Nový Ultra HD router od Blackmagic Design: Smart Videohub 40 x 40 – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

14. září 2014

Výrobce profesionální audiovizuální techniky Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex, představil nový přírůstek do své rodiny video routerů Smart Videohub. Model
Smart Videohub 40 x 40 s unikátním systémem vizuálního přepojování je vybaven rozhraním 6G-SDI pro podporu SD, HD i Ultra HD formátů. Produkt Smart Videohub 40 x 40 bude v prodeji od října 2014 za cenu přibližně 2.245 EUR bez DPH.

Produkt Smart Videohub 40 x 40 je aktuálně demonstrován na veletrhu IBC 2014, na stánku H20 spol. Blackmagic Design v hale 7.

Rodina SDI routerů Smart Videohub vybočuje z řady konkurenčních produktů integrací velkého displeje pro vizuální kontrolu a otočného ovladače pro snadné procházení vstupů a výstupů. Model Smart Videohub 40 x 40 využívá technologii 6G-SDI pro zpracování libovolné kombinace SD, HD a Ultra HD formátů najednou. I v nepravděpodobném případě zapojení 40 signálových cest s různými formáty na vstupy routeru Smart Videohub 40 x 40 provede zařízení jejich korektní přepojení na výstupy, v libovolných kombinacích vstupů a výstupů.

Smart Videohub 40 x 40 hostí – na svém elegantním kovovém čelním panelu – kompletní sadu ovládacích prvků i LCD pro náhled video signálu. Nastavení signálových cest je možné realizovat pomocí tlačítek nebo otočným ovladačem. Unikátní funkce pro vizuální náhled videa jsou účelně zkombinovány s ovládacími prvky: při volbě jakéhokoliv vstupu nebo výstupu dojde k náhledu aktuálního signálu na LCD displeji. Díky tomu mohou uživatelé vizuálně procházet všechny zdrojové signály pomocí otočného ovladače, bez nutnosti provádět přepojování vstupů na výstupy naslepo.

Produkt Smart Videohub 40 x 40 využívá možností technologie 6G-SDI pro připojení zdrojů Ultra HD signálu s vysokým rozlišením pomocí jediné SDI linky při zachování kompatibility s normami SD a HD-SDI. Díky tomu se mohou uživatelé spolehnout na prověřený standard SDI a na vysokou kompatibilitu s klasickými i moderními digitálními formáty videa. I ta studia, která aktuálně pracují výhradně s normami SD a HD, mohou díky zpětné kompatibilitě využívat možností routeru Smart Videohub 40 x 40 a zároveň připravovat infrastrukturu svého pracoviště na příchod Ultra HD.

Blackmagic Smart Videohub 40 x 40 nabízí ovládací prvky na čelním panelu, dva integrované zdroje pro zvýšenou spolehlivost provozu, ethernetové připojení, port RS422 a podporu synchronizačního signálu. Router lze ovládat i vzdáleně, prostřednictvím sítě a ovládací aplikace pro Windows či Mac OS X nebo pomocí hardwarového ovládacího panelu
Master Control.

Naše routery Smart Videohub 12 x12 a 20 x 20 jsou velice populární především v postprodukčních studiích a menších režiích,“ uvedl Grant Petty, ředitel spol. Blackmagic Design. „Nový model Smart Videohub 40 x 40 přidává navíc redundantní napájení a podstatně větší podsvícený displej, což bylo umožněno dvojnásobnou výškou přístroje. Funkce pro vizuální přepojování vstupů a výstupů jsou díky tomu snáze použitelné – náhled videa můžete vidět téměř přes celou místnost!

Klíčové funkce Smart Videohub 40 x 40
40 6G-SDI vstupů a výstupů s automatickou podporou SD, HD a Ultra HD formátů.
Integrované ovládací prvky na čelním panelu.
– Zabudovaný 5“ LCD displej pro náhled video signálu.
– Tlačítka na čelním panelu pro přímou volbu propojení.
– Signálovou cestu lze před realizací propojení vizuálně ověřit.
– Síťový konektor pro vzdálené ovládání a port typu RS422 pro ovládání sériovým kabelem.
V menu přístroje lze definovat IP nastavení pro dálkové ovládání.
– Lze ovládat také pomocí dodávané aplikace pro Mac OS X a Windows systémy.
Jsou podporovány i hardwarové ovládací panely Blackmagic Smart Control a Master Control.
Dva napájecí zdroje pracující v rozsahu napájecích napětí 110 – 240V.
– Kompaktní provedení výšky 2U, ideální pro větší režie a přenosové vozy.

Blackmagic Smart Videohub 40x40

Dostupnost a cena
Produkt Smart Videohub 40 x 40 bude uveden v říjnu 2014 za cenu cca 2.245 EUR bez DPH.

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.