Panasonic LUMIX DC-S5 (tělo)

Získejte objektiv 50 mm f/1,8 (S-S50ME) jako dárek k nákupu těla nebo sady modelu LUMIX DC-S5. Akce

Více informací

Dárky zdarma v ceně 13 709 Kč: SanDisk Extreme PRO SDXC UHS-I 128GB 170MB/s + Panasonic LUMIX S 50mm f/1,8
Speciální akce: -10% končí za: 7d: 15h: 06m
52 990 Kč 47 490 Kč s DPH 39 248 Kč bez DPH
-+
Dostupnost
7-14 dní
Kód zboží:
DC-S5E-K
Přidat do porovnání
Popis produktu

Popis produktu

Získejte objektiv 50 mm f/1,8 (S-S50ME) jako dárek k nákupu těla nebo sady modelu LUMIX DC-S5. Akce platí pro produkty DC-S5E-K, DC-S5KE-K, DC-S5EME-K, DC-S5KS85KIT a DC-S5KR73KIT v termínu od 1. 7. 2022 do 11. 10. 2022 nebo do vyprodání zásob výrobce.

Hybridní Full-Frame bezzrcadlovka LUMIX S5 s L-Mount bajonetem nabízí špičkový výkon v režimu fotografování i videa, vynikající mobilitu -- kterou ocení ambiciózní fotografové i nároční videotvůrci, vč. technologie Dual Native ISO, dynamického rozsahu 14+ EV, funkcí V-Log a LUT Assist, interního záznamu 4K v 10bitové 4:2:2 kvalitě z celé plochy snímače, významně vylepšeného AF systému pro foto i video (detekce tváře/očí/hlavy/těla/zvířat) se superrychlým AF-S ostřením 0,08s, podpory časového kódu, 5osé duální stabilizace s účinkem až 6,5EV optimalizované pro foto i video, dvou slotů pro SD karty (UHS II, UHS I), napájení i nabíjení za provozu přes USB-C, Wi-Fi a Bluetooth rozhraní ad. Pouze tělo bez objektivu. V prodeji od 9/2020.

LUMIX S5, nejnovější člen rodiny LUMIX S s bajonetem L-Mount, nabízí 10bitový interní záznam ve 4K rychlostí 60p/50p s barevným vzorkováním 4:2:0 a 30p/25p se vzorkováním až 4:2:2, též v kvalitě 4K. Tento model podporuje i externí 10bitový záznam v 60p/50p se vzorkováním 4:2:2 ve 4K po HDMI rozhraní. Pro 8bitový záznam ve 4K rychlostí 30/25 fps se vzorkováním 4:2:0 není stanoven žádný časový limit!

Srdcem bezzrcadlovky LUMIX S5 je 24M FF CMOS snímač, který se může pochlubit širokým dynamickým rozsahem a vysokou citlivostí. Technologie Dual Native ISO významně zlepšuje obrazovou kvalitu, jak u jasných scén, tak v přítmí při použití extrémních citlivostí až ISO 51200. Výjimečná technologie Panasonic pro odvádění tepla je zárukou stabilního a dlouhého záznamu videa. LUMIX S5 nabízí dynamický rozsah více než 14 EV, tj. stejný, jako mají digitální filmové kamery, a také profil V-Log / V-Gamut, převzaté z řady VariCam. K dispozici je také celá řada formátů a režimů záznamu, včetně anamorfního, zpomaleného a zrychleného záběru a časosběrného snímání ve 4K rychlostí 60p a 4K HDR.

Velkou výhodou modelu LUMIX S5 je také inovované rychlé a přesné automatické ostření v režimu foto i video. Díky inovacím u ostřících funkcí s detekcí typu objektu a jeho částí v reálném čase, je přístroj rychleji a přesněji sledpvat lidské oko, obličej, hlavu či tělo. Řada LUMIX S je dále vybavena technologií stabilizace obrazu Dual I.S.2, která je kombinací Body I.S. (pětiosé stabilizace obrazu v těle fotoaparátu) a O.I.S. (dvouosé optické stabilizace obrazu v objektivu). Tato stabilizace velmi účinně kompenzuje rozmazání obrazu, a umožňuje tak pracovat s až
o 6,5EV delším časem expozice. Robustní a utěsněná konstrukce odolná proti stříkající vodě a prachu je zárukou vysoké spolehlivosti, což ocení zejména nároční fotografové a kameramani.

