Nový snímač RED GEMINI 5K S35

Výrobce profesionálních digitálních filmových kamer RED Digital Cinema uvedl nový obrazový snímač GEMINI™ 5K S35 pro kameru RED EPIC-W. Čip GEMINI 5K S35 nabízí dva režimy citlivosti: Standard Mode pro dobře osvětlené scény a Low Light Mode pro tmavé prostředí. V obou režimech nabízí vynikající obrazovou kvalitu s širokým dynamickým rozsahem.

Snímač GEMINI 5K S35 se pyšní vynikajícím výkonem při nízké hladině osvětlení a produkuje čistý obraz s minimem šumu a bohatou kresbou v tmavých partiích. Uživatelé mohou mezi oběma režimy snadno přepínat pomocí nabídky kamery. Snímač dále nabízí – v porovnání se senzorem HELIUM, který má vyšší rozlišení – širší úhel záběru v rozlišeních 2K a 4K. Rozměry snímače 30,72×18 mm také slibují lepší pokrytí anamorfických objektivů, než jaké poskytují senzory HELIUM nebo RED DRAGON.Kamera RED EPIC-W 5K S35 vychází z rodiny DSMC2 a nabízí záznam 5K FF videa při snímkové frekvenci až 96 fps a datový tok až 275 MB/s. Využívá také nové algoritmy pro zpracování obrazu IPP2 a je schopna simultánního záznamu REDCODE RAW a Apple ProRes nebo Avid DNxHD/HR dat.

Ačkoliv byl snímač GEMINI původně vyvinut pro práci ve vesmíru, rychle jsme rozpoznali jeho širší potenciál,” prozradil ředitel spol. RED Digital Cinema, Jarred Land. „Natolik jsme si jej oblíbili, že jsme se rozhodli jej nadále vyvíjet. Výsledkem je EPIC-W GEMINI s dvojí citlivostí. Nabízí speciální režim pro nízké osvětlení, ale i mód pro natáčení za normálních světelných podmínek.

Nová kamera
RED EPIC-W se snímačem GEMINI 5K S35 je již v prodeji s cenou začínající na hranici 642.850 Kč bez DPH. Majitelé modelů WEAPON Carbon Fiber a RED EPIC-W 8K budou moci na nový snímač upgradovat v blízké budoucnosti.

RED EPIC-W GEMINI 5K S35Datum: 28. 03. 2018, Kategorie: Novinky