Nový seriál „Gallipoli“ objektivy kamer Blackmagic URSA a Blackmagic Production Camera 4K – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

3. března 2015

Výrobce profesionální audiovizuální techniky Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex, oznámil, že nový televizní seriál „Gallipoli“ byl natočen za přispění kamer
Blackmagic URSA EF a Blackmagic Production Camera 4K. Kamera URSA byla použita např. pro úvodní sekvenci seriálu.

„Gallipoli“ je jedním z nejočekávanějších seriálů roku 2015 a je kronikou životů vojáků, kteří se účastnili všech fází bitvy o Gallipoli během první světové války. Režisér Glendyn Ivin navozuje tíživou atmosféru již v úvodních titulcích a jako hlavní kameru pro tuto sekvenci zvolil model URSA EF.

Úvodní titulky musí diváka emocionálně zasáhnout. Ústřední myšlenka sekvence je jednoduchá, přitom ale velice efektní. Naplnili jsme akvárium vodou a kapali do něj rostlinný olej, inkoust a tempery; do této vířivé směsice jsme následně promítali fotografie herců a akční scény. Šlo o velice jednoduchý koncept, ale potřebovali jsme kameru, která tyto sekvence zachytí v perfektní kvalitě a zpomaleně,“ uvedl Glendyn Ivin.

Natáčelo se do formátu ProRes s minimálním množstvím další studiové výbavy. „
Kamera URSA zachytila komplexní textury a hloubku obrazů v akváriu tak dokonale, že si každý výsledné záběry pletl s 3D animací. Přitom se prakticky vše, co diváci uvidí v úvodních titulcích, natočilo,“ uvedl dále Glendyn Ivin. „Sekvence je vizuálně velice efektní a působí podstatně komplikovanějším dojmem. Kamera URSA byla klíčem k tomuto úspěchu.

Ačkoliv je Glendyn Ivin uživatelem kamer Blackmagic již několik let, v den natáčení stál u modelu URSA poprvé.

Vkročil jsem do studia a uviděl model URSA poprvé v životě. Nikdy jsem neviděl kameru s tak obrovským postranním displejem! Ale již během 15 minut používání jsem si říkal, proč nemá každá kamera takový displej? Obrazovka byla extrémně užitečná. A přestože jsem s kamerou nikdy před tím netočil, přešlo mi její ovládání do krve za několik minut.

Štáb využíval také kameru Blackmagic Production Camera 4K pro záznam některých trikových sekvencí bitev. Díky její malé váze a vysoké odolnosti ji mohl kameraman John Brawley vzít do terénu a natáčet přímo na tureckém pobřeží.

Filmovali jsme na útesech a šplhali na místa, kam bychom jinou kameru vzít nemohli. A přes všechny útrapy se nám kamera odměnila úžasnými záběry ve 4K, které byly dokonale kompatibilní se záběry z jiných kamer,“ dodal Glendyn Ivin.

Blackmagic URSA Gallipoli

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 03. 03. 2015, Kategorie: Novinky