Pro více možností fotografování a záznamu je k dispozici režim focení v rozlišení 96M High Resolution Mode (JPEG/RAW), funkce Live View Composite a režim HLG Photo. Díky vysoké energetické účinnosti a nové vysokokapacitní 2200mAh baterii dokáže tento model zachytit přibližně 470 snímků (při aktivovaném režimu LVF) / 1500 snímků (v úsporném režimu Power Save LVF). Nechybí ani možnost nabíjení a napájení za provozu přes USB-C konektor.

LUMIX S5 disponuje dvěma sloty pro SD karty (UHS-IIx1 a UHS-I x1), podporou Wi-Fi 5GHz / 2,4GHz a Bluetooth 4.2.


Vysoká obrazová kvalita
LUMIX S5 je vybaven Full rame CMOS snímačem s rozlišením 24,2 megapixelů (35,6 mm x 23,8 mm). Může se pochlubit širokým dynamickým rozsahem a produkuje ostré snímky s mimořádnou čistotou a minimálním šumem -- a to při maximální citlivosti ISO 51200. Je to ideální fotoaparát pro použití zejména při zhoršených světelných podmínkách.

Model LUMIX S5 též disponuje technologií Dual Native ISO, která byla poprvé představena v řadě profesionálních filmových kamer Panasonic VariCam. Snímač s duální nativní citlivostí nabízí filmařům více kreativních možností, včetně natáčení v méně osvětleném prostředí. ISO pro režim Dual Native ISO u LUMIX S5 je 640 a 4000.

LUMIX S5 plně využívá potenciál svého snímače a nabízí režim High Resolution, který zcela věrně zachycuje i drobné detaily na fotografiích, které se ukládají jako krásné, vysoce realistické snímky ve formátu RAW i JPEG. Při pohybu snímače je díky stabilizaci v těle (Body I.S.) automaticky exponováno osm snímků, z nichž nejnovější verze procesoru Venus Engine skládá výslednou fotografii o velikosti 96 megapixelů (12 000 x 8 000 pixelů). Tento režim je vhodný pro fotografování krajiny, makra, produktové fotografie i uměleckou fotografii s jemnými detaily. Snímky v mimořádně vysokém rozlišení vyniknou zejména při fotografování krajiny či statických objektů se stativem.

S funkcí kompenzace pohybu lze tento režim použít při focení z ruky a lze jej také použít v situacích, kdy jsou v kompozici i pohybující se objekty. LUMIX S5 integruje stabilizaci v těle fotoaparátu Body I.S. (Image Stabilizer) pro silnou korekci třesu a nechtěných pohybů ruky. Společnost Panasonic vyvinula algoritmus, který přesně odečítá informace o chvění získané z gyroskopu, obrazového snímače a akcelerometru. Díky tomu je třes lépe detekován a kompenzován, a je tak možné pracovat s o 6,5 clon. čísel delším časem expozice. Díky kombinaci Body I.S. (5osá stabilizace) a optické stabilizace obrazu (O.I.S., 2osá stabilizace) v objektivech řady LUMIX S, je duální stabilizace (Dual I.S. 2) schopná kompenzovat 6,5 clonových čísel. To se velmi hodí při práci s teleobjektivem a při méně ideálních podmínkách: za horšího světla, nebo když držíte přístroj jen jednou rukou. Pětiosá stabilizace funguje v režimu foto i video, včetně záznamu ve 4K. Body I.S. kompenzuje pohyb přístroje i když je osazen objektivem bez optické stabilizace.

