Nový miniaturní převodník Blackmagic Micro Converter BiDirectional SDI/HDMI v prodeji – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

12. dubna 2018

Blackmagic Design, výrobce profesionální audiovizuální techniky, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex, přestavil miniaturní převodník Blackmagic Micro Converter BiDirectional SDI/HDMI pro simultánní konverzi SDI na HDMI a HDMI na SDI rozhraní s podporou všech běžných standardů až po 1080p60. Model Blackmagic Micro Converter BiDirectional SDI/HDMI je v prodeji scenou začínající na hranici 1.534 Kč bez DPH!

Nový převodník Blackmagic Micro Converter BiDirectional SDI/HDMI slouží ke konverzi videosignálu mezi profesionálním SDI rozhraním a konzumní technikou s HDMI portem, např. s počítači, projektory nebo televizory. Převodník podporuje duplexní provoz dovolující převádět simultánně různé videoformáty oběma směry. Lze například převádět PAL video z normy SDI na HDMI a současně konvertovat 1080p60 video z HDMI na SDI.

Blackmagic Micro Converter BiDirectional SDI/HDMI je osazen profesionálním 3G-SDI rozhraním s podporou všech SD a HD standardů až po 1080p60 včetně norem Level A iLevel B. Na rozdíl od konkurenčních miniaturních převodníků, nabízejí modely řady Blackmagic Micro Converter špičkovou elektroniku i odolné kovové provedení těla. Přes své velice malé šasi nabízí převodník stejnou 10bitovou kvalitu zpracování videa, jako modely standardní velikosti. Nabízí i resynchronizaci u 3G-SDI vstupu pro regeneraci signálu a snížení jitteru. Uživatelé proto mohou použít delší kabeláž při zachování vysoké provozní spolehlivosti.

Model
Blackmagic Micro Converter BiDirectional SDI/HDMI může být napájen prostřednictvím rozhraní Micro USB, např. z počítačů, televizí nebo mobilní power banky. Lze jej napájet i pomocí volitelného externího zdroje, který podporuje napětí sítě 110–240V~ a je dodáván včetně čtyř redukcí pro zásuvky.

Modely Blackmagic Micro Converter jsou součástí podstatně širší rodiny profesionální techniky pro konverzi videa značky Blackmagic Design, která obsahuje 3G, 6G a 12G-SDI modely kompatibilní s SD, HD i Ultra HD normami a vysokými snímkovými frekvencemi až do 2160p60. Produkty Blackmagic Mini Converter a Teranex Mini nabízejí také široké spektrum konektivity, včetně symetrického analogového a digitálního AES/EBU zvuku, redundantních vstupů, analogového videa, optiky apod.

Blackmagic Micro Converter BiDirectional SDI/HDMI

Funkce Blackmagic Micro Converter BiDirectional SDI/HDMI

  • Konektory HDMI a 3G-SDI standardní velikosti s podporou všech SD a HD formátů až do 1080p60
  • Pevné kovové šasi pro maximální odolnost v provozu
  • Profesionální 10bitová kvalita konverze
  • SDI resynchronizace u 3G-SDI vstupu pro snížení jitteru
  • Napájení pomocí Micro USB sběrnice
  • Volitelný napájecí zdroj pro napětí sítě 110–240V~ včetně čtyř redukcí pro zásuvky
  • V prodeji také model Blackmagic Micro Converter BiDirectional SDI/HDMI wPSU dodávaný včetně napájecího zdroje


Dostupnost a cena
Převodník Blackmagic Micro Converter BiDirectional SDI/HDMI je již v prodeji s cenou začínající na hranici 1.534 Kč bez DPH.

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese
www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu
www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 13. 04. 2018, Kategorie: Novinky