimu Power Save LVF) díky baterii navíc, která se v něm skrývá. V nabídce je i další příslušenství, jako je dálkové ovládání spouště (DMW-RS2), DC coupler (DMW-DCC17) či ručka/stativ (DMW-SHGR1).

Aplikační software LUMIX Tether umožňuje ovládání po rozhraní USB. Tethering též umožňuje okamžitě zobrazit snímek na velké obrazovce počítače. Pokud chcete vysílat živě, můžete použít LUMIX Tether i pro streamování v kombinaci s funkcí LIVE VIEW.

Aplikace LUMIX Sync pro zařízení iOS / Android umožňuje přenos fotografií do smartphonu nebo tabletu a dálkové ovládání pomocí snadného bezdrátového připojení.

 

Parametry

Parametry

Výrobce: Panasonic
Kategorie: Digital Cinema

Hlavní parametry

RozlišeníUHD
RozlišeníFull HD
Typ bajonetuL-Mount
VýstupHDMI

Ostatní parametry

ProvedeníDSLR
Formát záznamuMOV
Formát záznamuMP4
Typ mediaSD karta
Barevná hloubka10 bit
Další funkceTimecode
Další funkceDual ISO
Další funkceWiFi
PŘÍSLUŠENSTVÍ (21)

Baterie, nabíjení, zdroje

 • Novinka

Panasonic BLK22 (baterie pro LUMIX S5, GH5, G9)

ještě nedostupné
bez DPH 1 900 Kč 2 299 Kč
 • Novinka

Panasonic DCC17 (napájecí redukce pro LUMIX S5)

ještě nedostupné
bez DPH 908 Kč 1 099 Kč

Kamery

Panasonic DMW-XLR1 (audio modul)

1-2 dny
bez DPH 6 800 Kč 8 228 Kč
 • Novinka

Panasonic BGS5 (Battery Grip pro LUMIX S5)

ještě nedostupné
bez DPH 7 933 Kč 9 599 Kč

Panasonic DMW-RS2

3-5 dnů
bez DPH 1 479 Kč 1 790 Kč

Panasonic DMW-FL360L

3-5 dnů
bez DPH 5 777 Kč 6 990 Kč

Příslušenství, klece tašky, karty

 • -10 %

NextoDI NPS-10-XQD (XQD / CFexpress, SD, microSD)

Skladem 1 ks
bez DPH 8 840 Kč 10 696 Kč

Wise 64GB SDXC UHS-II Memory Card

1-2 dny
bez DPH 2 650 Kč 3 207 Kč

SanDisk Extreme PRO SDXC UHS-II 64GB 300MB/s

obvykle skladem
bez DPH 2 650 Kč 3 207 Kč

Wise 128GB SDXC UHS-II Memory Card

1-2 dny
bez DPH 4 998 Kč 6 048 Kč

Objektivy, filtry

ZEISS Utěrka z mikrovláken

Skladem 8 ks
bez DPH 157 Kč 190 Kč
 • Doprava zdarma

Panasonic LUMIX S Pro 50mm f/1,4

3-5 dnů
bez DPH 53 718 Kč 64 999 Kč

Wooden Camera L-Mount to PL Mount Pro (Panasonic and Leica)

7-14 dní
bez DPH 12 350 Kč 14 944 Kč

ZEISS Čisticí sada na optiku

Skladem 9 ks
bez DPH 570 Kč 690 Kč
 • Novinka
 • Doprava zdarma

Panasonic LUMIX S Pro 70-200mm F2.8 O.I.S. (S-E70200)

3-5 dnů
bez DPH 60 157 Kč 72 790 Kč

ZEISS Čisticí sprej a utěrka na optiku

Skladem 4 ks
bez DPH 231 Kč 280 Kč
 • Doprava zdarma

Panasonic LUMIX S PRO 24-70mm F2.8 (S-E2470)

3-5 dnů
bez DPH 53 711 Kč 64 990 Kč
 • Doprava zdarma

Panasonic LUMIX S 24-105mm f/4,0 Macro OIS

3-5 dnů
bez DPH 30 164 Kč 36 498 Kč
 • Doprava zdarma

Panasonic LUMIX S Pro 70-200mm f/4,0 OIS

3-5 dnů
bez DPH 38 429 Kč 46 499 Kč

Panasonic LUMIX S 20-60mm f/3,5-5,6

ještě nedostupné
bez DPH 15 694 Kč 18 990 Kč
 • Doprava zdarma

Panasonic LUMIX S Pro 16-35mm F4 (S-R1635E)

1-2 dny
bez DPH 34 289 Kč 41 490 Kč
DALŠÍ VARIANTY (1)
 • Novinka
 • Doprava zdarma
 • Dárek zdarma

Panasonic LUMIX S5

Dárek v ceně 15 189 Kč: Sigma 45mm f/2.8 DG DN (L-Mount)
ještě nedostupné
bez DPH 43 793 Kč 52 990 Kč