Díky nové funkci Live View Composite fotoaparát uvolní závěrku v určených intervalech expozice a kombinuje části s vysokým jasem do jednoho snímku. Zatímco při fotografování v režimu B (Bulb) se sčítá celkový jas každého následujícího snímku, v Live View Composite fotoaparát detekuje pouze cílový objekt, jasné části obrazu a uživatel je může dle vlastního uvážení spojit v živém náhledu. To je užitečné pro snímání záběrů ohňostrojů nebo hvězd na noční obloze, kde pozadí nepotřebuje zvýšení zisku.

Záznam videa
Řada LUMIX, průkopník hybridních bezzrcadlových fotoaparátů a kamer, nabízí nejširší výběr modelů schopných záznamu 10bitového videa ve 4K. Jako nejnovější člen této rodiny umí LUMIX S5 10bitový interního záznam ve 4K rychlostí 60/50 sn/s barevným vzorkováním 4: 2: 0 a 30/25
sn/s barevným vzorkováním 4:2:2, též ve 4K kvalitě a do délky až 30 minut. Pro 8-bitový záznam ve 4K není stanoven žádný časový limit.

LUMIX S5 nabízí dynamický rozsah více než 14 EV, tedy téměř stejný jako filmové kamery Panasonic. Díky tomu je schopen věrně reprodukovat scény s extrémním rozsahem jasu a stínů. Schopnost zachytit přesné barvy a věrné pleťové tóny je pro každého filmaře nutností.

LUMIX S5 disponuje renomovanou kolorimetrií filmových kamer VariCam a nabízí vysoký dynamický rozsah a široké barevné spektrum. Speciální režim V-Log vykresluje velmi plochý obraz s širokým dynamickým rozsahem pro snadnou postprodukci. CMOS snímač modelu LUMIX S5 dosahuje širokého barevného rozsahu V-Gamut, který je širší než gamut BT.2020.

K LUMIX S5 je zdarma ke stažení 35 LUT korekcí pro filmové kamery VariCam. Je snadné sladit barevný tón se záběry zaznamenanými ve V-Logu S1H / S1 a V-Log L u GH5 / GH5S. K dispozici jsou také praktické měřící nástroje, jako je Waveform Monitor a V-Log View Assist.

Režim Slow & Quick Motion nabízí impozantní zpomalené a zrychlené záběry ve 4K (1-60 sn/s, 30x zrychlení až 2,5x zpomalení) či v FHD (1-180 sn/s, 60x zrychlení až 7,5x zpomalení). V tomto režimu je také možné použít automatické ostření (AF).

K dispozici je také video režim HDR (High Dynamic Range) v rozlišení 4K. LUMIX S5 zaznamenává video s určenou křivkou gama kompatibilní s ITU-R BT.2100 a uživatel si nyní může vybrat v nabídce Photo Style možnost Hybrid Log Gamma (HLG). Režim HLG Photo nabízí širší dynamický rozsah pro reprodukci světla a stínů s přirozenějším kontrastem. Fotografie v HLG lze kromě JPEG / RAW ukládat též ve formátu HSP v plném rozlišení (5.888 x 3.312 v poměru stran 16: 9).

Pro plynulejší sekvenční snímání je zde funkce 6K FOTO5, která zachytí ty nejcennější momentky rychlostí 30 obr/s tak, že vybere tu nejlepší fotografii z celé série 6K (v poměru stran 4: 3 nebo 3:2). Výsledný snímek ve vysokém rozlišení má velikost přibližně 18 MP.

Rychlé a vysoce přesné automatické ostření
LUMIX S5 se může pochlubit velice rychlým a přesným autofokusem při fotografování i nahrávání videa. Kombinace technologie Contrast AF s technologií DFD (Depth From Defocus) zaostří na cíl přibližně za 0,08 s. Jako fotoaparát, který vyniká při fotografování při nízkém osvětlení, LUMIX S5
nabízí špičkovou detekci jasu -6 EV a funkci Low Light AF s vyšší citlivostí díky optimalizovanému vyladění senzoru. V kombinaci s objektivem řady LUMIX S mohou uživatelé plně využívat maximální rychlosti komunikace mezi snímačem a objektivem 480 sn/s.

