Nový firmware 2016.06 pro monitory/rekordéry Convergent Design Apollo a Odyssey

Společnost Convergent Design uvedla dosud největší aktualizaci pro své přenosné kamerové monitory/rekordéry Odyssey a Apollo. Firmware 2016.06 obsahuje 23 nových funkcí a 22 oprav/vylepšení pro modely Apollo, Odyssey7Q+, Odyssey7Q a Odyssey7. Aktualizace je zdarma.

Nové funkce modelu Apollo

 • Quad HD Apollo Double Master Recording. Funkce Double Master Recording zaznamenává identické video na oba SSD disky. Jeden odevzdáte produkci a druhý se necháte jako záložní… (Pro modely Apollo / Apollo Option).
 • Quad HD Apollo A/V Align. Tato funkce dovolí používat různé kamery odlišných výrobců s různou latencí audio i video výstupů a přesto vytvářet perfektně synchronní pořad. Různé kamery mají často dosti odlišnou latenci způsobenou rozdílným zpracováním videa v DSP jednotkách; tato funkce dovoluje kompenzovat zpoždění zvlášť pro audio a video signály u každého ze čtyř vstupů. (Pro modely Apollo / Apollo Option).
 • Quad HD 3:2 Pulldown Removal. Funkce „Remove 3:2 Pulldown (to 24p)” je nyní implementována i ve verzi pro Apollo, tedy pro čtyři streamy videa. Dovoluje kombinovat signál z kamer, které vysílají 24p video ve formátu 1080i60 s kamerami, které podporují režim 1080p24, a to se synchronním časovým kódem. (Pro modely Apollo / Apollo Option).
 • Quad HD Markers During Record. Nyní lze přidávat značky během záznamu i ve čtyřkanálovém záznamovém režimu. Tlačítko „Set Marker” se nachází na pův. místě tlačítka „Safe Eject”. (Pro modely Apollo / Apollo Option).
 • Quad HD Improved Focus Assist Access. Tlačítko funkce asistence ostření je nyní přístupné i ve čtyřkanálovém režimu. Tlačítko „Focus” může být umístěno do pravého dolního rohu displeje namísto tlačítka „Hide”. (Pro modely Apollo / Apollo Option).
 • Quad HD Live Switching Dissolves. V módu čtyřkanálové režie lze nyní krom jednoduchého přepnutí kanálů použít prolnutí s možností zvolit rychlost prolnutí ve třech stupních (délka 16, 8 resp. 4 snímky v režimech Slow, Medium, Fast). Režimy „Cut” a „Dissolve” lze rychle přepnout pomocí nového tlačítka v levé horní části displeje. (Pro modely Apollo / Apollo Option).
 • Quad HD Live Switching Single-Tap / Double-Tap. V režimu čtyřkanálové režie je možné přepínat mezi zdroji signálu dvojím poklepáním na cílové video (mód „Preview/Program”) nebo jediným klepnutím (režim „Program Only”). (Pro modely Apollo / Apollo Option).
 • Quad HD Live Switching Audio Follows Video. Funkce pro synchronní přepínání zvuku spolu s obrazem v módu čtyřkanálové režie. (Audio Options > Live Switch Rec. > Audio Channel A / Record Audio Follows Video). (Pro modely Apollo / Apollo Option).
 • Quad HD Live Switching OLED Monitor-Only Switching. Možnost přepínat celoobrazovkové zobrazení každého ze čtyř kanálů v módu čtyřkanálové režie. Tlačítky A/B/C/D se přepíná pouze náhled, funkce nemá vliv na záznam. (Pro modely Apollo / Apollo Option).
 • Quad HD Live Switching Expanded SDI Monitor Output Options. Nové volby v menu Output Options. SDI A > LUT Off / LUT On / Mirror OLED / Live Switch Preview Out (tj. na výstupu SDI A může být přítomen signál zvolený jako Preview), SDI B > LUT Off / LUT On / Mirror OLED / Live Switch Program Out, Timecode Overlay > On/Off. (Pro modely Apollo / Apollo Option).
 • Quad HD Quad-Split Timecode Burn-in. Při záznamu všech kanálů v režimu obrazovky rozdělené na čtvrtiny (jako pátý záznamový kanál) lze zaznamenat i časový kód vložený do obrazu. (Pro modely Apollo / Apollo Option).


Nové funkce Odyssey + RAW Bundle
Uživatelé, kteří mají zakoupenou aktuální licenci některého z RAW modulů si nyní mohou zdarma aktivovat licenci „RAW Bundle”. RAW Bundle podporuje krom kamer Sony FS7/FS700 také modely Canon C500/C300 Mk. 2, ARRI Alexa, Indiecam indieGS2K a IO Industries Flare 2KSDI. Novinkou je podpora modelů IO Industries Flare 4KSDI a populárních kamer Sony FS5. Podpora RAW dat kamer Panasonic VariCam/VariCam LT a dalších se chystá.

 • Sony FS5 RAW. Nová podpora RAW záznamu z kamer Sony PXW-FS5 do formátů CinemaDNG nebo Apple ProRes. Je podporován záznam až 4Kp60 materiálu, resp. 4Kp120 Burst (krátké 4K sekvence s rychlostí 120p) a 2Kp240 (krátké 2K sekvence s rychlostí 240p). Komplexní podpora kamer Sony FS u rekordérů řady Odyssey je jednou z nejlepších na trhu! (Pro modely Odyssey7Q/Odyssey7Q+ s licencí Odyssey RAW Bundle).
 • IO Flare 4K RAW. Záznam 4Kp60 RAW dat z kamer IO Flare do formátu CinemaDNG. V současnosti jediný přenosný RAW rekordér na trhu s podporou kamer IO Industries. (Pro modely Odyssey7Q/Odyssey7Q+ s licencí Odyssey RAW Bundle).
 • Odyssey RAW Bundle Dual HD Recording. Simultánní záznam dvou HD video signálů (stejné normy). Signál z každého vstupu je zaznamenán na jiný SSD disk.


Nové funkce Apollo, Odyssey7Q+/7Q/7

 • Eight-Channel Audio Support. Záznam osmi kanálů zvuku na každý SDI video vstup (embedded audio), v režimu ProRes. Musí jít o 4K/HD video signál na rozhraní SDI. Např. model Apollo dokáže v režimu Dual 4K zaznamenat 16 zvukových stop resp. 32 stop v módu Quad HD. (Pro všechny modely Odyssey a Apollo).
 • Focus Assist Noise Reduction. Redukce šumu u funkce asistence ostření pro snazší orientaci v obrazu. (Pro všechny modely Odyssey a Apollo).
 • Embedded SDI Record Trigger Pass Through. Při záznamu z kamery prostřednictvím SDI rozhraní je povel pro spuštění záznamu předán také na SDI výstupy pro další rekordéry. (Pro všechny modely Odyssey a Apollo).
 • In/Out Marker Range Limiting. Přehrávání částí videosekvencí vyznačených body In a Out. (Pro všechny modely Odyssey a Apollo).


Nový software

 • CD Apple ProRes Transfer Tool v2.4. U vícestopého záznamu (4x HD, 2x 4K) lze nyní přenášet specifické stopy namísto všech zaznamenaných video stop. (Pro modely Apollo / Apollo Option).
Datum: 10. 06. 2016, Kategorie: Novinky