Nový thriller „Jack Ryan: V utajení“ kolorován v DaVinci Resolve – Tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

3. února 2014

Společnost
Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupená firmou Syntex, oznámila, že vysokorozpočtový thriller „Jack Ryan: Shadow Recruit“ („Jack Ryan: V utajení“) byl kolorován studiem Company 3 London prostřednictvím systému DaVinci Resolve. Režie této nové kapitoly slavné filmové série studia Paramount Pictures, založené na postavě „JackaRyana“ z pera spisovatele Toma Clancyho, se ujal Kenneth Branagh.

Shadow Recruit“ je akční thriller, jehož dějištěm je současnost. Tvůrci vyprávějí příběh zrození slavného agenta a zavádějí tak diváky do prvních dnů Ryanovy kariéry. Po vstupu do CIA odhalí Jack Ryan možný teroristický útok, který je cílen na finanční instituce Spojených států.

Kolorista studia Company 3, Rob Pizzey, se s režisérem Kennethem Branaghem a kameramanem Harisem Zambarloukosem setkal v londýnských Pinewood Studios počátkem roku 2013. Společně zhlédli první sestřih filmu, který byl natáčen v anamorfickém 35mm formátu.

To bylo mé první seznámení s filmem,“ uvedl Rob Pizzey. Byl jsem ohromen! Tolik rychlých akčních sekvencí a vynikající příběh. Materiál, který byl ten den promítán, pocházel ze sestřihu denních prací, takže spousta záběrů neladila a některé nebyly po barevné stránce zcela v pořádku.

Rob Pizzey
nejprve vytvořil rychlý náhled korekcí v DaVinci Resolve, který sloužil pro účely střihu. „Společně jsme prošli scénu za scénou a probírali, co se bude muset realizovat. Šlo o klasické úpravy pleťových tónů a zvýraznění očí herců, nic nestandardního. Tento náhled se stal základem pro pozdější barvení finálního DI materiálu,“ dodal Pizzey.

S kameramanem jsme na finálních korekcích strávili několik týdnů. Během natáčení se kameraman postaral o vynikající nasvícení scény, což značně zjednodušilo mou práci. Po dokončení prvotních korekcí, které určovaly náladu každé scény, jsem se soustředil na detaily, například oči. Během akčních scén je to díky pohybu kamery i herců dosti nesnadný úkol, ale automatické sledovací funkce programu Resolve byly velkou devizou.Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 03. 02. 2014, Kategorie: Novinky