LUMIX S5 v sobě též skrývá nejmodernější AI technologie, které detekují specifické objekty – lidi a rychle se pohybující zvířata, včetně psů, koček a ptáků. Krom lidského oka, obličeje a těla nyní detekce v reálném čase umí rozpoznat lidskou hlavu pro ještě přesnější zaostření. Fotoaparát neustále sleduje člověka, i když se pohybuje rychle, otáčí se zády k objektivu, naklání hlavu nebo se pohybuje ve větší vzdálenosti od objektivu. Vylepšení technologie DFD zlepšilo i výkon AFC, což také umožňuje uživatelům sledovat malé nebo rychle se pohybující objekty a zachytit je ostře, kdykoliv se stiskne spoušť.

Mobilita a ergonomie
LUMIX S5 se může pochlubit vynikající mobilitou, spolehlivostí v základních funkcích a rozšiřitelnosti. Aby obstál i v těch nejtěžších podmínkách, je jeho tělo vyrobeno z hořčíkové slitiny a je odolný proti stříkající vodě a prachu. Díky optimálnímu uspořádání komponentů rozvádějících teplo se jednotlivé části nepřehřívají, takže LUMIX S5 může nabídnout dlouhý záznam videa bez časového omezení.

LUMIX S5 má velký hledáček LVF (Live View Finder) s vysokým poměrem zvětšení (cca. 0,74x). Vysoce přesný a rychlý OLED displej s rozlišením 2 360tis. pixelů dosahuje vysoké rychlosti odezvy s minimálním časovým zpožděním (méně než 0,005 s).

3“ LCD selfie monitor s úhlopříčkou 3:2 s vysokým rozlišením 1 840 000 bodů je dotykově ovladatelný. Kompozici záběru v různých populárních poměrech stran, například 16:9, 4:3, 1:1, 4:5, 5:4 a 9:16, lze kontrolovat i během záznamu pomocí maskovacích rámečků. Díky výrazné indikaci nahrávání REC Frame Indicator budete vždy vidět, zda záznam probíhá či ne.

LUMIX S5 má dva sloty pro paměťové karty SD – jeden slot pro formát UHS-I a druhý vysokorychlostní vysokokapacitní UHS-II (Video Class 90). Baterii s vysokou hustotou energie lze dobít i pomocí rozhraní USB.

Kompatibilita s Bluetooth 4.2 (BLE: Bluetooth Low Energy) umožňuje konstantní spojení se smartphonem či tabletem s minimální spotřebou energie. Nastavení LUMIX S5 lze také kopírovat a bezdrátově přenášet na jiné fotoaparáty S5, pokud jich máte více. Kromě Wi-Fi 5GHz (IEEE802.11ac) fotoaparát podporuje i 2,4GHz (IEEE802.11b/g/n) normy a díky tomu nabízí bezpečné a stabilní připojení kdekoliv v terénu pro plynulé dálkové ovládání a vysokorychlostní přenos dat.

Volitelné doplňky, software
Pro LUMIX S5 se nabízí různé příslušenství, které zvyšuje použitelnost a pohodlí jeho ovládání. Adaptér pro externí mikrofony (DMW-XLR1) je zásuvný s konektory XLR pro záznam stereofonního zvuku ve vysoké kvalitě. S bateriovým vertikálním gripem (DMW-BGS5) vyfotíte přibližně 940 snímků (v režimu LVF) / 3000 snímků (v režimu Power Save LVF) díky baterii navíc, která se v něm skrývá. V nabídce je i další příslušenství, jako je dálkové ovládání spouště (DMW-RS2), DC coupler (DMW-DCC17) či ručka/stativ (DMW-SHGR1).

Aplikační software LUMIX Tether umožňuje ovládání po rozhraní USB. Tethering též umožňuje okamžitě zobrazit snímek na velké obrazovce počítače. Pokud chcete vysílat živě, můžete použít LUMIX Tether i pro streamování v kombinaci s funkcí LIVE VIEW.

Aplikace LUMIX Sync pro zařízení iOS / Android umožňuje přenos fotografií do smartphonu nebo tabletu a dálkové ovládání pomocí snadného bezdrátového připojení.


