Nový videoklip „Wolf Bite“ hudebního projektu Owl City vytvořen s přispěním produktů Blackmagic Cinema Camera a DaVinci Resolve 11 – Tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

22. srpna, 2014

Společnost Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupená firmou Syntex, oznámila, že nový hudební videoklip „Wolf Bite“ projektu Owl City byl natočen kamerou
Blackmagic Cinema Camera (EF) a barevně upraven v aplikaci DaVinci Resolve 11. Videoklip je jedním z prvních projektů upravených v nejnovější verzi programu DaVinci Resolve.

Nový track „Wolf Bite“ od Owl City pochází z desky Ultraviolet a kráčí ve stopách úspěšných hitů „Fireflies“, „Vanilla Twilight“ a „Good Time“. Ústředním obrazovým tématem klipu jsou lidé převlečení za vlky tančící a jezdící na kolech v ulicích New Yorku. Za kamerou stál Tim Buttner, režie se ujal Andrew William Ralph. Videoklip je přehlídkou dramatických uměleckých prvků, kreativního osvětlení a řady vizuálních efektů.

S režisérem jsme hovořili o podobě videoklipu a shodli se na volném, uměleckém vzhledu. Andrew také klip hodlal doplnit stylizovanými animacemi,“ vysvětlil Tim Buttner. „První věcí, o kterou mne požádal, bylo natočení měsíce. Bohužel bylo po úplňku; naštěstí jsem během zimy vytvořil záběry měsíce v RAW formátu na mou Blackmagic Cinema Cameru. Tyto záběry se staly základním stavebním kamenem projektu a určily také snímkovou frekvenci: 24 fps.

Noční záběry nevšedních vlčích cyklistů byly značně náročné na osvětlení. Kameraman je pořizoval ze zadní části pohybujícího se automobilu i s pomocí světlometu, který byl umístěn pod kamerou. Během natáčení časosběrných záběrů pořídil Tim Buttner také sekvence rozostřených světel, které se později komponovaly přes natočené scény.

Blackmagic Cinema Camera Owl City Wolf Bite Video Promo

Byli jsme velice spokojeni s výkonem Blackmagic Cinema Camery i při nízkém osvětlení a 800 ASA,“ uvedl Tim Buttner. „Rozhodl jsem se nejít přes 800 ASA, aby záběry neobsahovaly žádný šum. Během postprodukce jsem natočené scény přeexponoval asi o půl clonového čísla. Pouliční osvětlení ulice pěkně vybarvilo, tento efekt jsem v DaVinci Resolve ještě zvýraznil.

Pro scény s tanečníky požadoval režisér osvětlení připomínající automobilová světla. Tim Buttner našel záhy vhodné řešení: automobilová světla! Chování kamery při nízké úrovni osvětlení dovolovalo použít automobilové světlomety namísto profesionální osvětlovací techniky. Záběry vlčí masky se zářícím párem očí vznikly natočením masky proti klíčovacímu pozadí a následnou postprodukcí.

Díky vysoké obrazové kvalitě Blackmagic Cinema Camery bylo celé natáčení snazší, i díky jejímu rozlišení 2,5K, což se hodilo například během postprodukce scén s vlčí maskou,“ vysvětlil Tim Buttner. „Výstup z kamery Blackmagic Cinema Camera vypadá prostě fantasticky. Navíc je cenově dostupná, snadno použitelná a vhodná i pro natáčení za nedostatečných světelných podmínek. Nejvíce si ale cením 13 clonových čísel dynamického rozsahu a možnosti natáčet do RAW dat, což mi nechává volné ruce během postprodukce.

Při barevných úpravách použil Tim Buttner LUT nastavení „VisionColor ImpulZ“ jako odrazový můstek pro další úpravy. Ke zvýraznění částí scény sloužily funkce Power Window, nástroj pro zvolení barev a další technologie aplikace DaVinci Resolve 11.

Software DaVinci Resolve 11 nám dovolil vizuálně odlišit scény s cyklisty a s tanečníky,“ dodal Buttner. „U scén s tanečníky jsem upřednostnil modré tóny, abych dosáhl kontrastu s červenými a oranžovými tóny u sekvencí s cyklisty. Také jsem zvýraznil hnědé tóny vlčího ochlupení pomocí funkce Power Window.

Buttner rovněž použil nové funkce pro správu a duplikaci médií ve verzi Resolve 11. Pomocí funkce pro klonování disků a paměťových karet vytvořil záložní kopie natočených souborů. Pracovalo se vždy s daty jednoho z disků, druhý sloužil jako záloha. Po ukončení barevných úprav byly soubory vyexportovány pro následný sestřih. Na přání klientů byla finální verze videoklipu dodána ve formátu Apple ProRes 422 (HQ) při snímkové frekvenci 23,98 fps a rozlišení 1920 x 1080.

U tohoto projektu jsme nejprve dokončili veškeré barevné úpravy, až poté následoval sestřih materiálu, bylo to pro nás nejvýhodnější. Software DaVinci Resolve nám poskytl velice výkonné nástroje pro zpracování RAW dat z kamery a po všech stránkách nám usnadnil život...Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.