Nový film „Sympathy Said the Shark“ vznikl s pomocí kamer Blackmagic Pocket Cinema Camera – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

24. listopadu 2014

Výrobce audio a video techniky Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex, oznámil, že kamery Blackmagic Pocket Cinema Camera pomáhají na svět novému thrilleru „Sympathy Said the Shark“, pod nímž je podepsán producent Zak Bagans, jeden z tvůrců populárního seriálu „Ghost Adventures“. Přístroje Blackmagic Pocket Cinema Camera jsou používány pro natáčení záběrů z vlastního pohledu protagonistů.

O produkci snímku se stará společnost Chicken Bear Productions z Los Angeles. Záběry z vlastního pohledu protagonistů hrají velice významnou roli a vznikají výhradně pomocí rigů s kamerami Blackmagic Pocket Cinema Camera. Na režisérském křesle zasedl Devin Lawrence, dlouholetý střihač seriálu „Ghost Adventures“, za kameru se postavil Mark Lafleur, veterán televizních reality show, např. „Ace of Cakes“ a „Here Comes Honey Boo Boo“.

Tento film je vyprávěn z perspektivy postav vystavených extrémním podmínkám. Abychom tento stav mohli ztvárnit a vyjádřit pocity protagonistů, potřebovali jsme malou POV kameru, která by nebyla překážkou hereckých výkonů, zaznamenávala vysoce kvalitní záběry a produkovala během postprodukce snadno zpracovatelná data. Těmto požadavkům vyhovuje Blackmagic Pocket Cinema Camera dokonale,“ uvedl Zak Bagans. A protože je z vlastního pohledu natočeno přibližně 75 procent filmu, vytvořili kameraman a režisér speciální náhlavní POV rig. Natáčelo se do kodeku ProRes HQ pro maximálně snadnou postprodukci – např. barevné korekce v aplikaci DaVinci Resolve dodaly každé z hlavních postav specifické barevné schéma.

Kamerová helma se zrodila z nutnosti. Mým cílem bylo natočit maximálně realistické POV scény, zatímco Markovým záměrem byla maximální filmovost záběrů. Chtěl jsem vidět ruce i nohy herců a jejich ničím nerušenou hereckou interakci,“ vysvětlil Devin Lawrence. „Při hledání ideální kamery jsme zjistili, že pouze Blackmagic Pocket Cinema Camera dokonale vyhovovala našim hlavním požadavkům na cenu, váhu a obrazovou kvalitu. Kamera je lehčí než jakákoliv zrcadlovka, se kterou jsem se setkal, což je velice důležité, zejména v případech, kdy ji někdo nosí na hlavě celých pět minut a odvádí herecký výkon. Navíc produkuje záběry filmové kvality,“ pokračuje Lawrence. „Základem pro první verzi našeho rigu byla na internetu zakoupená motocyklová helma vybavená jedním ramenem s kamerou. Po ověření funkčnosti prototypu byl celý rig dovybaven stabilizátory a dalšími udělátky.

Pro každou z postav jsme navíc chtěli vytvořit unikátní způsob vizuálního i zvukového ztvárnění scén. A chtěli jsme natáčet záběry s filmovou kvalitou, s vysokým dynamickým rozsahem a realistickými pleťovými tóny. Rigy byly vybaveny např. dálkovým ostřením Bartech, HD video vysílačem Paralinx Arrow a zdrojem napětí. Celá sestava musela být lehká, vyvážená a dostatečně robustní, aby vydržela i kaskadérské kousky,“ dodal Mark Lafleur. „To vše Blackmagic Pocket Cinema Camera bezezbytku splnila, navíc nás při navrhování celé kamerové sestavy nijak neomezovala. Díky širokému dynamickému rozsahu jsme docílili skvělých výsledků.

Když padla klapka, okamžitě jsme cítili pouto s herci a jejich výkony. Stali jsme se všichni součástí scén, nebyli jsme vytrženi z kontextu záběrů. Takové záběry bychom nemohli natočit s žádnou jinou kamerou,“ doplnil Devin Lawrence.

Blackmagic Pocket Cinema Camera

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.