Panasonic LUMIX Webcam Software (10/2020)
Software dovolující použít přístroje LUMIX DC-S1H, DC-S1R, DC-S1, DC-S5, DC-GH5S, DC-GH5, DC-G9 a DC-G100 v režimu webové kamery. Aplikace vyžaduje připojení pomocí rozhraní USB, podporuje rozlišení 1280x960 nebo 1280x720 a operační systémy Windows 10 (x64) a macOS 10.13/10.14/10.15. Stahujte zde.

Aktualizace S5 v2.0 (24. 11. 2020)

 • Byla vylepšena funkce AF-Recognition během záznamu V-Log (S1H / S1 / S5)
 • Funkce [SS / Gain Operation] byla přidána pro modely S1R, S1 a S5
 • Displeje S1H a S5 nyní umí zobrazovat převrácený obraz při otočení LCD displeje a aktivaci funkce [Horizontal Image Flip (Monitor)] / [Vertical Image Flip (Monitor)]
 • Do S5 byl přidán záznam videa v C4K kvalitě (4096x2160)
 • Model S5 byl rozšířen o 12bitový výstup dat ve formátu RAW [5.9K] / [4K] / [Anamorphic (4:3) 3.5K]. Dále je možný záznam formátu Apple ProRes RAW pomocí Atomos NINJA V (S5)
 • Do S5 byl přidán vektorskop
 • Do S5 byla přidána referenční úroveň Master Pedestal Level
 • Model S5 se rozšířil o možnosti Photo Style [L.ClassicNeo] a [L.Monochrome S]

Aktualizace S5 2.2 (6. 4. 2021)

 • Lze přidat informaci o orientaci kamery v menu [Vertical Position Info (Video)].
 • Při napájení volitelným adaptérem DMW-AC10 je v menu možné aktivovat [Power Save Mode].

 

Parametry

Parametry

Výrobce: Panasonic
Kategorie: Digital Cinema

Hlavní parametry

Velikost snímače kameryFull Frame
RozlišeníUHD
RozlišeníFull HD
Typ bajonetuL-Mount
VýstupHDMI

Ostatní parametry

ProvedeníDSLR
Formát záznamuMOV
Formát záznamuMP4
Typ médiaSD karta
Barevná hloubka10 bit
Další funkceTimecode
Další funkceDual ISO
Další funkceWiFi
PŘÍSLUŠENSTVÍ (35)

Audio

 • Doprava zdarma

Panasonic DMW-XLR1 (audio modul)

7-14 dní
bez DPH 8 504 Kč 10 290 Kč

Baterie, nabíjení, zdroje

Panasonic BLK22E (baterie pro LUMIX S5, GH5, G9)

Skladem > 5 ks, Na cestě > 5 ks
bez DPH 1 893 Kč 2 291 Kč

Panasonic DCC17 (napájecí redukce pro LUMIX S5)

Skladem 3 ks
bez DPH 908 Kč 1 099 Kč

Kamery

 • Doprava zdarma

Panasonic BGS5 (Battery Grip pro LUMIX S5)

7-14 dní
bez DPH 7 933 Kč 9 599 Kč

Příslušenství, klece tašky, karty

SanDisk Extreme PRO SDXC UHS-II 64GB 300MB/s

Skladem 3 ks
bez DPH 2 650 Kč 3 207 Kč
 • -25 %

SmallRig L Bracket for Panasonic S5 Camera 2984

Speciální akce: -25%
Skladem > 5 ks
bez DPH 810 Kč 980 Kč
 • -5 %

Wise 128GB SDXC UHS-II Memory Card

Skladem 4 ks
bez DPH 3 496 Kč 4 230 Kč

Panasonic DMW-RS2

7-14 dní
bez DPH 1 479 Kč 1 790 Kč

SmallRig “Black Mamba” Camera Cage Kit for Panasonic LUMIX S5 3790

Skladem 5 ks
bez DPH 3 259 Kč 3 943 Kč
 • -9 %

SmallRig Klec pro Panasonic S5 2983

Speciální akce: -9%
Skladem > 5 ks
bez DPH 1 397 Kč 1 690 Kč

Světla

 • Doprava zdarma

Panasonic DMW-FL360L

7-14 dní
bez DPH 5 777 Kč 6 990 Kč

Objektivy, filtry

 • Doprava zdarma

Panasonic LUMIX S 50mm f/1,8

3-5 dnů
bez DPH 10 240 Kč 12 390 Kč
 • Doprava zdarma

Panasonic LUMIX S PRO 24-70mm F2.8 (S-E2470)

