Nový nezávislý film „The Living” natočen kamerami Blackmagic Cinema Camera – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

4. června 2014

Společnost Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupená firmou Syntex, oznámila, že její kamery Blackmagic Cinema Camera a software DaVinci Resolve byly použity během tvorby nového nezávislého filmu „The Living“, který bude představen na prestižním festivalu Manhattan Film Festival. Spatří jej rovněž návštěvníci legendárního festivalu Tribeca Film Festival.

Režie snímku se ujal newyorský filmař Jack Bryan, produkční tým tvořili Laura DuBois a John Snyder, za kameru se postavil Aleksandar Kosutic. V „The Living“ se objeví Fran Kranz, hvězda filmu „Cabin in the Woods“ a seriálu „Dollhouse“, dále Jocelin Donahueová známá z „Insidious 2” a kritikou oceňovaného snímku „House of the Devil”, Kenny Wormald („Footloose“ a „Love & Mercy“), Joelle Carter („Justified“) a Chris Mulkey („Grimm“, „Captain Phillips“ a „Boardwalk Empire“).

Dějištěm tohoto temného dramatu je Pensylvánie, hlavním motivem pak domácí násilí a krize rodinných vztahů. Režisér Jack Bryan a kameraman Aleksandar Kosutic vykreslili film v zemitých, tmavých tónech. Ve filmu je množství nočních nebo slabě osvícených scén a také řada detailů zachycujících intenzivní emoce i akci. Tvůrci si pro ztvárnění své vize zvolili kameru Blackmagic Cinema Camera EF.

Požadavkem byl především vysoký dynamický rozsah. Blackmagic Cinema Camera poskytuje 13 clonových čísel dynamického rozsahu a dovoluje natáčet do RAW dat a dokonale vyhovovala všem našim představám,“ uvedl Aleksandar Kosutic. Hrubé záběry byly předběžně barevně upraveny přímo na natáčecích lokacích. K tomuto účelu posloužil software DaVinci Resolve provozovaný na laptopech režiséra a kameramana. Záběry byly dále zaslány do newyorského studia theColourSpace, kde proběhl střih a byly realizovány finální barevné korekce. Tohoto úkolu se zhostil kolorista Juan Salvo, který rovněž použil aplikaci DaVinci Resolve. Celý 91minutový snímek byl zaznamenán do RAW dat a zabral prostor tři 240GB SSD disků.

Přístroj Blackmagic Cinema Camera byl ztělesněním našich požadavků na vysokou obrazovou kvalitu a široký dynamický rozsah. Velkou devizou byly také malé rozměry kamery, které usnadnily natáčení na všech lokacích. Celý kamerový rig mohl být podstatně menší, než běžné digitální filmové kamery, ovšem při stejné obrazové kvalitě,“ dodal Kosutic. „Tyto vynikající vlastnosti se promítly do rychlosti natáčení i nízkých provozních nákladů.“

Mnoho scén bylo dosti dramatických a sledovalo děj v detailních záběrech. Navíc se řada scén odehrávala v šeru, ve značně nepříznivých světelných podmínkách. My jsme se ale mohli spolehnout na dynamický rozsah kamery, což nám propůjčilo úžasnou kreativitu a flexibilitu. Je neuvěřitelné, kolik detailů jsme mohli vytáhnout z RAW dat,“ prozradil dále Kosutic. „Například jeden ze záběrů se odehrává v automobilu, v reálných nočních podmínkách. Na náhledových monitorech jsme neviděli prakticky nic, během barevných úprav se ovšem zjistilo, že je záběr v pořádku a vypadá skvěle. Málokterá kamera by si s takovými světelnými podmínkami dokázala poradit!

Snímek „The Living“ bude uveden do kin v roce 2015, letos jej čeká promítání na festivalech nezávislého filmu.


Blackmagic Cinema Camera

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 04. 06. 2014, Kategorie: Novinky