Nový seriál „Morganville“ vytvářen pomocí kamer Blackmagic Design – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

5. srpna 2014

Výrobce audiovizuální techniky Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupený společností Syntex, oznámil, že nový seriál „Morganville“ založený na populární knižní předloze „Morganville Vampires“, se natáčí kamerami
Blackmagic Cinema Camera, Production Camera 4K a Pocket Cinema Camera. Barevné úpravy seriálu se realizují v aplikaci DaVinci Resolve.

První odhalení nového seriálu proběhlo na festivalu Comic-Con International v San Diegu. Děj se odehrává v texaském maloměstě ovládaném upíry, hlavní hrdiny pak ztvárnili Amber Benson (Buffy the Vampire Slayer), Robert Picardo (The Mentalist) a Lindsay Seidel (The Final). Produkující společnost Geek & Sundry bude seriál uvádět v týdenních intervalech na vlastním YouTube kanálu, který má přes milion uživatelů. O produkci i postprodukci se stará studio Loud Pictures z texaského Dallasu, režie se zhostil Blake Calhoun a za kameru se postavil Alan Lefebvre.

Pro natáčení používá společnost Loud Pictures několik modelů Blackmagic Cinema Camera v roli hlavní kamery. Pro různé letecké záběry, případně záběry ve stísněných interiérech, byla nasazena miniaturní Pocket Cinema Camera. A pro širší záběry nebo natáčení ze stabilizátorů MOVI byl použit přístroj Production Camera 4K. Kamery Blackmagic Cinema Camera jsou během natáčení používány v součinnosti s objektivy řady
Zeiss Prime, a také s různými rigy značky Wooden Camera. Modely Production Camera 4K a Pocket Cinema Camera jsou primárně využívány v součinnosti se stabilizátory MOVI.

Natáčí se primárně do souborů RAW, základní barevné úpravy a konverze do formátu ProRes jsou realizovány v aplikaci DaVinci Resolve. Po sestřihu je soupiska ve formátu XML importována zpět do DaVinci Resolve, kde se vytvářejí finální barevné korekce a mastering do souborů ProRes 4444.

Natáčíme spoustu širokých záběrů ve stylu „Breaking Bad“, a protože jde o upírský seriál, řada lokací je minimálně osvětlená. Blackmagic Cinema Camera je naprosto skvělá,“ uvedl Blake Calhoun. „13 clonových čísel dynamického rozsahu a možnost natáčet do RAW dat spolu s malou velikostí kamery – to vše nám dalo značnou kreativní svobodu. Natáčíme s nastavením 800 ASA, přesto jsme schopni zvýraznit detaily i v nejtemnějších odstínech. Kameraman byl příjemně překvapen, co vše si může s přístrojem dovolit.

4K kameru využíváme k natáčení širších záběrů pro její Super 35 senzor, poskytuje širší úhel záběru. Navíc nám natáčení do 4K rozlišení umožnilo zachytit ještě více detailů. Díky své malé velkosti je model Pocket Cinema Camera velice vhodný např. pro záběry města z netopýří perspektivy. Upevnili jsme jej na dron pomocí stabilizátoru MOVI a natočili vynikající letecké záběry.

Seriál „Morganville“ se bude vysílat od letošního podzimu na YouTube kanálu společnosti Geek & Sundry. Další distribuční plány budou oznámeny později.

Blackmagic Production Camera 4K

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 05. 08. 2014, Kategorie: Novinky