7-14 dní
bez DPH 53 711 Kč 64 990 Kč
 • Novinka
 • Doprava zdarma

Panasonic LUMIX S 18mm F1.8 (S-S18)

Na cestě 2 ks
bez DPH 19 007 Kč 22 998 Kč
 • Doprava zdarma

Panasonic LUMIX S 24-105mm f/4,0 Macro OIS

7-14 dní
bez DPH 30 164 Kč 36 498 Kč
 • Doprava zdarma

Panasonic LUMIX S 70-300mm F4.5-5.6 Macro O.I.S.

Skladem 1 ks
bez DPH 28 917 Kč 34 990 Kč
 • Doprava zdarma

Panasonic LUMIX S Pro 70-200mm f/4,0 OIS

7-14 dní
bez DPH 38 429 Kč 46 499 Kč
 • Novinka
 • Doprava zdarma

Meike EF-Mount Lens to Leica L-Mount Camera Adapter

Skladem 2 ks
bez DPH 4 894 Kč 5 922 Kč
 • Doprava zdarma

Wooden Camera L-Mount to PL Mount Pro (Panasonic and Leica)

7-14 dní
bez DPH 12 350 Kč 14 944 Kč
 • Doprava zdarma

Viltrox EF-L (L-Mount – Canon EF/EF-S AF)

Skladem 1 ks
bez DPH 4 866 Kč 5 888 Kč
 • Doprava zdarma

Sigma 45mm f/2.8 DG DN (L-Mount)

na telefon
bez DPH 12 553 Kč 15 189 Kč

ZEISS Utěrka z mikrovláken

Skladem > 5 ks
bez DPH 157 Kč 190 Kč
 • Doprava zdarma

Panasonic LUMIX S 24mm F1.8 (S-S24)

1-2 dny
bez DPH 19 165 Kč 23 190 Kč
 • Doprava zdarma

Panasonic LUMIX S Pro 70-200mm F2.8 O.I.S. (S-E70200)

7-14 dní
bez DPH 50 882 Kč 61 567 Kč
 • Doprava zdarma

DZOFilm Octopus Adapter for PL Lens to L Mount Camera

Skladem 2 ks
bez DPH 5 942 Kč 7 190 Kč
 • Doprava zdarma

Panasonic LUMIX S Pro 50mm f/1,4

7-14 dní
bez DPH 53 718 Kč 64 999 Kč
 • Novinka
 • Doprava zdarma

Meike PLTL adaptér pro přizpůsobení objektivů PL na bajonet L-Mount

Skladem 2 ks
bez DPH 4 894 Kč 5 922 Kč
 • Doprava zdarma

Panasonic LUMIX S 85mm F1.8

7-14 dní
bez DPH 13 628 Kč 16 490 Kč
 • Doprava zdarma

Panasonic LUMIX S 20-60mm f/3,5-5,6

Skladem 1 ks
bez DPH 15 694 Kč 18 990 Kč

ZEISS Čisticí sada na optiku

Skladem > 5 ks
bez DPH 570 Kč 690 Kč
 • Doprava zdarma

Panasonic LUMIX S 35mm F1,8 (S-S35) S-S35E

Skladem 2 ks
bez DPH 14 545 Kč 17 599 Kč
 • Doprava zdarma

Panasonic LUMIX S Pro 16-35mm F4 (S-R1635E)

7-14 dní
bez DPH 34 289 Kč 41 490 Kč

ZEISS Čisticí sprej a utěrka na optiku

Skladem > 5 ks
bez DPH 314 Kč 380 Kč

Stativy, slidery, gimbaly

 • Doprava zdarma

Libec 650EX

Skladem > 5 ks
bez DPH 5 222 Kč 6 319 Kč