Nové verze Premiere Pro a After Effects CC na NAB 2016

Softwarový kolos Adobe představí nové verze video aplikací řady Creative Cloud, a to na výstavě NAB, která se bude konat příští týden, 18.-21. dubna v americkém Las Vegas (stánek #SL3910).

Adobe Premiere Pro CC
Nové funkce pro správu médií v produktech Premiere Pro a Media Encoder nabídnou uživateli podstatně vyšší míru kontroly nad procesem nabírání videa a více flexibility při práci s extrémně velkými daty. V aplikaci Premiere Pro je nově možné nastavit cílový adresář pro kopírování právě nabíraných médií, navíc lze během kopírováni na pozadí začít střihat. Snazší je také konverze médií.

Tato verze Premiere Pro obsahuje rovněž podporu většího množství
nativních formátů, včetně 6K a 8K videí z nových kamer RED WEAPON. A v případě, že systém nezvládá takovou zátěž – např. na mobilních počítačích – lze nově generovat proxy soubory přímo během nabírání s automatickým provázáním s původním videem. Přepínat mezi proxy materiálem a videem s plným rozlišením lze jediným kliknutím.

Nové funkce barevného korektoru L
umetri přinášejí více kreativity. Nový panel HSL Secondaries představuje intuitivní nástroj pro rychlé barevné zpracování záběru. Ke stejnému účelu slouží také nové presety SpeedLooks. Pro pokročilé barevné korekce byla implementována podpora ovládacích panelů Wave a Ripple od Tangent Elements; měření usnadní zdokonalené metry Lumetri, nově s podporou barevného prostoru Rec2020.

Novinkou je
podpora pro VR video. Po importu „sešitých” sférických videí (v zobrazení equi-rectangular) lze jediným kliknutím aktivovat režim VR Video pro plný náhled virtuálních videí. Krom náhledu videa lze přidávat metadata pro podporované weby, např. YouTube a Facebook.

Krom nových funkcí pro správu videí, transkódování a tvorbu proxy videí obsahuje
Adobe Media Encoder i několik dalších novinek, včetně okna Media Browser a nové funkce Publish to Twitter.

Adobe After Effects CC
Nová verze kompoziční aplikace After Effects CC přináší zdokonalení v oblasti náhledu videa. Přepracovaná architektura playbacku náhledů zaručuje přehrávání videa z vyrovnávací paměti v reálném čase včetně synchronního zvuku. Nové jádro je stejné, jaké využívají ostatní video aplikace značky Adobe pro vyšší funkční konzistenci sady Creative Cloud.

Nová verze After Effects je také po všech stránkách rychlejší a stabilnější, od načítání projektů až po finální rendering. To zahrnuje např. plynulý pohyb v časové ose, práci s komplexními maskami i editací velkého množství klíčových snímků.

Rozšířen byl i počet efektů akcelerovaných pomocí GPU. Nově se mezi ně počítá celý systém barevných korekcí Lumetri nebo často používaný efekt rozostření Gaussian Blur. U akcelerovaných efektů lze očekávat až pětinásobné zrychlení výpočtů! Efekt Lumetri také nově obsahuje panel HSL Secondaries a nové presety Looks.

Vylepšení zaznamenal též importní modul
MAXON CINEMA 4D. Nově lze exportovat 3D text a vrstvy „Shape” do aplikace CINEMA 4D pro tvorbu pokročilých animačních efektů. Software Cinema 4D Lite je součástí After Effects.

Nová verze nabízí až
desetkrát rychlejší import animačních sekvencí. Markantní zrychlení zaznamenáte zejména při importu ze sdílených síťových disků. Zrychlena byla i práce s knihovnami Adobe Stock a Adobe Libraries, především díky novým funkcím pro filtrování výsledků vyhledávání.

Adobe Premiere Pro CC 2016

Datum: 14. 04. 2016, Kategorie: Novinky