Nový FW pro Panasonic S5M2/S5M2X

Panasonic odhalil nový firmware pro bezzrcadlovky S5M2 (v3.0) a S5M2X (v2.0) plánovaný na 22.4.2024. Tato významná aktualizace přinese podporu Adobe Frame.io „Camera to Cloud“ technologie pro upload JPEG/RAW snímků a proxy videí prostřednictvím Wi-Fi nebo USB připojení, dále záznam proxy videí, zdokonalený Phase Hybrid autofokus nově s detekcí automobilů a motocyklů, optimalizace u stabilizace E.I.S. s novým nastavením „High“ v režimu „E-Stabilization (Video)“ pro stabilizaci silných otřesů během záznamu videa a korekci perspektivní distorze při natáčení pomocí širokoúhlých objektivů, a v neposlední řadě rovněž funkci „SH Pre-burst“ zaznamenávající sekvenci snímků při polovičním stisku spouště až do momentu jejího plného stisknutí.

Panasonic FW S5M2 (v3.0) a S5M2X (v2.0)

Integrace Camera to Cloud s platformou Adobe Frame.io
Novinkou je kompatibilita s technologií Adobe Camera to Cloud, která umožňuje automatické nahrávání, zálohování a sdílení snímků a videí, i společnou práci na nich prostřednictvím cloudu. Zaznamenaný obsah je odesílán z fotoaparátu přímo na platformu Frame.io pomocí internetového připojení přes Wi-Fi nebo USB tethering, což umožňuje bezproblémové sdílení pořízených fotografií (JPEG/RAW) a proxy videí. Díky tomu mohou tvůrci získávat na dálku a v reálném čase zpětnou vazbu již během snímání a produkční týmy pak mohou současně provádět editaci pomocí svého preferovaného kreativního softwaru. Technologie Camera to Cloud využívající platformu Frame.io zjednodušuje celý pracovní postup, od pořizování snímků po následnou editaci, a zvyšuje celkovou efektivitu tvůrčího procesu.

Současný záznam proxy videa
Tato nová funkce při nahrávání videa také současně zaznamenává proxy video s nízkým datovým tokem. Nahrávání proxy souboru, který je propojen s původním videozáznamem, umožňuje rychlou a snadnou výměnu dat mezi produkcí a postprodukcí a tím značně urychlí a zefektivní postprodukční procesy.

Automatické zaostřování v reálném čase (rozpoznávání očí zvířat, aut, motocyklů)
Vylepšený systém automatického zaostřování v reálném čase rozšiřuje vysoce přesný Phase Hybrid autofokus systém použitý na modelech S5M2 a S5M2X, který efektivně rozpoznává lidi mezi různými objekty. Ten nyní také disponuje funkcí rozpoznání očí zvířat pro zaostření a sledování očí zvířat a také funkcí rozpoznání aut a motocyklů, která je mimořádně vhodná pro snímání motoristických sportů.

Vylepšená elektronická stabilizace obrazu
STabilizační technologie „E-Stabilization (Video)“ nově vedle režimu Standard nabízí i mód High, který dokáže elektronicky korigovat větší otřesy při snímání v pohybu. Byla také přidána korekce perspektivního zkreslení, ke kterému obvykle dochází při natáčení videa prostřednictvím širokoúhlých objektivů. V kombinaci s Active I.S. technologií je nyní možné dosáhnout ještě stabilnějšího záznamu při snímání v pohybu.  

Sériové snímání s předstihem Pre-Burst
Nově představená funkce SH Pre-burst umožní pořízení série snímků ještě před samotným stisknutím spouště. Když je nastaven režim SH PRE, fotoaparát zahájí sekvenční snímání již v okamžiku, kdy uživatel jen namáčkne tlačítko spouště, a pokračuje v něm až do úplného stisknutí tlačítka spouště.

Datum: 11. 04. 2024, Kategorie: Blog