Nový horor „Kill Game“ natočen kamerami Blackmagic Cinema Camera – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

20. května 2014

Společnost Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupená firmou Syntex, oznámila, že nový hororový snímek „Kill Game“, produkovaný Marty Murrayem ze společnosti
Full Throttle Pictures a distribuovaný pod značkou Vantage Media International (VMI), byl natočen pomocí kamer Blackmagic Cinema Camera EF.

Tvůrci filmu byli výsledkem nadšeni a rozhodli se použít kamery Blackmagic Cinema Camera pro dodatečné natáčecí práce u svého dalšího snímku, „Paranormal Island“, v němž se objeví Lance Henriksen a Briana Evigan. Kameraman Ari Golan, zakladatel Atomic Imaging, natočil veškeré steadicam záběry, podvodní scénya podružné záběry pro filmy „Kill Game” i „Paranormal Island“.

O výrobu hororového filmu „Kill Game“ se postaraly společnosti
Full Throttle Pictures a Atomic Imaging, které také dodaly tři rigy kamer Blackmagic Cinema Camera. Snímek režíroval Robert Mearns, za kameru se postavil Andrew Strahorn.

Režisér měl velice precizní představu o náladě každého záběru. Potřebovali jsme zachytit temnou atmosféru filmu s řadou morbidních úmrtí a projevů násilí. Pro naše potřeby byla kamera s vysokým dynamickým rozsahem a možností natáčet do RAW souborů kreativní nezbytností,“ vysvětlil Marty Murray. „Tyto požadavky beze zbytku splňovala Blackmagic Cinema Camera, její obrazová kvalita je zkrátka fantastická.

Snímek byl natáčen do RAW souborů, které byly následně importovány do barevného korektoru
DaVinci Resolve pro předběžné úpravy a uloženy do ProRes formátu pro offline střih. Po dokončení hrubého střihu byly záběry opět importovány do produktu DaVinci Resolve pro finální barevné úpravy a střih.

Natáčeli jsme na kamery Blackmagic Cinema Camera především díky jejich vysoké obrazové kvalitě a snadnosti použití. Na kamery byly také kladeny vysoké požadavky z hlediska spolehlivosti a i v tomto testu obstály na výbornou. Práce s kamerami, RAW formátem i aplikací DaVinci Resolve je velice snadná. Chovali jsme se ke kamerám dost nevybíravě a i tak byly výsledkem perfektní záběry,“ uvedl Ari Golan.

Natáčení se mnohdy odehrávalo ve značně stížených podmínkách, např. během extrémně horkého léta 2013 ve Spojených státech. Součástí režisérovy vize bylo přenesení akce takřka do osobního prostoru diváků. Díky kompaktním rozměrů kamer
Blackmagic Cinema Camera bylo možné sledovat akci zblízka, v detailech.

Je to opravdu robustní kamera a vedla si skvěle. Jeden z nejtěžších záběrů byl uvnitř automobilu, kam se celý kamerový rig bez problémů vešel. Díky tomu jsme mohli realizovat záběr i v takto stísněném interiéru, bez ztráty obrazové kvality,“ dodal Ari Golan. „U jiného, podvodního záběru, došlo k poruše vodotěsného pouzdra a přestože kamera seděla v několika milimetrech vody, nedošlo k přerušení natáčení. Netvrdíme, že je Blackmagic Cinema Camera vodotěsná, ale i tuto formu mučení přestála bez poruchy.

Kamery značky Blackmagic budeme používat i nadále. Poměr obrazové kvality a ceny je nepřekonatelný – můžeme snadno a levně vytvářet vícekamerové sestavy. Poskytly nám kreativní svobodu a natočily vynikající filmové záběry za skvělou cenu.

Po představení filmu „Kill Game“ na akci „Le Marche du Film“ v Cannes a na festivalech Toronto Film Festival a Shriekfest bude v průběhu letošního roku nasazen také do kin.

Blackmagic Cinema Camera

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu
www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz
www.syntex.cz.

Datum: 20. 05. 2014, Kategorie: Novinky