Nový hudební klip „Marathon“ skupiny Def Tech barevně upraven pomocí DaVinci Resolve – Tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

1. listopadu 2013

Blackmagic Design, přední výrobce profesionální audiovizuální techniky na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex, ohlásil, že nejnovější hudební klip populární japonské skupiny Def Tech byl barevně upraven pomocí aplikace
DaVinci Resolve. Klip je jedním z prvních v Japonsku, který využívá možností Ultra HD rozlišení a snímkové frekvence 60p. Barevných korekcí se ujalo tokijské postprodukční studio IMAGICA.

Vokální duo Def Tech prodalo přes 2 miliony kopií debutového alba a je jednou z aktuálně nejpopulárnějších kapel v Japonsku. Skladba „Marathon“ je součástí nové desky „24/7“ a její vizuální podoba vznikla ve spolupráci se společností IMAGICA v Ultra HD 60p formátu. IMAGICA jako jedno z předních japonských postprodukčních studií nabízí produkční, grafické i postprodukční služby pro všechny typy vizuálních projektů. Video „Marathon“ si – vedle propagace nového alba skupiny Def Tech – klade za cíl zvýšit povědomí o možnostech Ultra HD formátu v Japonsku. Vůbec poprvé bylo promítáno na 84“ Ultra HD monitoru v rámci výstavy Production Expo 2013 v Tokiu.

Při natáčení klipu „Marathon“ použil produkční tým studia IMAGICA proprietární mobilní systém pro barevné korekce „ONSET DOCK“ založený na aplikaci DaVinci Resolve. ONSET DOCK dovoluje režisérům a kameramanům vytvářet základní vizuální styl natáčeného videa a porovnávat jej s uloženými šablonami aplikace DaVinci Resolve.

Režisér klipu si vyžádal chladnou, kontrastní atmosféru,“ prozradil kolorista Asako Harada ze studia IMAGICA. „Snažil jsem se zvýraznit obličeje zpěváků. S produktem Resolve mohu snadno pracovat na detailech záběrů, tedy například na obličejových partiích. Tmavé tóny pozadí byly dále ztmaveny, aby daly vyniknout popředí."

Natáčení se odehrávalo v exteriéru, pod silným osvětlením a s umělým deštěm. Pozadí tvoří profesionální atleti a performeři. Záznam na 4K kamery a namodralý kontrastní vzhled vytvořený v aplikaci Resolve dodaly klipu dynamickou atmosféru.

Přestože si režisér i během kolorování vyžádal řadu změn, celý proces barevných korekcí trval přibližně šest hodin. „
Resolve je velice rychlý a s hardwarovým panelem je jeho ovládání snadné, zpracování videa s takto vysokým rozlišením tedy nepředstavovalo problém. Rendering probíhal podstatně rychleji, než jsem čekal.Jednou z výzev při práci na tomto projektu bylo ostré umělé osvětlení. Pracoval jsem s úrovněmi, abych dodal záběrům vyšší kontrast, což se ovšem negativně projevilo na světlých tónech. Tento problém jsem ale snadno vyřešil s nástrojem tonálních křivek. Resolve má bohatou paletu funkcí, podobné překážky jsem proto schopen jednoduše překonat,“ dodal Asako Harada. „Klip má strohou barevnost, přesto jsem nechtěl, aby působil příliš monochromaticky. Vytvořil jsem několik verzí a přenesl tak požadavky režiséra do vizuální podoby.

Kenjiro Yamada ze studia IMAGICA se podělil o své zkušenosti se zpracováním dat: „
Správa dat je v případě Ultra HD formátu velice náročná. Rozlišení Ultra HD a snímková frekvence 60p představují desetinásobné množství dat v porovnání s 24p HD materiálem. Ohromné množství času zabere pouhé kopírování dat z disku na disk. Proto jsme v programu DaVinci Resolve vytvořili Quick Time soubory pro offline zpracování RAW dat z kamer. To představovalo značnou výhodu, protože po konverzi a vytvoření záložních kopií je práce s offline proxy materiálem prakticky stejná, jako práce s původními daty.

Existuje tolik video formátů a od nás se očekává, že jsme schopni pracovat s libovolnými daty. Resolve je velkým pomocníkem, protože podporuje širokou škálu formátů a kodeků, navíc jsou nové formáty do programu velice rychle implementovány,“ dodal Kenjiro Yamada.

O produktu DaVinci Resolve
DaVinci Resolve společnosti Blackmagic Design je špičkovým řešením pro barevné korekce videa na platformách Mac OS X, Windows a Linux. Software DaVinci Resolve podporuje více funkcí pro barevné korekce v reálném čase, než jakýkoliv jiný systém, protože není limitován výkonem počítače na kterém je spuštěn. Tuto výkonnostní bariéru překonává pomocí akcelerace výpočtů prostřednictvím GPU pro výpočty v reálném čase, a to i u velmi komplexních projektů. DaVinci Resolve nabízí fantastický výkon při nízkých nákladech, výkon je navíc škálovatelný přidáním dalších GPU jednotek pro práci se 4K rozlišením, stereoskopickým videem, či real-time práci s RAW soubory kamer Blackmagic Cinema Camera, ARRI, RED a Sony F65, F55 či F5. DaVinci Resolve je kompatibilní se systémy Mac, Windows a Linux. Bezplatná verze DaVinci Resolve Lite běží na platformách Mac OS X a Windows.

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 01. 11. 2013, Kategorie: Novinky